تسلا مدل S پلید نسخه ای قدرتمند از مدل اس بود که رکوردهای جدیدی در سرعت و عملکرد ثبت کرد، اما تقابل این خودرو با لامبورگینی اونتادور SVJ در درگ چه نتیجه ای خواهد داشت؟
خودروهای برقی در ابتدا در نسخه هایی با سرعت هایی بسیار کم معرفی می شدند، اما حالا سریع ترین خودروهای صنعت خودرو برقی هستند. این موضوع دیگر عادی است که فهرست شتابگیری های زیر ۳ ثانیه را بیش تر خودروهای برقی تشکیل داده باشند. تسلا اولین کمپانی ای بود که نشان داد یک خودروی برقی تا چه میزان می تواند سریع و جذاب باشد و اخیراً آن ها با معرفی تسلا مدل S پلید نشان داده اند که می توانند فراتر از این ها ظاهر شوند. گشتاور اولیه بالا در پیشرانه های برقی و توزیع ناگهانی آن در چرخ ها باعث می شود تا شتاب خودروهای برقی بسیار بالا باشد و شتابگیری بی صدا اما ناگهانی را در این خودروها داشته باشیم، اما نتیجه درگ تسلا مدل S پلید در برابر لامبورگینی اونتادور SVJ چه خواهد بود و آیا باز هم خودروی برقی برنده درگ می شود؟ در ادامه مشخصات خودروها و نتیجه درگ را بررسی می کنیم.
در سال های اخیر بارها تقابل مدل های مختلفی از تسلا را در برابر خودروهای عضلانی قدرتمند و سوپرکار ها دیده ایم. خودروهای تسلا، مخصوصاً نسخه های مدل S به عنوان پرچم‌دار این برند بارها در برابر خودروهایی قدرتمند قرار گرفته اند و بیش تر اوقات برنده میدان بودند، اما این بار داستان متفاوت است چراکه لامبورگینی اونتادور SVJ در مقابل تسلا مدل S پلید قرار گرفته و این یعنی یکی از خشن ترین گاوهای لامبورگینی برای رقابت با تسلا آمده است.
لامبورگینی اونتادور SVJ مجهز به پیشرانه ۶٫۵ لیتری V12 توربوشارژ است که توان تولید نهایت قدرت ۷۵۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۷۱۹ نیوتن متر را دارد. قدرت پیشرانه از طریق جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک به تمام چرخ ها منتقل می شود و شتابگیری با این خودرو در ۲٫۷ ثانیه انجام می شود. در مقابل، تسلا مدل S پلید مجهز به سه پیشرانه الکتریکی است که نهایت قدرت ۱۰۲۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۲۰ نیوتن متر را برای این خودرو رقم می زنند. با این اعداد به نظر می رسد تسلا برنده بی چون و چرای این تقابل است، اما نکته مهم و تأثیرگذار که باید به آن توجه کرد وزن دو خودروست. تسلا مدل S پلید ۲٫۱۶۲ کیلوگرم وزن دارد و در مقابل، لامبورگینی اونتادور SVJ 1.577 کیلوگرم وزن دارد.
با وجود وزن بالای تسلا مدل S پلید، اما این خودرو به راحتی گاو وحشی ایتالیایی را در همه سرعت ها شکست می دهد و نشان می دهد که شتابگیری اولیه و ثانویه در این سدان برقی خارق العاده است. در نظر داشته باشید که لامبورگینی اونتادور SVJ بالاتر از ۵۰۰ هزار دلار قیمت دارد، در حالی که، تسلا مدل S پلید برچسب قیمت ۱۳۰ هزار دلاری را روی بدنه دارد و با این حساب، این خودروی تسلا سدانی تمام برقی و مدرن است که با قیمت کم تر از سوپرکارها عملکرد بهتری هم ارائه می دهد.
محمدرضا پاداش
پایگاه خبری اسب بخار
تسلا مدل S پلید مجهز به سه پیشرانه الکتریکی است که نهایت قدرت ۱۰۲۰ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۲۰ نیوتن متر را برای این خودرو رقم می زنند.
لامبورگینی اونتادور SVJ مجهز به پیشرانه ۶٫۵ لیتری V12 توربوشارژ است که توان تولید نهایت قدرت ۷۵۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۷۱۹ نیوتن متر را دارد. قدرت پیشرانه از طریق جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک به تمام چرخ ها منتقل می شود و شتابگیری با این خودرو در ۲٫۷ ثانیه انجام می شود.
خودروهای تسلا مخصوصاً نسخه های مدل S به عنوان پرچم‌دار این برند بارها در برابر خودروهایی قدرتمند قرار گرفته اند و بیش تر اوقات برنده میدان بودند، اما این بار داستان متفاوت است، چراکه لامبورگینی اونتادور SVJ در مقابل تسلا مدل S پلید قرار گرفته و این یعنی یکی از خشن ترین گاوهای لامبورگینی برای رقابت با تسلا آمده است. این خودرو از آن نظر متفاوت است که قدرت بالایی دارد و وزن پایین بدنه باعث می شود عملکرد بی نظیری هم داشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید که این خودرو تولید محدود است.در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari