هیوندای هنوز نسخه استیشن از نسل جدید سوناتا را معرفی نکرده است؛ شایعاتی درباره این خودرو از سال ۲۰۱۸ به گوش می رسید، اما اکثر آن ها تاکنون رد شده اند. اکنون شاهد انتشار رندر جدیدی از هیوندای سوناتا استیشن هستیم که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است.
جوانی به نام نیکیتا چویکو از وب سایت Kolesa.ru به فکر ایده پردازی درباره هیوندای سوناتا استیشن افتاده است! او که هنرمندی نام آشنا و بااستعداد است، چهره احتمالی نسخه استیشن سوناتا را در قالب یک رندر به ما نشان می دهد. در این رندر می توان رگه هایی از سبک طراحی استیشن واگن های مرسدس بنز و سوبارو را مشاهده کرد. در واقع، فرمول طراحی این سوناتای Allroad Crossover Wagon، تقریباً چیزی شبیه به همان الگوی مورد استفاده در سوبارو اوت بک Wilderness و مرسدس بنز C کلاس All-Terrain است. در این سبک طراحی، بدنه خودرو به دلیل استفاده از چرخ های بزرگ تر و سیستم تعلیق متفاوت، اندکی از زمین فاصله می گیرد.
گلگیرها برای محافظت بیش تر در برابر ناهمواری های جاده برجسته تر شده اند. همچنین گرافیست با استفاده از پکیج قطعات مشکی رنگ، هیوندای سوناتا استیشن را اسپرت تر از نسخه معمولی جلوه می دهد. در کنار این قطعات مشکی رنگ، قطعات کرومی نیز در نقاط مختلف بدنه به چشم می خورند. البته باید گفت که میان این رندر جدید از هیوندای سوناتا استیشن و رندر قبلی، تفاوت هایی وجود دارد.
در هر دو رندر، نمای جلو و عقب خودرو تغییراتی را به خود دیده اند، اما در رندر جدید شاهد استفاده از خطوط خشن تر در بدنه، هواکش های بزرگ تر روی سپر جلو و سراگزوزهای اسپرت در سپر عقب هستیم. در حقیقت، در رندر جدید، نسخه استیشن سوناتا را خودرویی کاربردی تر از قبل می بینیم. همه چیز برای خلق یک استیشن واگن آفرودی از سوی هیوندای آماده است، اما باید دید آیا واقعاً خودروساز کره ای تن به ساخت چنین محصولی می دهد یا نه.
سال ۲۰۱۸ که شایعه هایی مربوط به عرضه هیوندای سوناتا استیشن منتشر شد، هنوز نسل فعلی این خودرو به بازار نیامده بود. البته در آن زمان، خبری از جنسیس G70 شوتینگ بریک هم نبود. از همان زمان به بعد، دیگر خبر جدیدی از نسخه استیشن سوناتا به گوش نرسید. استیشن ها هنوز در برخی کشورهای اروپایی طرف‌دار دارند. سوناتای جدید، توجه بسیاری از بازارها را به خود جلب کرده است، اما این که هیوندای بالاخره نسخه استیشن را از آن عرضه می کند یا نه، فقط با گذر زمان مشخص می شود.
سپهر عظیمی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: موتور وان     
فرمول طراحی این سوناتای Allroad Crossover Wagon تقریباً چیزی شبیه به همان الگوی مورد استفاده در سوبارو اوت بک Wilderness و مرسدس بنز C کلاس All-Terrain است. در این سبک طراحی، بدنه خودرو به دلیل استفاده از چرخ های بزرگ تر و سیستم تعلیق متفاوت، اندکی از زمین فاصله می گیرد.
گلگیرها برای محافظت بیش تر در برابر ناهمواری های جاده برجسته تر شده اند. همچنین گرافیست با استفاده از پکیج قطعات مشکی رنگ، هیوندای سوناتا استیشن را اسپرت تر از نسخه معمولی جلوه می دهد. در کنار این قطعات مشکی رنگ، قطعات کرومی نیز در نقاط مختلف بدنه به چشم می خورند.
سوناتای جدید، توجه بسیاری از بازارها را به خود جلب کرده است، اما این که هیوندای بالاخره نسخه استیشن را از آن عرضه می کند یا نه، فقط با گذر زمان مشخص می شود.در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari