wp-header-logo-733.png

با تمدید قرارداد یحیی گل محمدی توسط مجید صدری که در زمان جعفر سمیعی هم تمدید شده بود همه را شگفت زده کرد!
به گزارش خبرورزشی ، مجید صدری در صفحه اینستاگرام خود با انتشار یک استوری وعده خبری خوش به هواداران پرسپولیس داده و از آنها خواسته تا حدس بزنند این چه خبر خوشی است که قرار است در روزهای آینده به آنها برسد؟
سرپرست باشگاه اما بدون توضیح خاصی در مورد تمدید قرارداد یحیی گل‌محمدی در زمان مدیریت جعفر سمیعی اعلام کرد این قرارداد تمدید شده باز هم تمدید شده است!
ماجرا اما چه بود؟ چرا وقتی قرارداد یحیی گل‌محمدی تا سال ۱۴۰۲ تمدید شده دوباره قرارداد همین مربی تا سال ۱۴۰۲ تمدید می‌شود؟! بسیاری از همکاران رسانه‌ای ما و هواداران پرسپولیس از یکدیگر پرسیدند که مگر می‌شود؟ کسی هم توضیح خاصی در این رابطه نداد تا افکار عمومی روشن شود در حالی که ماجرا ساده است.
به دنبال جدایی «گابریل کالدرون» آرژانتینی از جمع سرخپوشان، مسوولان این تیم جستجوی خود را برای پیدا کردن جانشین او آغاز کرده و «محمدحسن انصاری‌فرد» سرانجام یحی گل‌محمدی را به عنوان سرمربی جدید خود منصوب کرد.
روز ۲۳ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ «یحیی گل‌محمدی» با حضور در باشگاه پرسپولیس با عقد قراردادی یک و نیم ساله به طور رسمی هدایت این تیم را عهده‌دار شد. در واقع او تا پایان لیگ بیستم با پرسپولیس قرارداد داشت. قراردادی که ارزش مالی آن ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای نیم فصل دوم لیگ نوزدهم و ۵ میلیارد تومان برای لیگ بیستم بود. مضاف بر اینکه باشگاه پرسپولیس چک ۶ میلیارد تومانی نیز چک برای باشگاه شهرخودرو مشهد جهت صدور رضایتنامه گل‌محمدی کشیده بود!
با این وجود پیش از شروع لیگ بیستم کشمکش‌هایی میان یحیی گل‌محمدی و مهدی رسول پناه پیش آمد که گفته می‌شد جرقه آن با مخالفت مدیرعامل وقت پرسپولیس برای افزایش مبلغ قرارداد سرمربی تیم زده شد! با کناره گیری مهدی رسول پناه از پرسپولیس پس از حواشی زیاد، جعفر سمیعی جانشین او شد. مدیرعامل جدید بلافاصله با افزایش مبلغ قرارداد یحیی گل‌محمدی به علاوه مدت آن تا سال ۱۴۰۲ موافقت و به آن رسمیت بخشید. بنابر شنیده‌ها بر اساس این توافقنامه جدید که به امضای طرفین رسید قرارداد یحیی گل‌محمدی به ۸ میلیارد تومان به علاوه ۲ میلیارد تومان آپشن تغییر پیدا کرد.
به عبارت ساده تر مجید صدری قرارداد یحیی گل‌محمدی را تا سال ۱۴۰۲ به ارزش مالی ذکر شده تمدید کرده بود. حالا به نظر می‌رسد مجید صدری مدت قرارداد سرمربی پرسپولیس را تمدید نکرده باشد بلکه مبلغ آن را باز هم افزایش داده است چرا که نمی‌توان قراردادی که تا سال ۱۴۰۲ تمدید شده را باز هم تا همان سال ۱۴۰۲ تمدید کرد! شنیده‌ها حکایت ازآن دارد قرارداد جدید یحیی گل‌محمدی به ۱۱ میلیارد تومان برای هرسال و ۳ میلیارد تومان آپشن تغییر یافته است.
البته یحیی گل‌محمدی در حال حاضر موفق‌ترین مربی ایران بوده و هر مبلغی هم بگیرد حقش است اما باشگاه پرسپولیس یک باشگاه مردمی است. انتظار هواداران از باشگاه مردمی شفاف سازی در خصوص مدت و مبلغ قرارداد سرمربی است همان طور که در بارسلونا، منچستر یونایتد، بایرن مونیخ یا سایر تیم‌های پرطرفدار دنیا هم مبلغ و مدت قرارداد مربیان شفاف اعلام می‌شود.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari