wp-header-logo-451.png

عکس های لو رفته مزدا ۲ جدید نشان می دهند که این خودرو کاملاً بر پایه تویوتا یاریس ساخته می شود.
تا سال ۲۰۱۹ تحت عنوان مزدا دمیو در بازار ژاپن شناخته می شد. مزدا ۲ یا همان دمیو، همواره مسیر پیشرفت را طی کرده است. نسل سوم مزدا ۲ که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد، در مقایسه با دیگر هاچ بک های ساب کامپکت بازار کمی از مد افتاده به نظر می رسد. اکنون جاسوسان صنعتی موفق به شکار عکس های لو رفته مزدا ۲ جدید شده اند. چندان جای تعجب ندارد، اما در این نسل نیز مانند قبل، مزدا ۲ یک کپی مو به مو از تویوتا یاریس خواهد بود. در واقع، مزدا با پوشاندن نام و نشان خودرو، کار بیهوده ای کرده است! چراکه از روی فرم چراغ ها و قسمت مشکی رنگ روی درِ صندوق به راحتی می توان همه چیز را حدس زد.
اگر چشم های خود را بیش تر به عکس های لو رفته مزدا ۲ جدید خیره کنید، می فهمید که این هاچ بک به غیر از لوگوی سازنده چیزی بیش از یک تویوتا یاریس هیبرید نخواهد بود. این امر چندان هم غیرمنطقی نیست، چراکه مزدا پیش تر هم برنامه هایی را برای عرضه خودروهای مشترک با تویوتا و استفاده از فناوری هیبرید این کمپانی برای در امان ماندن از قوانین زیست محیطی اروپا آغاز کرده بود. در برخی بازارها، یاریس با پیشرانه ۱٫۵ لیتری هیبرید و به صورت سفارشی با سیستم چهار چرخ محرک عرضه می شود، اما داستان برای مزدا ۲ اندکی متفاوت است. ممکن است همچون یاریس GR، نسخه پرفورمنس بالای مزدا ۲ نیز تحت عنوان مزدا اسپید ۲ به بازار بیاید.
با توجه به این که نسل فعلی مزدا ۲ همین چند ماه پیش دچار به روزرسانی شد، اندکی زمان می برد تا انتقال نسل را تجربه کند. این به روزرسانی ها شامل معرفی موتور بنزینی ۱٫۵ لیتری بهینه و معرفی نسخه ۱۱۵ اسب بخاری در کنار مدل های ۷۵ و ۹۰ اسب بخاری می شود. انتظار می رود که مزدا ۲ جدید در قالب نسخه پنج‌در عرضه گردد. محصول تویوتا به عنوان پایه ای برای ساخت کراس اوور نیز کاربرد داشته است، اما بعید می دانیم که بر روی اتاق مزدا ۲ جدید، کراس اوور تازه ای خلق شود، چراکه این سگمنت قبلاً به خوبی از سمت مزدا پوشش داده شده است. عکس های لو رفته مزدا ۲ جدید به کنار، برای یادآوری بد نیست بدانید که تویوتا با شرکت سوزوکی هم چنین همکاری هایی دارد. به گونه ای که، شاهد تغییر نام کرولا و راو ۴ به Swace Wagon و Across SUV در برخی کشورها هستیم.
سپهر عظیمی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: موتور وان 
چندان جای تعجب ندارد، اما در این نسل نیز مانند قبل، مزدا ۲ یک کپی مو به مو از تویوتا یاریس خواهد بود.
ممکن است همچون یاریس GR، نسخه پرفورمنس بالای مزدا ۲ نیز تحت عنوان مزدا اسپید ۲ به بازار بیاید.
این به روزرسانی ها شامل معرفی موتور بنزینی ۱٫۵ لیتری بهینه و معرفی نسخه ۱۱۵ اسب بخاری در کنار مدل های ۷۵ و ۹۰ اسب بخاری می شود.در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari