نسل جدید رنو کجار در آینده نزدیک روانه بازارهای جهانی می شود. نسخه پرتو تایپ این خودرو که مدت هاست تست های فنی را می گذراند، بار دیگر سوژه لنز دوربین عکاس ها شده است.
این اولین باری است که در میان عکس های جاسوسی گرفته شده از نسل جدید رنو کجار می توان طراحی داخلی این کراس اوور فرانسوی را هم مشاهده کرد. نسل فعلی رنو کجار در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد، اما زودتر از آن چه تصور می کردیم، زیر تیغ جراحان زیبایی رنو رفت تا بازطراحی شود. همچون نسل فعلی، نسل جدید هم از پلت فرم مشترک با نیسان قشقایی (نیسان روگ اسپرت) بهره خواهد برد. پلتفرم CMF-C از نسل نو قشقایی به کجار جدید می رسد. این پلت فرم، دو عنصر طراحی و تکنولوژی نیسان را در اختیار رنو می گذارد.
همان طور که در تصاویر جاسوسی جدید می توان دید، استایل کلی مدل جدید کراس اوور فرانسوی نسبت به نسل کنونی، اسپرت تر شده است که این موضوع، تا حد زیادی از کوتاه شدن اوور هنگ ها ریشه می گیرد. نمای جلو با چراغ های LED که در قسمت بالایی نصب شده اند و ما را به یاد مگان E-Tech می اندازند، چشمگیرتر از قبل به نظر می آید. در واقع، انتظار ما این است که نسل جدید رنو کجار در بیش تر المان های ظاهری، تحت تأثیر هاچ بک الکتریکی نام‌برده باشد. البته که قطعاً آن المان ها در این کراس اوور اندکی تغییر می یابند.
در خصوص طراحی کابین نسل جدید رنو کجار که اینک برای اولین بار نمایان شده، باید گفت که همچنان با حجم زیادی از استتار، مخفی نگه داشته شده است. با این حال، وجود دو نمایشگر اصلی را به خوبی می توان مشاهده کرد. نکته هیجان انگیز در این طراحی، تعبیه یک نمایشگر عمودی مولتی مدیا، افزون بر صفحه کیلومتر تمام دیجیتال است. باز هم می توان گفت که طراحی خودرو در این قسمت با الگوبرداری از رنو مگان E-Tech انجام گرفته است. البته احتمالاً این نمایشگرهای بزرگ در نسخه های فول آپشن نصب می شوند و انتظار می رود که در نسخه های ارزان تر شاهد استفاده از نمایشگر کوچک تر ۹٫۰ اینچی با رزولوشن پایین تر باشیم. همچنین اگر طرح دسته دنده توجه شما را به خود جلب کرده، لازم است بدانید که نسخه پرتوتایپ موجود در تصاویر، از یک گیربکس ۶ سرعته دستی بهره می برد.
هنوز هیچ تاریخ رسمی و دقیقی برای معرفی نسل جدید رنو کجار از سوی فرانسوی ها اعلام نشده است. البته ما نهایتاً انتظار داریم که چشم‌مان به جمال این خودرو، تا پایان سال یا ابتدای سال آینده، باز شود. فروش کجار جدید در اروپا هم احتمالاً از سه ماهه اول یا دوم ۲۰۲۲ آغاز می گردد.
سپهر عظیمی
پایگاه خبری اسب بخار
منبع: موتور وان 
همچون نسل فعلی، نسل جدید هم از پلت فرم مشترک با نیسان قشقایی (نیسان روگ اسپرت) بهره خواهد برد. پلت فرم CMF-C از نسل نو قشقایی به کجار جدید می رسد. این پلت فرم، دو عنصر طراحی و تکنولوژی نیسان را در اختیار رنو می گذارد.
نکته هیجان انگیز در این طراحی، تعبیه یک نمایشگر عمودی مولتی مدیا، افزون بر صفحه کیلومتر تمام دیجیتال است. باز هم می توان گفت که طراحی خودرو در این قسمت، با الگوبرداری از رنو مگان E-Tech انجام گرفته است. البته احتمالاً این نمایشگرهای بزرگ در نسخه های فول آپشن نصب می شوند و انتظار می رود که در نسخه های ارزان تر شاهد استفاده از نمایشگر کوچک تر ۹٫۰ اینچی با رزولوشن پایین تر باشیم.
هنوز هیچ تاریخ رسمی و دقیقی برای معرفی نسل جدید رنو کجار از سوی فرانسوی ها اعلام نشده است. البته ما نهایتاً انتظار داریم که چشم‌مان به جمال این خودرو، تا پایان سال یا ابتدای سال آینده، باز شود.در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari