ما در این نوشته می خواهیم راجع به آفتامات دینام صحبت کنیم. با این که دینام دستگاه نسبتا ساده ای است و از چند بخش کوچک تشکیل شده است ولی نقش حیاتی ایفا می کند . دینام مولد جریان مستقیم می باشد که به طور کلی از قطعات بسیار مهمی تشکیل شده است .
 آفتامات دینام چیست تعمیر آفتامات دینام پراید قیمت آفتامات دینام پژو 405 نحوه نصب آفتامات بوق پراید نصب آفتامات چراغ جلو نقشه سیم کشی آفتامات بوق دلایل شارژ خالی کردن باتری علت شارژ نشدن باطری ماشین آموزش تعمیر دینام خودرو
افزایش ولتاژ خروجی دینام
برای افزایش ولتاژ خروجی دینام ، یعنی رساندن آن به حدی که بتواند پاسخگوی نیاز مصرف کننده ها باشد ، به نسبت لازم موارد زیر باعث افزایش آن می شود :
۱- زاویه بین خطوط میدان و مسیر حرکت
۲- شدت میدان قطبین
۳- سرعت حرکت آمیچر
۴- طول سیم
شدت میدان قطبین تابع قدرت خروجی دینام است . با چنین وضعیتی برای افزایش ولتاژ و جریان خروجی دینام بهترین کار ازدیاد طول سیم کلاف های آرمیچر است .
تعمیرات تخصصی هیوندای آموزش تعمیر هیوندای اکسنت راهنمای جعبه فیوز هیوندای اکسنت عیب یابی هیوندای اکسنت دینام هیوندای اکسنت خاموش شدن خودرو فروشگاه لوازم یدکی هیوندا قیمت لوازم یدکی هیوندای آموزش تعمیر دینام خودرو اجرت تعمیر دینام تعویض تسمه دینام آزرا خرابی بلبرینگ دینام آموزش مکانیک و برق خودرو
علائم خرابی آفتامات دینام پراید
ساختمان آفتامات ( رله ولتاژ )
رله ولتاژ یک هسته آهنی با چندین دور سیم پیچ است که آن را به طور موازی پیچیده شده است . روس هسته یک جفت پلاتین تعیین شده که در حالت عادی بسته است .
جریان مصرفی بالشتک های دینام و سیم اتصال بدنه خارجی از ذغال مثبت گرفته می شود و پس از تغذیه فطب های آفتامات می رود و در حالت عادی که ولتاژ خروجی دینام کم است و از طرق پلاتین های اتصال بدنه می شود .
کاهش ولتاژ باعث می شود که هسته رله ولتاژ نیروی خود را از دست بدهد و فنر آن پلاتین متحرک را بکشد و با پلاتین ثابت تماس دهد و مجددا جریان میدان از طریق پلاتین ثابت تماس دهد و مجددا از طریق پلاتین ها اتصال بدنه می شود .
در مدار شارژ آفتامات وظایف زیر را دارد :
۱- کنترل ولتاژ خرجی دینام
۲- کنترل جریان تولید شده دینام
۳- دادن اجازه شارژ به باطری سالمی که خالی شده است .
۴- ممانعت از تخلیه جریان باطری در دینام به هنگام خاموش بودن موتور
۵- قطع عمل شارژ پس از پر شدن باطری
کارستانsource

توسط autokhabari