سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران، شرایط واکسیناسیون کرونا دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال را در ۹۵ مدرسه تشریح کرد.
به گزارش تسنیم، مسعود ثقفی درباره آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان تهرانی از امروز پنجشنبه 15 مهرماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان 12 تا 18 سال در 95 مرکز و مدارسی که برای این کار اختصاص یافته است از پنجشنبه آغاز می‌شود.
وی افزود: دانش‌آموزان می‌توانند همراه با خانواده به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند حتی خانواده‌های دانش‌آموزان و رانندگان سرویس مدارس نیز می‌توانند به این مراکز مراجعه و واکسیناسیون خود را انجام دهند.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه اسامی پایگاه‌های واکسیناسیون اعلام شده است، گفت: گام نخست کار در روزهای پنجشنبه و جمعه 15 و 16 مهر ماه انجام می‌شود و با توجه به شرایط اگر نیاز به ارائه خدمات باشد کار ادامه یافته و ممکن است در برخی پایگاه‌ها روزهای شنبه و یکشنبه نیز واکسیناسیون انجام شود یا اینکه در هفته آینده روزهای پنجشنبه و جمعه این کار تکرار شود.
وی بیان کرد: دانش‌آموزان برای واکسیناسیون باید کارت ملی و شناسنامه به همراه داشته باشند و به هر کدام از پایگاه‌ها مراجعه کنند، قابل قبول است و الزامی نیست که حتماً به پایگاه نزدیک خانه خود مراجعه کنند.
ثقفی با اشاره به اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان اجباری نیست، متذکر شد: به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم که برای واکسیناسیون فرزندان خود مراجعه کنند.
وی با تاکید بر اینکه کار ما کمک در جهت تسریع واکسیناسیون دانش‌آموزان است، درباره اینکه اگر دانش‌آموزی واکسن تزریق نکند، تکلیف چیست؟ افزود: برای بازگشایی مدارس احتمالا ضرورت وجود دارد و تمام معلمان و دانش‌آموزان باید واکسینه شده باشند اگر از نظر خانواده‌‌ها بازگشایی مدارس مهم است باید واکسیناسیون دانش‌آموزان را انجام دهند و اگر این کار به تأخیر بیفتد تصمیمات در ستاد ملی کرونا اتخاذ می‌شود و مطابق آن عمل خواهیم کرد.
سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در شبکه خبر درباره بازگشایی مدارس گفت: امیدواریم زودتر این اتفاق بیفتد ولی بازگشایی مدارس بستگی به تصمیم ستاد ملی کرونا دارد فعلاً صحبت این است که اگر روند واکسیناسیون خوب باشد اول آبان بازگشایی داشته باشیم.
وی با تاکید بر اینکه تقریباً نیمی از دانش‌آموزان در رده سنی 12 تا 18 سال قرار دارند، عنوان کرد: برای واکسیناسیون گروه سنی پایین‌تر باید ستاد ملی کرونا اعلام کند همچنین بیش از 85 درصد معلمان شهر تهران واکسینه شده‌اند و تا پایان زمانی که برای بازگشایی مدارس فرصت داریم، معلمان را تحت پوشش قرار خواهیم داد.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari