wp-header-logo-817.png

مدافع سابق پرسپولیس گفت: پرسپولیس در سال‌های اخیر همه جام‌های داخلی را درو کرده و دو بار هم به فینال آسیا رسیده است. چرا باید به اندازه تیمی که هیچ موفقیتی در سال‌های گذشته نداشته، پول بگیرد.
خبرورزشی با شیث رضایی کاپیتان سابق پرسپولیس در خصوص شرایط این تیم قبل از دیدار مقابل الهلال و بازی تیم ملی مقابل کره‌جنوبی گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه می‌خوانید:
چیزی تا بازی مقابل الهلال نمانده، این دیدار را چطور می‌بینی؟
من دیدار الهلال مقابل استقلال را دیدم. این تیم در خط دفاع بسیار ضعیف است و اگر بچه‌ها باهوش عمل کنند می‌توانند این تیم را شکست دهند. الهلال در خط حمله قدرتمند است ولی ما تیم یکدستی داریم که توانایی بردن هر تیمی در آسیا را دارد. می‌دانم الهلال بازیکنان گرانقیمتی دارد ولی تجربه نشان داده، قیمت بالای حریفان انگیزه بچه‌ها را برای پیروزی بیشتر می‌کند و به شخصه خیلی امیدوارم بتوانیم الهلال را ببریم.
ولی بازی در عربستان کار را سخت خواهد کرد.
بله کاملا قبول دارم. خودم مقابل الهلال و النصر در عربستان بازی کردم و می‌دانم کار مشکل است. ولی قهرمانی سختی دارد و تیمی که بخواهد به فینال آسیا برسد و قهرمان شود باید این مشکلات را هم شکست دهد. مگر جام‌هایی که در این سال‌ها پرسپولیس بدست آورد راحت بود؟ هر موفقیتی نیاز به تلاش زیاد و سختی دارد. ضمن اینکه پرسپولیس تیمی است که سختی‌های زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته و کلا مرد روزهای سخت است.
به نظرت شانس پرسپولیس برای رسیدن به فینال چقدر است؟
فکر می‌کنم همه تیم‌ها شانس دارند. در این سطح تیم‌ها اختلاف زیادی با هم ندارند و شانس همه تیم‌ها برابر است. امیدوارم مثل سال قبل دوباره فینالیست شویم و این بار جام قهرمانی را مال خود کنیم.
قرارداد یحیی هم توسط باشگاه پرسپولیس تمدید شد؛ در این مورد چه صحبتی داری؟
به نظرم کاملا تصمیم درست و منطقی بود. چه کسی بهتر از یحیی برای هدایت پرسپولیس. گل محمدی بهترین نتایج را در پرسپولیس گرفته و به غیر از قهرمانی در جام‌های داخلی، این تیم را به فینال آسیا رسانده است. یحیی از هر نظر شایستگی تمدید قرارداد را داشت و من هم به عنوان یک هوادار پرسپولیس از این اتفاق خیلی خوشحالم. ضمن اینکه هم بازیکنان و هم هواداران علاقه زیادی به یحیی دارند و همین موضوع به نفع پرسپولیس خواهد بود.
طی چند وقت اخیر بحث اسپانسر مشترک برای پرسپولیس و استقلال مطرح شد؛ نظرت در این رابطه چیست؟
کاملا با این موضوع مخالفم. پرسپولیس در سال‌های اخیر همه جام‌های داخلی را درو کرده و دو بار هم به فینال آسیا رسیده است. چرا باید به اندازه تیمی‌که هیچ موفقیتی در سال‌های گذشته نداشته، پول بگیرد. درضمن خود استقلالی‌ها هم می‌دانند خیلی کمتر از ما هستند و پرسپولیس پرهوادار ترین تیم ایران و آسیاست. با هر متر و معیاری برند پرسپولیس به مراتب با ارزش تر از برند استقلال است و این دو برند اصلا قابل قیاس با هم نیست. احتمالا هیچ اسپانسری استقلال را گردن نمی‌گیرد و دوستان از بغل پرسپولیس می‌خواهند به آن‌ها بودجه بدهند. مدیران پرسپولیس به هیچ وجه نباید زیر بار حرف زور بروند چون این موضوع کاملا به ضرر پرسپولیس است.
ولی یکی از پیشکسوتان استقلال گفت چون ما ۲ ستاره داریم پس برند ما قوی تر و گران تر است.
اولا قهرمانی‌های استقلال برای سال‌ها قبل است و  بعید می‌دانم سن این آقا به این ستاره‌ها بخورد. دوما ارزش گذاری برند چه ربطی به این ستاره‌ها دارد. دوستان خیلی به ستاره‌های خود ننازند چون کبریت توکلی و پنیر آمل هم کلی ستاره دارند؛ ولی مثل بعضی‌ها آنقدر پرادعا نیستند. استقلالی‌ها از خدایشان است که اسپانسر مشترک با پرسپولیس داشته باشند ولی ما نباید اجازه چنین کاری را بدهیم.
باشگاه پرسپولیس انتظار داشت در بازی دوستانه مقابل سپاهان، سرلک و ترابی را در اختیار داشته باشد ولی اسکوچیچ مخالفت کرد. در این خصوص چه صحبتی داری؟
من نمی‌توانم نظری بدهم چون بازیکن وقتی به تیم ملی دعوت می‌شود در اختیار کادر فنی تیم ملی قرار دارد. با این حال کاش اسکوچیچ کمی‌همکاری می‌کرد و با تعامل با پرسپولیس این دو بازیکن را اصلا دعوت نمی‌کرد. بازی پرسپولیس با الهلال هم خیلی مهم است و وقتی قرار نیست ترابی و سرلک بازی کنند؛ کاش اجازه می‌داد در این اردو غایب باشند و پرسپولیس از آن‌ها استفاده می‌کرد. در مورد امیری هم چون فیکس است و بازی می‌کند؛ هیچ بحثی نیست و باید در اختیار تیم ملی باشد.
در مورد تیم ملی هم صحبت کنیم. بازی با امارات چطور بود؟
خب به نظرم نمایش تیم ما خوب بود. وقتی تیم ملی می‌برد یعنی همه چیز خوب است. از اینکه توانستیم ۹ امتیاز از ۳ بازی بگیریم؛ خیلی خوشحالم و امیدوارم همین روند ادامه پیدا کند. اگر بخواهم واقعیت را بگویم تیم ما یکسری مشکلات فنی هم دارد که پشت نتایج خوب پنهان شده است. اگر این ضعف‌ها برطرف نشود در بازی‌های سخت تر و مقابل تیم‌های بزرگ به مشکل خواهیم خورد.
یعنی معتقدی تاثیر ستاره‌های تیم ملی از اسکوچیچ بیشتر است؟
من در همه رده‌های تیم ملی بازی کردم؛ پس این حق را دارم که در مورد تیم ملی کشورم نظر بدهم. حرف‌هایی که می‌زنم نظر شخصی من است. تیم ملی ما در همه خطوط فوق العاده پر ستاره است و کلی بازیکن با کیفیت در اختیار کادرفنی است. اسکوچیچ مربی بدی نیست و نتایجش هم عالی بوده ولی تاثیر ستاره‌های تیم ملی بیشتر است. در نهایت آرزوی ما موفقیت تیم ملی و رسیدن به جام جهانی است و امیدوارم این اتفاق بیفتد.
بازی با کره را چطور می‌بینی؟
بازی سختی خواهد بود. کره ستاره‌هایی دارد که بازی‌های بین المللی زیادی انجام دادند و اگر تیم ما باهوش عمل نکند؛ دچار مشکل خواهیم شد. اگر ما ادعا داریم تیم اول آسیا هستیم؛ از همین رو نباید در تهران به کره امتیاز بدهیم. امیدوارم این تیم را ببریم ولی کار مشکل است. ضمن اینکه به نظرم عیار اسکوچیچ در دیدار با کره مشخص خواهد شد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari