تویوتا در برنامه توسعه برند خود سه چرخ برقی ارائه کرده که به نوعی در مسئولیت های اجتماعی این شرکت هم می گنجد.
به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، معرفی می کنیم: تویوتا «سی پلاس واک» C+Walk. اسکوتر سه چرخ برقی جدید این خودروساز ژاپنی به این منظور طراحی شده است که به مردم نیازمند به توانبخشی کمک کند.
از لحاظ اولین نگاه، شباهت خیلی زیادی به وسایل نقلیه برقی مثل برد تری Bird Three و سِگوِی پی تی Segway PT دارد اما نزدیک ترین مورد سی پلاس واک، «آی واک» مفهومی خود تویوتا است که در سال 2017 معرفی شده بود.
به ازای هر بار شارژ باتری لیتیوم-آیونی آن می توان 8.5 مایل [14 کیلومتر] پیمود. زمان مورد نیاز برای شارژ کامل این باتری حدود 2 ساعت است. باتری این سه چرخ از نوعی است که به راحتی قابل برداشتن و تعویض کردن است. حداکثر سرعت آن هم 10 کیلومتر در ساعت است. کمترین سرعت آن هم 1.5  کیلومتر در ساعت است.

سامانه های بسیار جالبی هم در این وسیله نقلیه تعبیه شده است. از جمله، سامانه اجتناب از برخورد با موانع. زمانی که این وسیله در مسیر پیش رو مانعی می بیند، بوق هشدار می زند و سرعت را کاهش می دهد و اگر تصادف قطعی باشد، متوقف می شود.
در ابتدا، پیش بینی این خودروساز این بود که این وسیله را برای کارگران سن بالای کارخانه های خود به کار بگیرد مخصوصاً در انبارهای بزرگ و وسیع این شرکت، می تواند بسیار مفید باشد.

اما حالا معلوم شده که این وسیله نقلیه علاوه بر کارخانه ها،‌ در فرودگاه ها و ترمینال ها هم کاربردهای زیادی دارد. تویوتا امیدوار است که حکومت این کشور، تسهیلات لازم را برای رایج شدن این وسیله نقلیه برای استفاده های عمومی در پیاده روها و مسیرهای امن فراهم کند.
فروش و اجاره از نوع لیزینگ این سه چرخ از ماه آینده در نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش ژاپن شروع می شود و قیمت آن 341 هزار ین معادل3100 ‌دلار است.

نکته مهم این است که این وسیله نقلیه محدودیت هایی هم دارد. از جمله این که این سه چرخ تحمل وزن بیشتر از 99 کیلوگرم را ندارد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari