کامران قاسم پور (kamran ghasempour) کشتی گیر آزادکار و ورزشکار تیم ملی کشتی آقایان است. به مناسبت حضور او در بازی های مسابقات قهرمانی کشتی جهان، تصمیم به معرفی کامل این ورزشکار ملی گرفته ایم.
کامران قاسم‌پور (زادهٔ ۲۶ اذر ۱۳۷۵ در جویبار) کشتی‌گیر آزادکار، و عضو تیم ملی ایران است و دارنده مدال های طلای آسیا و قهرمانی جهان است.
بیوگرافی کامران قاسم پور همسر کامران قاسم پور اینستاگرام کامران قاسم پور بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی قهرمانان بهترین ورزشکاران ایرانی
فعالیت های ورزشی
قاسم پور متولد جویبار، شهر کشتی پرور است، او کشتی را از نوجوانی بطور حرفه ای آغاز کرد، خیلی زود نیز وارد تیم ملی کشتی آزاد ایران شد.
وی در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱ قهرمان آسیا شده و دو مرتبه نیز عنوان قهرمانی رقابت‌های زیر ۲۳ سال جهان را در قهرمانی جهان ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به دست آورده است.
کامران قاسمپور هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.
پیوستن تیم ملی کشتی آزاد ایران
او در رده های مختلف سنی در تیم ملی کشتی آزاد ایران عضو بوده و به عنوان نماینده ایران در مسابقات زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۸ و قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ و زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۹ و … موفق به کسب مدال های رنگارنگ شد.
قهرمانی آسیا ۲۰۱۹
قاسم پور در وزن ۸۶ کیلوگرم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان پیروز شد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت.
وی در این دیدار مقابل دیپاک پونیا از هند در کمتر از ۴۰ ثانیه با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد و با شکست گادجی گامیدگادجیف به مدال طلا رسید.
قهرمانی آسیا ۲۰۲۱
کامران در وزن ۹۲ کیلوگرم در مقابل سانجیت از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد و در مقابل رستم شودیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد و در فینال در مقابل مونخباتارین سوگتگرال از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست دهد و به مدال طلا برسد.
 بیوگرافی کامران قاسم پور همسر کامران قاسم پور اینستاگرام کامران قاسم پور بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی قهرمانان بهترین ورزشکاران ایرانی
پدر و مادر کامران قاسم پور
کامران قاسمپور همشهری حسن یزدانی است و می گوید: من کشتی را از جویبار زیر نظر حسین نقیبی شروع کردم، خانواده ام دوستدار کشتی بودند و من در محیطی قرار گرفتم که تشویقم کردند سمت کشتی بروم.
خودم هم علاقه به این کار داشتم و در ۱۱-۱۲ سالگی به باشگاه رفتم و از همان زمان رسما حضورم در کشتی آغاز شد.
به جرات و با قطعیت می گویم که ۹۰ درصد پسرها در جویبار لااقل چند ماهی کشتی کار کرده و این رشته را تجربه کرده اند. کشتی در پوست و خون مردم جویبار هست.
پدرم به کشتی علاقه داشت و همیشه از تلویزیون و با حضور در سالن کشتی، مسابقات را تماشا می کردیم. من همیشه شور و هیجانی که در مسابقات بود را دوست داشتم و می خواستم در آن شرایط قرار بگیرم.
این کشتی‌گیر جویباری که در انتخابی ۱۹ اسفند مغلوب حسن یزدانی شد، میگوید: حسن یزدانی یک پهلوان است و من و حسن همشهری هستیم و از بچگی در یک باشگاه تمرین می کردیم. حدودا از ۱۱-۱۲ سالگی در کنار هم هستیم و با هم تمرین کرده و به مسابقات مختلف رده های سنی رفته ایم.
کشتی برایم ادامه دارد تا به اهدافم برسم و تلاشم را می کنم. کار برای من با یک باخت تمام نشده و تلاش می کنم در مراحل بعدی جبران کرده و به اهدافم برسم.
کامران قاسم پور در مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نیز در نوروز برگزار می شد موفق شد به فینال راه پیدا کند و هدف جردن باروز آمریکایی گردد.
پس از استراحت در دور اول در دور دوم با آندریل ولاوسف از اوکراین مبارزه کرد و با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد تا راهی یک چهارم شود.
قاسم‌پور در ادامه مسابقات خود در این مرحله با ایراکلی متسیتوری از گرجستان روبه‌رو شد که با نتیجه ۸ بر یک حریفش را مغلوب کرد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله در مصاف با جیدن کاکس کشتی‌گیر مطرح جهان از آمریکا با نتیجه ۳-۳ پیروز و فینالیست شد.
 بیوگرافی کامران قاسم پور همسر کامران قاسم پور اینستاگرام کامران قاسم پور بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی قهرمانان بهترین ورزشکاران ایرانی
کشتی آزاد قهرمانی جهان|قاسم‌پور سومین طلای ایران را به نام خود زد
کامران قاسم‌پور در فینال وزن ۹۲ کیلوگرم مقابل ماگومد کوربانوف از روسیه با نتیجه ۸ بر ۴ به پیروزی رسید.

صفحه رسمی در اینستاگرام
صفحه رسمی این قهرمان کشتی با نشانی
king.kamranghasempour در شبکه اجتماعی اینستاگرام است. هم اکنون شما میتوانید تصاویر و عکس های شخصی و فعالیت های او بیشتر آشنا شوید.
 بیوگرافی کامران قاسم پور همسر کامران قاسم پور اینستاگرام کامران قاسم پور بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی قهرمانان بهترین ورزشکاران ایرانیsource

توسط autokhabari