عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون ابهامات طرح ساماندهی واردات خود را رفع می‌کند، گفت: تصویب و اجرای طرح واردات خودرو منجر به ایجاد توازن در عرضه و تقاضا در بازار خواهد شد.
وی با بیان اینکه ابهامات شورای نگهبان درباره طرح واردات خودرو خیلی پیچیده نیست و می‌توان آن را برطرف کرد، درباره تاثیر اجرایی شدن این طرح در بازار خودرو اظهار کرد: در بازار خودرو قانون طبیعی عرضه و تقاضا وجود دارد. وقتی برای عرضه مشکل داشته باشیم و عرضه نباشد، قیمت‌ها بالا می‌رود و اگر عرضه را افزایش دهیم و پاسخگوی تقاضای بازار باشیم، قیمت‌ می‌شکند. 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: با ممنوعیت واردات خودروهای خارجی شاهد افزایش چند برابری قیمت این خودروها بودیم، اما انتظار می‌رود با تصویب و تایید طرح واردات خودرو، در قیمت‌ مدل‌های خارجی کاهش داشته باشیم و در کنار آن در بخش داخلی، قیمت خودروهای حاشیه بازار هم پایین خواهد آمد. جدی یادآور شد: اگر در هر تولیدی عرضه و تقاضا با هم توازن نداشته باشد، در مصرف و قیمت آن تنش ایجاد می‌شود و ما هم به دنبال این هستیم تا مقداری عرضه و تقاضا را با هم متعادل کنیم.
در واقع این طرح به ایجاد توازن میان عرضه و تقاضای خودرو کمک زیادی می‌کند. وی گفت: اگر کمیسیون صنایع و معادن رفع ابهامات این طرح را در اول هفته در دستور کار قرار دهد، در نهایت این موضوع یک یا دو هفته طول می‌کشد و به محض اینکه کمیسیون این طرح را به صحن مجلس بفرستد، باید بلافاصله در دستور کار قرار گیرد. نماینده مردم شیروان در مجلس  گفت به موفقیت طرح واردات خودرو خوش‌بین هستیم.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari