خودروهای کره ای بازار ایران با اینکه خیلی متنوع نیستند ولی در کلاس های مختلف در کشورما حضور دارند. خرید وفروش این خودروها نسبت به سایر برندها از وضعیت بهتری برخوردار هستند با اینکه نسبت به خودروهای ژاپنی کیفیت پایین تری دارند. بازار دست دوم این خودروها هم وضعیت مناسب و خوبی دارند بطوریکه در روزهای رکود بازار هم میتوان برای این خودروها مشتری پیدا کرد.
مقایسه خودرو مقایسه هیوندا گرنجو با کادنزا قیمت کیا کادنزا مشخصات کیا کادنزا معایب و مزایای کیا کادنزا مشخصات هیوندا گرنجو قیمت آزرا گرنجور 2017 معایب و مزایای هیوندا گرنجو مقایسه هیوندای i10 با کیا پیکانتو مقایسه کیا با هیوندای
در بین محصولات کره ای بازار کشور در حال حاضر ارزانترین خودروی کره ای هیوندای اکسنت مونتاژ کرمان موتور می باشد با مدل ۱۳۹۷ که حدود ۸۱۰ میلیون تومان قیمت دارد. رتبه دوم در اختیار سانگ یانگ تیوولی آرمور وارداتی با مدل ۲۰۱۸ با قیمت حدودی ۸۹۵ میلیون تومان و رتبه سوم در اختیار هیوندای i20 مونتاژ مدل ۱۳۹۷ می باشد با قیمت ۹۰۰ میلیون تومان.
در بازار به سختی می توان نمونه های صفر کیلیومتر کیا پیکانتو وهیوندای i10 را نیز پیدا کرد که قیمت کمتری نسبت به موارد ذکر شده در جدول داشته باشند . ولی به دلیل خیلی محدود بودن این خودروها در بازار در نسخه صفر کیلومتر از ذکر نام آنها خودروداری کردیم.
برای عنوان گرانترین خودروی کره ای خیلی ها سراغ هیوندای آزرا گرنجور مدل ۲۰۱۹ می روند دلیل شان هم اینه که تنها خودروی وارداتی در کشور با مدل ۲۰۱۹ می باشد و طبعا نسخه جدید و به روز شده این خودرو هم می باشد. ولی باید عنوان کنیم که این خودرو جایگاه سوم را به خود اختصاص داده زیرا که رتبه اول با اختلاف در اختیار سانگ یانگ رکستون مونتاژ با مدل ۱۴۰۰ با حدود قیمت ۳.۶ میلیارد تومان قرار دارد. رتبه دوم عنوان گرانترین خودروی کره ای کشور هم در اختیار کیا سورنتو GT لاین با مدل ۲۰۱۸ با قیمت حدودی ۳.۵۵ میلیارد تومان قرار دارد.
نکته قابل توجه دیگر در خصوص این خودروها این میباشد که اکثرا در محدوده قیمتی یک تا دو میلیارد تومان قرار گرفته اند. آخرین خودروی کره ای بازار کشور که از گمرکات ایران وارد کشور شده است کیا اپتیما هیبرید مدل ۲۰۱۸ میباشد.
منبع: car.irsource

توسط autokhabari