چند سال پیش فورد ترجیح داد که سدان‌ها و هاچ‌بک‌های خود را کنار گذاشته و فقط روی شاسی‌بلندها و پیکاپ‌ها تمرکز کند. این استراتژی جدید باعث ساخت شاسی‌بلندها و پیکاپ‌های جدیدی مثل برانکو، برانکو اسپرت و ماوریک شد. حال به نظر می‌رسد این تصمیم فورد درست بوده است زیرا آمار فروش نشان می‌دهند که برانکو اسپرت در بین آمریکایی‌ها بسیار محبوب شده است. محبوبیت برانکو اسپرت تا جایی پیش رفته که حتی کراس‌اوور باسابقه و پرفروش اسکیپ را هم پشت سر گذاشته است.

در ماه سپتامبر، این کراس‌اوور آفرودی ۱۱,۶۸۶ دستگاه فروش داشته درحالی‌که فروش اسکیپ در همین مدت ۱۱,۴۶۲ دستگاه بوده است. از زمان معرفی برانکو اسپرت، این اولین بار است که فروش آن از اسکیپ بیشتر می‌شود. البته اختلاف فروش این دو خودرو خیلی جزئی است ولی نشان می‌دهد که کراس‌اوور جدید فورد چقدر سریع خریدار پیدا کرده است. بااین‌حال، اگر برانکو اسپرت بخواهد در آمار فروش کل سال ۲۰۲۱ بالاتر از اسکیپ قرار گیرد باید سخت تلاش کند.

هرچند فروش اسکیپ در سپتامبر امسال نسبت به سپتامبر سال گذشته ۳۱.۸ درصد کاهش یافته اما فروش کلی آن تا به اینجای سال ۱۱۱,۷۹۱ دستگاه بوده که هنوز هم به میزان قابل‌توجهی از فروش کلی ۸۱,۲۰۴ دستگاهی برانکو اسپرت بیشتر است. البته فروش اسکیپ از ابتدای امسال تا پایان سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۲ درصد کاهش داشته که این یعنی احتمالاً برخی خریداران آن سراغ برانکو اسپرت رفته‌اند.

هرچند طراحی این دو کراس‌اوور بسیار متفاوت است و تجهیزات متفاوتی هم دارند اما زیر این پوسته‌ها، پلت‌فرم مشترکی قرار دارد و حتی پیشرانه‌های آن‌ها هم باهم یکسان است. اختلاف قیمت این دو خودرو نیز جزئی است به‌گونه‌ای که قیمت اسکیپ از ۲۶,۸۰۰ دلار آغاز می‌شود و قیمت ارزان‌ترین نسخهٔ برانکو اسپرت ۲۸,۷۱۰ دلار است؛ بنابراین طبیعی است که بسیاری از خریداران، کراس‌اوور آفرودی فورد را به برادر شهری آن ترجیح دهند.
ممد ژانگولر
بایدم بشه
محصول جدید وقتی وارد بازار میشه میترکونه
اما اگه بتونه رکورد پادشاه آفرود جهانو بزنه ایوالله داره
jeep and so nothing 🙌
Nima RST
حتی اگر فروش بیشتریم نسبت به جیپ رانگلر داشته باشه بخاطر ویژگی های جانبیش هست نه صرفا آفرود
رانگلر همچنان یه آفرودر خالص و پادشاه بی چون و چرای آفرود هست
#wranglerfanforever
datsun
آفرودش هم خیلی خوبه و حد اندازه رانگلر و حتی بهتر ظاهرش هم بهتره
Amir Machine
این برانکو اسپرته و آفرودش اصلا در حد رانگلر نیست، این یه کراس‌اووره که یه کمی قابلیت آفرود بهش اضافه شده
برانکوی اصلی باید با رانگلر مقایسه بشه نه این
datsun
بله دوست عزیز میدونم بنده هم منظورم همون برانکو اصلیه
ممد ژانگولر
👏👍🏻
Sina10
معلومه که برانکو اسپرت ماشین بهتریه!!!
منم بودم ۱۰۰ درصد برانکو اسپرت رو برمیداشتم
چون هم افرودره ، هم زیباست ، زیاد هم گرونتر نیست
Nima
خانواده برانکو عالى هستن.
میثم
پدال جان دارک مود سایت جای کار بیشتری داره
دارک مود سامسونگ خیلی خوب عمل میکنه ولی برای سایت بخصوص موقع نوشتن و خواندن کامنت جالب نیست
ولی بازم دمتون گرم که دارید سایتو بهبود میدید
mm.y@rlou
به لحاظ طراحی و کارایی واقعا برانکو اسپرت خودروی کار درستی هستش ولی توی شهر به نظرم خیلی نمیشه باهاش راحت بود منظورم اندازه و جای پارک و ترافیک و ایناس
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari