هر خبری درباره یک پیشرانه ۸ سیلندر هیجان‌انگیز خواهد بود. چه کسی از شنیدن صدای یک نیروگاه آهنین پرقدرت لذت نمی‌برد؟ ما چنین پیشرانه‌هایی را در خودروهای مختلفی دیده‌ایم و البته قایق‌ها نیز هر از گاهی به چنین نیروگاه‌هایی مجهز شده‌اند؛ اما فکر نمی‌کنیم این وسیله ۸ سیلندر تاکنون دیده شده باشد…

این بار یک پیشرانه ۸ سیلندر در بطن یک جت اسکی جا خوش کرده است! این جت اسکی محصول شرکت استرند کرافت است که V8 دیتونا جی تی نام داشته و سازنده مدعی است اولین جت اسکی ۸ سیلندر دنیا را تولید کرده است. البته تاکنون تصاویری واقعی از محصول موردبحث منتشر نشده و همین امر به ابهامات درباره‌اش افزوده‌اند.
استرند کرافت با تولید محصولات دریایی لوکس غریبه نیست و قبلاً نیز ایده‌های جدید و جذابی را بکار بسته است. حدود یک دهه پیش بود که این شرکت قایق‌های بسیار لوکس و انحصاری ۱۶۶ و ۱۲۲ را معرفی کرد. این قایق‌های چند میلیون دلاری حتی دارای گاراژ نیز بودند. این جت اسکی نیز از نظر عجیب‌وغریب بودن با سایر محصولات استرند کرافت برابری می‌کند.

V8 دیتونا جی تی در بطن خود پیشرانه ۸ سیلندر ۶.۲ لیتری سوپرشارژردار را جا داده است. استرند کرافت اشاره‌ای به قدرت و گشتاور این پیشرانه نکرده اما انتظار می‌رود حداقل قدرت ۶۰۰ اسب بخاری را ارائه کند. همچنین سازنده حداکثر سرعت این جت اسکی را هم مشخص نکرده اما احتمالاً شما در صورت داشتن جرات کافی خواهید توانست به سرعت‌های بالایی دست پیدا کنید. استرند کرافت حتی گزینه پیشرانه ۸ سیلندر توربودیزل را نیز ارائه کرده است.

در بخش جلوی جت اسکی یک جعبه ذخیره‌ای قرار داشته و به این موارد باید سوئیچ باتری، جعبه کولر زیر صندلی و حتی سیستم صوتی سطح بالا را اشاره کرد. از دیگر ویژگی‌های V8 دیتونا جی تی می‌توان به نمایشگر ۱۵ اینچی، تریم چوبی و دوربین زیر آب اشاره کرد. یکی از آپشن های لازم برای این جت اسکی صندلی جاذب شوک است که در هنگام روبرو شدن با امواج بسیار کاربردی خواهد بود.
Ali_x76
یه زمان تو امریکا برداشتن انجین V10 وایپرو گذاشتن روی موتور سیکلت. یاد اون افتادم
MOHAMMAD.DEMON
احتمالا موتور شورلت هستش اون موتور دیزل هم موتور شولت هستش به احتمال زیاد
بهترین هشت سیلندری که میشه خرید
ممد ژانگولر
جای من و سوپر بلوندی خالیه دست همو بگیریم بریم این قایق زیبارو با دل خوش تست کنیم 😍
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari