wp-header-logo-960.png

روز گذشته مدیران ارشد دایون، صنایع خودروسازی ایلیا و کیان موتور وارنا در نشست خبری دوستانه ای جزئیات برنامه های آتی خود را اعلام کردند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، طی ۶ هفته آینه فروش دایون Y5 به صورت رسمی آغاز خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار، در نشست خبری روز گذشته امیر صرافی، مدیر بازاریابی شرکت کیان موتور وارنا، در مورد نحوه همکاری با دایون بیان کرد: « در حال حاضر شرکت صنایع خودروسازی ایلیا نماینده رسمی دایون برای تولید و عرضه محصولات سواری این نشان چینی است. در گام نخست هم شاسی بلند دو دیفرانسیل Y5 از دایون برای تولید در خودروسازی ایلیا انتخاب شده و امروز نیز خط تولید این خودرو در شهرک صنعتی کاوه، تولید آزمایشی این خودروی جدید را آغاز نموده است ».
وی در ادامه افزود: « صنایع خودروسازی ایلیا یک واحد تولیدی است و مسئولیت مونتاژ خودروهای سواری دایون را دارد. کیان موتور وارنا که نماینده رسمی بورگوارد در ایران است، حال مسئولیت فروش و خدمات پس از فروش محصولات خودروسازی ایلیا را دارد ».
همچنین امیر صرافی در مورد قیمت و زمان فروش دایون Y5 گفت: « در حال حاضر تولید آزمایشی Y5 آغاز گزدیده و سفارش گذاری محموله قطعات منفصله این شاسی بلند هم انجام شده است. با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، می خواهیم که از اواخر آبان و یا ابتدای آذر ماه سال جاری فروش دایون Y5 را با قیمت قطعی و موعد تحویل فوری آغاز کنیم. در صورتی که عوامل قیمت گذاری در هر خودرو مانند تعرفه واردات قطعات منفصله خودرو، هزینه حمل، نرخ ارز و… تغییر کند، سعی داریم تا Y5 را با قیمتی حدود ۸۸۰ تا ۸۹۰ میلیون تومان به بازار عرضه کنیم. البته باید توجه داشت که این عدد، بهای تمام شده خودرو در کارخانه است و هزینه هایی مانند شماره گذاری، بیمه و مالیات بر ارزش افزوده به آن اضافه می شود. با این حال تمام تلاش خود را انجام می دهیم که دایون Y5 به عنوان اولین محصول مونتاژی خودروسازی ایلیا و کیان موتور وارنا، قیمت نهایی کمتر از یک میلیارد تومان را برای مشتریان داشته باشد ».
مدیر بازاریابی کیان موتور وارنا در مورد بحث داخلی سازی و هدف گذاری تولید گفت: « آغاز مونتاژ یک خودروی جدید در ایران قوانین و قواعدی دارد که یکی از اصلی ترین آن، رعایت حداقل داخلی سازی است. با توجه به برنامه ریزی که انجام شده است، تولید انبوه Y5 در آینده نزدیک با داخلی سازی ۲۵ درصد ادامه پیدا می کند. همچنین طبق قرارداد و هدف گذاری که با دایون انجام داده ایم، می خواهیم که تا پایان سال ۱۴۰۱ نزدیک به شش هزار دستگاه شاسی بلند Y5 را تولید کنیم ».
صرافی در صحبت های خود به شبکه فروش و خدمات پس از فروش دایون اشاره کرد و گفت: « طی هفته های آتی فروش دایون Y5 توسط عاملیت ها و نمایندگی های کیان موتور وارنا در کشور آغاز می شود. با توجه به طرح توسعه ای که در پیش گرفته ایم، در آینده نزدیک برای رسیدن به اهداف فروش خود، بیش از ۱۵ نمایندگی را در حوزه عرضه و خدمات پس از فروش در کشور راه اندازی خواهیم کرد ».
دایون Y5 به عنوان یکی از جدیدترین SUVهای شاسی مستقل بازار خودروی ایران به حساب می آید که به تازگی تولید و مونتاژش در صنایع خودروسازی ایلیا آغاز شده است. گفته می شود که از اواسط پاییز ۱۴۰۰، فروش فوری Y5 توسط کیان موتور وارنا آغاز خواهد شد. به گفته مدیران این شرکت، دایون Y5 با قیمتی کمتر از یک میلیارد تومان به بازار خواهد آمد و در شرایط فعلی، کمبود حضور شاسی بلندهای دو دیفرانسیل صفر کیلومتر را در بازار خودروی ایران پر می کند. یکی از رقبای جدید دایون Y5 خودروسازی ایلیا، یواز پاتریوت سروش دیزل مبنا به حساب می آید که قرار است تا بزودی تولید نسخه اتوماتیک آن نیز آغاز شود.
دایون Y5 به پیشرانه دو لیتری توربو شارژ مجهز است که ۲۰۲ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۸۰ نیوتن متر تولید می کند. این پیشرانه دارای فناوری میتسوبیشی بوده و پیش از این در خودروهایی مانند فوتون تونلند S بنزینی توربو نصب گردیده است. توان این پیشرانه از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ های جلوی و عقب Y5 منتقل می شود. سیستم انتقال قدرت دو دیفرانسیل این شاسی بلند چینی ساخت کمپانی بورگوارنر بوده و در محور عقب Y5 از قفل دیفرانسیل اتوماتیک کمپانی ایتون استفاده شده است.
۷ صندلی
صندلی راننده برقی
تهویه الکتریکی
کروز کنترل
نمایشگر لمسی
ترمزهای دیسکی جلو و عقب
استارت دکمه ای
سانروف
دوربین عقب
رهیاب ماهواره ای
آینه های تاشوی برقی
تنظیم الکتریکی شدت پرتاب باد ردیف دوم و سوم
رینگ آلومینیومی
تریم داخلی چرم
حالت اسپرت، برفی و تیپ ترونیک جعبه دنده
حالت تک دیفرانسیل عقب، دو دیفرانسیل سبک و دو دیفرانسیل سنگین
دو کیسه هوا
و…
همچنین قرار است تا دایون Y5 خودروسازی ایلیا در نسخه های تولید انبوه و جدید به سیستم کنترل پایداری الکتریکی مجهز شود.
پایگاه خبری اسب بخار
عکس ها: حسین دلاور / اسب بخار
به گفته مدیران ارشد خودروسازی ایلیا و کیان موتور وارنا، دایون Y5 با قیمت مصوب ۸۸۰ تا ۸۹۰ میلیون تومان از اواسط پاییز ۱۴۰۰ به فروش می رسد. البته به این عدد، هزینه های شماره گذاری و مالیات نیز اضافه خواهد شد که به این ترتیب، بهای Y5 تا حدی کمتر از یک میلیارد تومان برای مشتریان می شود.
شاسی بلند Y5 خودروسازی ایلیا به پیشرانه دو لیتری توربو ۲۰۲ اسب بخار و ۲۸۰ نیوتن متر مجهز است. این پیشرانه توان خود را از طریق جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک آیسین به چرخ های جلو و عقب این خودرو می رساند. قابلیت تنظیم الکتریکی حالت انتقال قدرت به چرخ ها و قفل دیفرانسیل اتوماتیک محور عقب، از جمله ویژگی های فنی دایون Y5 به حساب می آید.
سانروف، صندلی برقی راننده، ۷ صندلی، استارت دکمه ای، کروز کنترل، نمایشگر لمسی، دوربین عقب، تهویه الکتریکی، تنظیم مستقل شدت پرتاب باد ردیف دوم و سوم، آینه های تاشو برقی، دو کیسه هوا و… از جمله امکانات دایون Y5 مونتاژ شده در صنایع خودروسازی ایلیا به حساب می آید. همچنین در نسخه های جدید و تولید انبوه Y5، سامانه کنترل پایداری الکتریکی هم به این شاسی بلند دو دیفرانسیل اضافه شده است.در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari