وزیر صنعت تدوین برنامه صادرات خودرو

وزیر صنعت از تدوین برنامه صادرات خودرو تا دو هفته دیگر خبر داده و گفت تا پایان سال موانع صادراتی رفع خواهد شد.

وی در مورد رفع مشکلات صادراتی کشور گفت: «باید تراز ارزی کشور را با صادرات غیر نفتی ارتقا دهیم. در این صورت بسیاری از نگرانی‌های ما در سطح کلان از بین خواهد رفت و می‌توانیم بسیاری از مقرراتی را که وجود دارد، حذف کنیم. تا پایان امسال تمامی موانع صادراتی را یک به یک حل خواهیم کرد تا در سال آینده دیگر مانعی در مسیر صادرکننده نباشد.»

وزیر صنعت در این خصوص گفت: «برنامه صادرات خودرو در دست تدوین است و تا ۲ هفته آینده تکمیل می‌شود. پس از تکمیل طرح، جزئیات آن منتشر خواهد شد.»

سید رضا فاطمی امین ادامه داد: «تا پایان امسال باید رویه‌های صادراتی را تا جای ممکن تسهیل کنیم. همچنین مقاصد صادراتی ما نیز باید بیشتر و متنوع شود.»

وی در انتها افزود: «در واقع باید با گسترش صادرات غیر نفتی درآمدزایی ارزی کشور را به جایی برسانیم که مجبور نباشیم به‌خاطر برخی اهداف دیگر، صادرات را درگیر قید و بند کنیم.»

فعلا شورای نگهبان طرح آزادسازی مشروط واردات خودرو را به مجلس بازگردانده است و از طرف دیگر نیز شنیده‌ها حکایت از مخالفت مجمع تشخیص مصلحت نظام و بانک مرکزی با پیاده‌سازی این طرح دارد.

البته این احتمال نیز مطرح است که تا پایان امسال آزادسازی واردات به تعویق افتاده و سال آینده این طرح به صورت نهایی تصویب و پیاده‌سازی شود.

نوشته وزیر صمت: تدوین برنامه صادرات خودرو تا ۲ هفته دیگر به پایان می‌رسد اولین بار در وبلاگ کارنامه. پدیدار شد.

source

توسط autokhabari