بنابر گزارش یکی از اعضای پایگاه خبری اسب بخار، در روز یکشنبه مورخ ۱۸ مهر در خیابان فرمانیه تهران یک دستگاه تویوتا کرولا (Toyota Corolla 2021 Sedan) سفیدرنگ مدل ۲۰۲۱ با پلاک دیپلمات رؤیت شد که به احتمال زیاد توسط سفارت ژاپن خریداری شده است.
با توجه به ممنوعیت واردات خودرو و این مسئله که تقریباً تمام سفارت ها و کنسولگری ها برای کارمندان خود از خودرو فول آپشن استفاده می کنند، انتظار می رود این خودرو نیز فول ترین نسخه تویوتا کرولا مدل ۲۰۲۱ باشد که به ایران آمده است.
زیرا در مواقعی که واردات خودرو ممنوع نباشد، واردکنندگان، خودروهای وارداتی را در تیپ های مختلف و با آپشن های مختلف وارد بازار می کنند تا خریداران در بازه قیمتی گسترده تری و متناسب با بودجه و نیاز خود بتوانند خودروی مورد نظر خود را خریداری کنند. بنابراین با توجه به محدودیت واردات خودرو و وارد شدن کرولا ۲۰۲۱ توسط یک سفارتخانه این انتظار می رود تا خودروی واردشده فول ترین نسخه باشد.
در برخی نسخه ها کرولا ۲۰۲۱ به یک موتور ۴ سیلندر خطی با حجم ۱۸۰۰ سی سی مجهز شده است که به صورت تنفس طبیعی (Natural Aspirated) کار می کند و حداکثر توان ۱۳۹ اسب بخار را در دور ۶۱۰۰ rpm به همراه حداکثر گشتاور ۱۷۰ نیوتن متر در دور ۳۹۰۰ rpm را تولید می کند. در نسخه دیگر این خودرو موتور ۴ سیلندر ۲ لیتری با حداکثر توان ۱۶۹ اسب بخار در دور ۶۶۰۰ rpm و حداکثر گشتاور ۲۰۵ نیوتن متر در دور ۴۴۰۰ rpm قرار می گیرد. موتور این خودرو مجهز به سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها یا VVT است که تکنولوژی جدیدی برای تویوتا محسوب نمی شود. با توجه به داشتن دو نوع موتور احتمالاً در کرولای موجود در ایران از موتور ۲ لیتری استفاده شده است.
در بخش انتقال قدرت این خودرو از یک گیربکس CVT اتوماتیک استفاده شده است که توان و گشتاور تولیدی موتور را به چرخ های جلو تحویل می دهد.
صندلی ایزوفیکس، دی لایت ( Daylight )، ایربگ های کناری برای سرنشینان عقب و جلو، رادار بین خطوط (Lane Departure Radar)، رادار تصادف عقب و جلو، رادار نقطه کور، کنترل کشش و پایداری (Stability & Traction Control)، سیستم نشان دهنده فشار هوای تایر ها ( TPMS )، ترمز کمکی ( Brake Assist ) و دیسک ترمز جلو خنک شونده (Ventilated Front Disc) از امکانات ایمنی کرولا ۲۰۲۱ است.
سیستم صوتی با مالتی مدیا به همراه ۶ بلندگو و GPS، کروز کنترل تطبیقی (Adaptive Cruise Control)، دوربین عقب، فرمان تلسکوپی، دکمه های کنترلی رو فرمان، بالابر اتوماتیک ۴ شیشه، کیلس (Keyless)، استارتر، آینه های کناری برقی با گرم کن، دماسنج، کامپیوتر سفری، سانروف، رینگ آلومینیومی ۱۶ اینچی، زاپاس فرغونی (Stowaway)، سنسور نور و سنسور باران از امکانات رفاهی کرولا ۲۰۲۱ است.
نسل قبلی کرولا که با تیراژ بالا وارد کشور شد مدل ۲۰۱۶ بود که در سایز و ابعاد تقریباً با مدل ۲۰۲۱ یکی بود. در مدل ۲۰۲۱ تغییرات ظاهری زیادی به چشم می خورد که عمده ترین تغییر در جلوی خودرو و در چراغ های جلو به چشم می خورد که فرم خاصی دارد. حالت شکسته چراغ های جلو چهره ای خشمگین تر از گذشته به کرولا ۲۰۲۱ می بخشد و این خودرو را اسپرت تر جلوه می دهد. جلوپنجره همراه با بخش مشبک (Grille) بزرگ تر شده اند و زیبایی خاصی را به خودرو می بخشند.
در بخش عقب خودرو می بینیم که چراغ های عقب کمی به کمری ۲۰۱۶ که در ایران نیز موجود است شباهت دارد و شکستگی های زیباتری نسبت به چراغ های کرولا ۲۰۱۶ دارد.
محمد جبارزاده شیاده
پایگاه خبری اسب بخاردر قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari