wp-header-logo-831.png

تسلا می‌خواهد مقر اصلی کمپانی را از کالیفرنیا به تگزاس منتقل کند، جایی که اصلا اجازه فروش مستقیم خودرو به مشتری را کسب نکرده است.
این در حالی است که قوانین ایالت تگزاس به کارخانه‌های خودروسازی اجازه فروش مستقیم خودرو را نمی‌دهد و خودروسازان باید ابتدا شبکه‌ای از نمایندگی‌های فروش و خدمات پس از فروش دایر کنند و بعد به آنها اجازه مستقیم فروش خواهد داد. تسلا از همان ابتدای پیدایش با خودروسازان سنتی، فرق داشته و به این می‌بالد که همه کارها را به صورت امروزی و با کمک شبکه‌های اینترنتی انجام می‌دهد. از این رو مشتریان در ایالت کالیفرنیا بدون هیچ واسطه‌ای خودرو را به صورت آنلاین خریداری می‌کنند و دم منزل یا هر آدرسی که دوست داشته باشند تحویل می‌گیرند.
خریداران در ایالت تگزاس از راه‌های دیگر برای بردن محصولات تسلا به منازل‌شان استفاده می‌کردند. برای مثال شهروندان این ایالت ابتدا در وب‌سایت تسلا در اینترنت ثبت‌نام و ثبت‌سفارش می‌کردند، اما هیچ‌یک از این سفارش‌ها در کارخانه‌های تگزاس تسلا پردازش نمی‌شد.

تمام مراحل اداری آن در ایالت دیگری انجام می‌شد و بعد خودروها با خودروبر به ۸ مرکز خدمات تسلا در تگزاس ارسال می‌شد. صاحب این خودرو هم باید خودروی خود را از این مراکز تحویل می‌گرفت.  خود ایلان ماسک در ماه دسامبر ۲۰۲۰ از کالیفرنیا به تگزاس نقل مکان کرد تا تمرکز بیشتری روی کارخانه گیگافکتوری تگزاس و کمپانی راکت‌سازی اسپیس ایکس خود در این ایالت داشته باشد. 
گاوین نوسام فرماندار کالیفرنیا بعد از شیوع ویروس کرونا حکمی را صادر کرد که به موجب آن مردم این ایالت به جز فعالیت‌های ضروری مجبور بودند در خانه بمانند. در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ ایلان ماسک این سیاست ایالت کالیفرنیا را «فاشیستی» توصیف کرد و گفت به عملیات کارخانه تسلا در کالیفرنیا «صدمه سنگین» وارد می‌کند. در ماه مه همان سال هم تهدید کرد که کل عملیات تسلا را از کالیفرنیا خارج خواهد کرد.

بعد هم از مقام‌های مسوول محلی شکایت کرد که آنها را وادار کند تعطیلات سرتاسری را متوقف کنند و اجازه باز شدن کارخانه تسلا را بدهند. همان ماه هم به دستورات و محدودیت‌ها وقعی نگذاشت و کارخانه را بازگشایی کرد. بعد از یک ماه هم معلوم شده که ۴۵۰ نفر از کارکنان این کارخانه به ویروس کرونا مبتلا شدند.  همه این مسائل دست به دست هم داد که تسلا مانند شرکت‌هایی مثل اوراکل، اچ‌پی و تویوتا از کالیفرنیا به تگزاس نقل مکان کند.
مدیرعامل این شرکت، دلیلی برای این تصمیم ارائه نکرد، اما شواهد نشان می‌دهد که میزان مالیاتی که می‌پردازد به‌شدت کاهش یافته است. برعکس کالیفرنیا که در زمینه مالیات از آب کره می‌گیرد، تگزاس حتی مالیات بر درآمد شخصی هم ندارد. تگزاس به ارزانی نیروی کار هم شهرت دارد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari