wp-header-logo-865.png

اگر دو رقیب الکتریکی سرسخت بخواهند از فرط کینه از هم با سر به سمت هم بروند، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ همانند یک نبرد شاخ به شاخ سخت، در اینجا تسلا و فولکس با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت با یکدیگر برخورد می‌کنند.

در اینجا ما یک تست تصادف بسیار جالب از دو خودروی برقی مدرن داریم. تسلا مدل Y و فولکس‌واگن ID.6 Crozz اما درواقع ما مدل ID.4 را در این رقابت می‌بینیم که پلتفرم آن با ID.6 یکسان و بوده و همان معماری MEB است که البته کمی طول بیشتر و وزن سنگین‌تری دارد.

این دو خودرو در برخورد با سطح تماس ۵۰ درصدی و سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعتی شرکت کرده‌اند که معادل برخورد با مانع ثابت و البته تغییر شکل‌پذیری با سرعت ۱۲۸ کیلومتر بر ساعت می‌باشد.

نتیجه این تست تصادف بد نیست زیرا قسمت سرنشینان هر دو خودرو تقریباً سالم بوده و هیچ حریقی هم مشاهده نمی‌شود. البته برخورد آدمک‌ها با ایربگ ها، صندلی‌ها، درب‌ها و سایر عناصر دیده می‌شود. درب‌های سمت راننده تسلا مدل Y پس از تصادف باز نمی‌شوند درحالی‌که مشکلی برای هیچ کدام از درب‌های ID.6 به وجود نمی‌آید. بعد از جدا شدن خودروها از هم، مشاهده می‌شود که پکیج باتری فولکس دست نخورده باقی مانده در حالی که باتری‌های تسلا کاملاً مچاله شده‌اند.

به طور کلی به نظر می‌رسد که سطح خسارت دو خودرو مشابه باشد. برای ما دشوار است که بگوییم کدام یک از آن‌ها به طور قابل توجهی از دیگری در این آزمون بهتر است. شاید ID.6 مزیت کمی نسبت به مدل Y داشته باشد اما تسلا هم به طور قابل توجهی سبک‌تر بوده و بسیار خوب عمل کرده است. درواقع هر دو خودرو بسیار ایمن تلقی می‌شوند.
ممد ژانگولر
تو عکس اول که میبینم تسلا دو سومش رفته !!!
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari