در این گزارش قصد داریم ۲ خودرو نیسان روگ و تویوتا RAV ۴ را در مقابل یکدیگر قرار دهیم و امکانات فنی هر کدام را بررسی کنیم.
به گزارش خودروتک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، نیسان روگ و تویوتا RAV4  2 خودرویی هستند که از نظر سگمنت بسیار شبیه به هم هستند. RAV۴ شاسی بلندی پرقدرت است و تیم تویوتا در لوئیزویل این خودرو را در مقابل نیسان روگ ۲۰۲۱ قرار داده اند و با یکدیگر مقایسه کرده اند.
روگ و RAV۴ دو خودروی پرطرفدار در بازار شاسی بلندهای جمع و جور هستند. هر دو نیز در دسته خودروهای شاسی بلند قرار دارند و در حقیقت، داراب نمره یکسانی هستند. اما اگر این دو مدل را در نظر بگیرید، چگونه تصمیم می‌گیرید که کدام یک بهترین است؟
در این گزارش قصد داریم 2 خودرو نیسان روگ و تویوتا RAV۴ را در مقابل یکدیگر قرار دهیم و امکانات فنی هر کدام را بررسی کنیم. 
قیمت اولیه: قیمت پایه نیسان روگ اس ۲۵ هزار و ۶۰۵ دلار است که اندکی کمتر از RAV۴ LE  است که قیمت ۲۶ هزار و ۵۰ دلار دارد. با این حال، با وجود اینکه قیمت اولیه RAV۴ کمی گرانتر از قیمت اولیه روگ S است، اما این تنها هزینه‌ای نیست که می توان هنگام تصمیم گیری در مورد این 2 خودرو در نظر داشت.
 RAV۴ دارای پنج تریم هیبریدی شامل RAV۴ LE Hybrid، RAV۴ XLE Hybrid، RAV۴ XLE Premium Hybrid، RAV۴ XSE Hybrid و RAV۴ Limited Hybrid است در حالی که نیسان روگ هیچ گونه تریم هیبریدی ارائه نمی‌دهد.
مقایسه نیسان روگ 2021 در مقابل تویوتا 2021 RAV4 + فیلم
ویژگی‌های عملکرد: هنگام مقایسه RAV۴ و روگ از نظر ویژگی‌های عملکردی، هر دو شاسی بلند به صورت استاندارد با موتور ۲.۵ لیتری ۲.۵ سیلندری عرضه می‌شوند. با این حال، تویوتا RAV۴ هم در اسب بخار و هم در گشتاور از نیسان روگ پیشی می‌گیرد. موتور RAV۴ دارای  ۲۰۳ اسب بخار قدرت است، در حالی که موتور روگ تنها ۱۸۱ اسب بخار دارد. RAV۴ همچنین گشتاور بیشتری نسبت به روگ دارد به طوری که گشتاور RAV۴  حدود ۱۸۴ پوند فوت است و روگ تنها ۱۸۱ پوند فوت را ارائه می‌دهد.
مقایسه نیسان روگ 2021 در مقابل تویوتا 2021 RAV4 + فیلم
ویژگی‌های داخلی و ایمنی: در حالی که نیسان روگ ۲۰۲۱ فضای داخلی بسیار مناسبی را ارائه می‌دهد، تویوتا RAV۴ ۲۰۲۱ از نظر امکانات سرگرمی و راحتی از روگ پیشی می‌گیرد. به عنوان مثال RAV۴ دارای پنج درگاه USB است، در حالی که فقط دو عدد در روگ وجود دارد. RAV۴ همچنین مجهز به کنترل شروع به حرکت در Hill و کنترل تریلر است.
راحتی: اگر بخواهیم از منظر راحتی صندلی ها این 2 خودرو را مورد بررسی قرار دهیم، می توان گفت که مسافران در صندلی عقب نیسان روگ ممکن است کمی سخت تر بنشینند چرا که نسبت به تویوتا RAV۴ کمی تنگ تر است.
 در نهایت باید گفت که هر دوی این خودروها با تجهیزات ایمنی استاندارد عالی که شامل ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابر پیاده و نور‌های بلند اتوماتیک است، عرضه می شوند که باعث می شود از تصادف جلوگیری کرد. RAV ۴ به طور استاندارد با کروز کنترل تطبیقی ​​عرضه می‌شود، اما روگ به طور استاندارد با مانیتور‌های نقطه کور با هشدار ترافیک عقب و ترمز خودکار عقب عرضه می‌شود.
مقایسه نیسان روگ 2021 در مقابل تویوتا 2021 RAV4 + فیلم
همچنین روگ با تجهیزات استاندارد و قیمت بهتری عرضه می‌شود. RAV ۴  دارای صفحه نمایش لمسی ۷.۰ اینچی، سازگاری با تلفن هوشمند و تمام ویژگی‌های ایمنی ذکر شده در بالا است. روگ ۲۰۲۱  دارای صفحه نمایش لمسی ۸.۰ اینچی بزرگتر است. Rogue با ویژگی‌های بهتری در هر سطح تریم عرضه می‌شود و گزینه‌های بهتری مانند پشت آمپری ۱۲.۳ اینچی، صندلی‌های چرمی نیمه آنیلین و سایر ارتقاء‌ها ارائه می شود.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari