wp-header-logo-900.png

کارشناسان طراحی سقف و بخش انتهای این خودرو را به الگوی طراحی نازی ها در جنگنده های پیشرفته نیز ارتباط می دهند.
به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-   آئودی سال 2000 از یک پروژه مرموز و متفاوت با نام رُزمِیِر رونمایی کرد که نامگذاری آن نیز به احترام برند رزمیر راننده آلمانی قهرمان گرند پریکس اروپا در سال 1936 و یکی از موفق ترین رانندگان مسابقات اتومبیلرانی دوران نازی ها انجام شد.
رزمیر در واقع یک خودرو در کلاس کوپه بود که از منظر ابعاد برابر با 4539 میلیمتر در طول، 1920 میلیمتر در عرض و 2911 میلیمتر در فاصله بین محورها توسعه یافت.
نمونه اولیه این خودرو در اول ژوئن سال 2000 به نمایش گذاشته شد و البته هیچ وقت به خط تولید نزدیک نشد. اما همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید، شباهت بسیار زیادی بین پروژه رزمیر و ابرخودروی مطرح جهان که سال 2005 روی خط تولید قرار گرفت، وجود دارد.
بله؛ از بوگاتی ویرون صحبت می کنیم که نیازی به معرفی ندارد. جالب آنکه ویرون از منظر ابعاد نیز نزدیکی زیادی به پروژه رزمیر دارد زیرا برابر با 4462 میلیمتر در طول، 1998 میلیمتر در عرض و 2710 میلیمتر در فاصله بین محورها توسعه یافته است.
رزمیر پیش از آنکه ایده ای برای طراحی ویرون باشد، بویژه در قسمت دماغه براساس الگوی آئودی تی تی (تولید شده در سال 1998)توسعه یافته که یکی از مطرح ترین تولیدات کمپانی آئودی محسوب می شود.
در نهایت ترکیب طراحی موفق گذشته(آئودی تی تی) و نگاهی به آینده به نتایجی رسید که یکی از هیجان انگیزترین محصولات تاریخ صنعت خودرو یعنی بوگاتی ویرون را می توانیم بدان ربط دهیم.
 برای پیشرانه این نمونه اولیه از نمونه 16 سیلندر 8 لیتری با 700 اسب بخار خروجی در ارتباط با جعبه دنده 6 سرعته دستی استفاده شد. سامانه کواترو تمام چرخ محرک نیز در وضعیت فعال قرار داشت.
شکل گریل(جلوپنجره) و شیب بدنه در قسمت سقف نیز کاملا به زبانه طراحی خودروهای اسپرت دهه 30 میلادی اوتو یونیون اشاره دارد. برخی از کارشناسان طراحی سقف و بخش انتهای این خودرو را به الگوی طراحی نازی ها در جنگنده های پیشرفته نیز ارتباط می دهند. جنگنده هایی مانند هورتن که می توانید اینجا طراحی آنرا مشاهده کنید.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari