یکی از جملاتی که در روزهای گذشته از زبان آجورلو شنیده شد و بسیار مورد توجه قرار گرفت، این بود که آقای مدیرعامل اعلام کرده باید درعرض 6هفته مشخص شود که استقلال قهرمان لیگ می‌شود یا خیر؟!
به گزارش ایران ورزشی، البته آجورلو پیش از اینکه چنین جمله‌ای را رونمایی کند، کلی از مجیدی تعریف و تمجید کرد اما در نهایت به این موضوع اشاره کرد تا مشخص شود آقای مدیرعامل برای اینکه استقلال را مدعی قهرمانی لیگ بیست‌ویکم ببیند، عجله و شتاب بسیاری دارد! البته این استراتژی بعید است در وادی عمل ضمانت اجرایی داشته باشد و به یقین تشخیص وضعیت استقلال به درازا خواهد کشید.
پرواضح است که واکاوی اینکه تیمی در 6هفته خود را به عنوان مدعی قهرمانی جا بیندازد، نشدنی خواهد بود و لااقل برای اینکه مدیرعامل باشگاه استقلال به این باور برسد که زیرمجموعه‌اش با این بازیکنان و مربیان به سمت قهرمانی حرکت خواهند کرد یا خیر، باید یک نیم فصل صبر کند.
توقع اینکه استقلال در 6هفته تیمی در قامت قهرمانی را وارد لیگ بیست‌ویکم کند، با توجه به تغییرات گسترده‌ای که در این تیم ایجاد شده، منطقی نیست و از سویی حتی اگر مجیدی و شاگردانش موفق به کسب نتایج مطلوب در 6هفته آغازین شوند باز هم ملاک سنجش صحیحی برای تشخیص عیار این تیم نخواهد بود و برای رسیدن به نتایج مطلوب باید تا نیم فصل تحمل کرد و بعید است که مدیرعامل باشگاه استقلال نیز بتواند زودتر از این زمان به پاسخ سؤال خود برسد.
 استقلال تا هفته ششم، 18 امتیاز پیش روی خود دارد که اگر همه این امتیازات را هم دشت کند، هیچ کارشناسی نمی‌تواند با قطعیت آبی‌ها را مدعی اول قهرمانی بداند. در سال‌های گذشته آنچه سبب شده استقلال از رسیدن به جام دور بماند، شکست در بازی‌های بزرگ است؛ بازی‌هایی که در تعیین سرنوشت استقلال برای رسیدن به جام بسیار اثرگذار بوده است. اگر آجورلو یا مشاورانش نگاهی به بیلان کاری استقلال در سال‌های گذشته بیندازند به این نتیجه می‌رسند که آبی‌ها در اغلب بازی‌های مهم فصل شکست خورده‌اند و یا با تساوی شانس خود را برای تصاحب جام قهرمانی از بین برده‌اند و بدیهی است اگر این فصل نیز بخواهیم استقلال را روی ترازو قرار دهیم، باید منتظر بازی‌های بزرگ بنشینیم و عملکرد این تیم را در تقابل‌های رودررو با مدعیان مورد ارزیابی قرار دهیم.
در این میان البته برخی تیم‌ها هم بوده‌اند که به طور غیرمنتظره از استقلال امتیاز گرفته‌اند که باید حساب این تیم‌ها را هم کرد اما یقیناً با مشخص شدن نتایج استقلال مقابل تیم‌هایی که خود را مدعی می‌دانند (سپاهان، فولاد، پرسپولیس و تراکتور) که تیم‌هایی در حد قهرمانی بسته‌اند می‌توان استقلال را برانداز کرد.
درعین حال باید توجه داشت که بیان اخیر مدیرعامل استقلال نمی‌تواند لزوماً جایگاه سرمربی را هدف قرار دهد. زمانی که تیمی به نتیجه مطلوب نمی‌رسد همه عوامل در آن اثرگذار خواهند بود؛ حتی خود مدیرعامل. بنابراین تصمیم‌گیری درباره آینده بخصوص زمانی که استقلال احتمالاً به آن نتایج مطلوب نرسد، چندان هم ساده نخواهد بود و نباید این تصور را در ذهن تسری بخشید که آجورلو از بیان این جمله به دنبال دادن اولتیماتوم قطعی به سرمربی این تیم بوده و به نوعی خواسته مجیدی را از اهداف پنهان خود آگاه سازد.
به هر حال مصطفی آجورلو حتی اگر در نهان نیز به این موضوع اعتقاد راسخ داشته باشد که باید در عرض 6هفته استقلال را در حد قهرمانی ببیند، باید تمام مقدمات لازم را هم فراهم کند. در روزهای اخیر استقلال همچنان با مشکلات زمین تمرین دست و پنجه نرم کرده و شرایط این تیم با دوران مدیران قبلی هیچ تفاوتی نکرده است. در بعد مالی نیز به گفته سرمربی استقلال برخی بازیکنان جدید نتوانسته‌اند حقوق خود را دریافت کنند. ضمن اینکه باید به بن‌بست در جذب بازیکنان خارجی جدید نیز توجه داشت. شاید اگر آجورلو نگاهی به کیفیت بازی استقلال مقابل پیکان در آخرین بازی تدارکاتی بیندازد از همین حالا به تیمی که ساخته شده و قرار است در لیگ مورد محک قرار بگیرد، پی ببرد و شاید لازم باشد آقای مدیر برنامه‌های خود را برای تغییرات احتمالی تا نیم فصل طول دهد و یا اساساً در فصل پیش رو به دنبال اهداف دیگری باشد.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari