wp-header-logo-408.png

به همان اندازه که تکنولوژی چراغ‌های خودروها در سال‌های اخیر پیشرفت کرده خودروسازان نیز فهمیده‌اند که می‌توانند هویت جدید و متمایزی برای خودروها خود در نظر بگیرند و به همین خاطر ایجاد یک هویت نوری جدید برای خودروها به اندازه لوگوی خودروسازان اهمیت پیدا کرده است. فولکس‌واگن حتی از نورپردازی برای ارتباط گرفتن با افراد و خودروها استفاده می‌کند. اگرچه برخی از تکنولوژی‌های چراغ‌های بکار رفته در خودروها خیلی جالب به نظر نمی‌رسد اما جدیدترین اختراع فورد کاملاً جذاب است.

این خودروساز آمریکایی در یک پتنت ثبت شده به شخصی‌سازی چراغ‌های جلو و عقب خودرو اشاره کرده و بنابراین شما می‌توانید در عرض چند دقیقه ظاهر جدیدی برای چراغ‌های خودروی خود ایجاد کنید.
در تصاویر منتشر شده از این اختراع می‌توان فورد فیوژن ST را مشاهده کرد. هنوز مشخص نیست که آیا فورد به دنبال احیای پروژه فیوژن ST است یا خیر اما در این سیستم می‌توانیم ببینیم که چراغ‌های جلو و عقب از راه کابین قابل‌دسترسی هستند. زمانی که این بخش از کابین باز شد می‌توان به پانلی دسترسی پیدا کرد که منبع نوری دوم در آن بخش قرار داشته و بنابراین می‌توان کل سیستم نورپردازی را تنظیم نمود.

گفته می‌شود در این سیستم می‌توان لامپ‌ها را شخصی‌سازی نمود و حتی چراغ‌های راهنما را نیز تغییر داد. هنوز مشخص نیست که این سیستم برای شخصی‌سازی مالکان بکار می‌رود یا برای راحت‌تر کردن کار فورد طراحی شده است. اگر حالت دوم باشد شاید هدف فورد بازنگری در طراحی مدل‌هایی همچون ST یا هر مدل دیگری باشد که در این صورت سیستم چراغ‌ها و نورپردازی حالت خاصی خواهند داشت تا این مدل از نسخه‌های استاندارد متمایز شود. البته شاید فورد قطعات جداشدنی اضافی را به عنوان بخشی از آپشن ها ارائه کند و با این کار مالکان بتوانند ظاهر خودروی خود را دستخوش تغییر کنند.

HamiD
من باشم میزنم “سالار جاده ماستنگ”
porsche
👌
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari