چگونه یک مرغ بی نظیر و خوشمزه درست کنیم؟
مرغ بوفالو از آن دسته غذاهایی است که شما می توانید با صرف هزینه و وقت مناسب به نتیجه ای خوشمزه و دلچسب برسید. در این دستور پخت از مجله آشپزی با آلامتو همراه باشید تا یک شام خوشمزه را آماده کنیم:
مواد لازم:
طرز تهیه مرغ آبدار خوشمزه
آشپزی با فر آشپزی بدون فر آشپزی خانگی آشپزی ساده سریع آموزش آشپزی آموزشگاه آشپزی ترفندهای آشپزی فوت و فن آشپزی نکات آشپزی جدید آموزش غذای خوشمزه
بال مرغ بوفالو هم واقعا می تواند خوشمزه باشد، اما مشکلی که وجود دارد این است که اغلب حاوی مواد ناسالم همراه با آلرژن های غذایی معمولی مانند گلوتن است. با درست کردن فیله های مرغ به شیوه گفته شده در قسمت بالا، می توانید پروتئین بیشتری نسبت به بال مرغ کسب کرده و در عین حال پخت آن نیز بسیار راحت و سریع است.
مشاهده کردید که ما در این دستورالعمل از آرد کاساوا استفاده کردیم و جالب است بدانید که این آرد فاقد گلوتن است. این دستور العمل فیله مرغ بوفالو تمام عطر و طعم بال مرغ را مهیا می کند بدون اینکه حاوی هر گونه گلوتن یا مواد مصنوعی دیگر باشد.
حتما شما هم با این مشکل مواجه شده اید که گاهی مرغ هایتان پس از پخت خشکی ناخوشایندی به خود می گیرند و به جای اینکه مرغی آبدار و خوشمزه حاصل کار باشد مرغ خشک می شود. اما چه کنیم تا این اتفاق تکرار نشود؟
در این شرایط استفاده از دماسنج گوشت می تواند بسیار مفید باشد، با استفاده از دماسنج گوشت می توانید بدون صرف زمان زیاد و غیرضروری برای پخت و پز، مطمئن باشید مرغ شما به اندازه کافی پخته می شود.
به جز دماسنج گوشت، راه دیگری هم برای درست کردن یک مرغ خوشمزه و آبدار وجود دارد. روش دیگر برای آبدارتر شدن مرغ بوفالو، خواباندن مرغ در آب نمک قبل از پخت است. به سادگی مرغ خام را حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از پخت و پز در مخلوط آب و چند قاشق غذاخوری نمک دریایی بخوابانید.
استفاده از هویج و کرفس در دستورالعمل مرغ بوفالو طعم خنکی خاصی به آن می افزاید. از این نکته فارغ نشوید که اینها قطعاً گزینه های سالم و مغذی نیز هستند. برای مقابله با تندی این مرغ بوفالو می توانید برخی از سبزیجات سالم به وعده غذایی خود اضافه کنید، به عنوان مثال لیموترش یا سالاد کلم بروکلی می توانند گزینه های مناسبی باشند.
دستورالعمل فیله مرغ بوفالو یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین گزینه های پخت مرغ است. یک وعده از این دستورالعمل پخت مرغ شامل موارد زیر است:
✚ در این مطلب دیدید که با مواد غذایی در دسترس می توانید به راحتی همه اعضای خانواده را میهمان یک وعده خوشمزه کنید. علاوه بر سادگی و سهولت پخت، این غذا فاقد هرگونه مواد مصنوعی است و همانطور که در قسمت مشخصات تغذیه ای مشاهده کردید، یک غذای مقوی و سرشار از مواد مغذی مفید برای بدن است.source

توسط autokhabari