با تغییر فصل و آمدن ماه‌های سرد سال، سیستم خودروی شما باید با شرایط آب‌وهوایی جدید هماهنگ شود تا بتواند بهتر عمل کند.
به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، با نزدیک شدن به ماه‌های سرد سال، یکی از دغدغه‌های رانندگان نحوه آماده سازی و نگهداری صحیح از خودرو در زمستان است. در این گزارش  چند نکته کاربردی و مفید را بیان کرده ایم تا بتوانید این فصل را به بهترین شکل بگذرانید. گذراندن زمستان می‌تواند زمان و هزینه زیادی را به دنبال داشته باشد، بنابراین با رعایت مواردی که بیان می شود می توانید این هزینه ها را کاهش دهید.
اولین کار این است که میزان مایع خنک کننده (ضد یخ) را بررسی کنید, مایع خنک کننده باید در اکثر خودرو‌ها هر دو سال یکبار  پر شود. باتری و سیستم اگزوز را بررسی کنید. یکی از عمده ترین مشکلات زمستانه خودروها، خرابی باتری ماشین است؛ البته همواره خرابی باتری خودرو دلایل متعددی دارد و لزوما همه تقصیر بر گردن سرما نیست.
ممکن است مدتی زیادی از خاموش بودن خودرو گذشته باشد، ممکن است برق رسانی ماشین ایجاد مشکل کرده یا شاید دلایل دیگری باعث خرابی باتری شده باشد، اما آنچه باید بیش از هر چیزی مانع از ایجاد این ممکن ها شود، بررسی به موقع باتری خودرو در فصل پاییز و پیش از شروع زمستان است.
مطمئن شوید که بخاری به درستی کار می‌کنند.  مخزن بنزین را حداقل تا نیمه پر نگه دارید و احتمال تشکیل رطوبت در آن و احتمالاً یخ زدگی را کاهش دهید. عمق آج تایر و فشار تایر‌ها را بررسی کنید؛ اگر برف و یخ در منطقه سکونت شما زیاد است، لاستیک‌های ویژه ای را در نظر بگیرید. بررسی کنید چراغ‌های عقب و جلو  به خوبی کار می‌کنند. هر شش ماه یکبار تیغه‌های برف پاک کن را تعویض کنید.
در صندوق عقب همیشه برخی وسایل را نگه دارید به طور مثال چراغ قوه، جارو برقی، پتو، لباس اضافی، شمع/کبریت، آب بطری، تنقلات، دارو‌های ضروری و کیت کمک‌های اولیه به همراه داشته باشید. حتی به این نکته توجه کنید که حتی پیشرفته ترین خودرو نیز می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari