علی رضوانی ali rezvani متولد ۲۸ آذر ۱۳۶۳ در تهران ، خبرنگار سیاسی ورزشی است .فارغ التحصیل لیسانس رشته علوم ارتباطات می باشد که از کونگ فو به خبرنگاری رسید و حالا از طرف برخی چهره ها مقلب به به نچسب ترین خبرنگار است.
 بیوگرافی علی رضوانی همسر علی رضوانی خبرنگاران جوان بیوگرافی مجری تلویزیون بیوگرافی بازیگران اخبار صدا و سیما گفتگوی ویژه خبری
از کونگ فو تا خبرنگاری
در محله «چیذر شمیران» واقع در شمال تهران به دنیا آمد تا اینکه از نوجوانی از ورزش کونگ فو آن چنان درخشید که حتی به تیم ملی هم دعوت شد. او سه عنوان قهرمانی در ۸ سال ورزش قهرمانی تجربه کرد تا اینکه بعد از ورود به دوره های خبرنگاری در باشگاه خبرنگاران جوان ، از ورزش دور شد.
ورود به صداوسیما
به گفته خود بعد از گذران دوره های خبرنگاری و آزمون جذب باشگاه خبرنگاران شد تا اینکه پس از گذراندن یک دوره دیگر با قرارداد رسمی وارد تلویزیون شد.
یکی از خواهرانش کارمند باسابقه صداوسیما می باشد اما می گوید با رانت او وارد سازمان نشده و هیچ بند «پ» در استخدام او دخیل نبوده و همه چیز عادی بوده است. با این حال ۲۱ رمضان ۱۳۸۵ در ۲۲ سالگی اولین گزارشش از تلویزیون پخش شد.
از خبر نیروی انتظامی تا ورزش
با گزارش های داغ و جنجالی بنام «خارج از گود» از خبر ۲۰:۳۰ در نقد بازیکنان و چهره های ورزشی به شدت او را به اوج شهرت رساند.گزارش های علیه علی دایی ، امیر قلعه نویی ، فرهاد مجیدی ، کارلوس کیروش ، علی کریمی و امیر تتلو خیلی در زمان خود به شدت مورد توجه قرار گرفت. ناگفته نماند آقای خبرنگار قبل از ورود به خبر ورزشی در خبر «نیروی انتظامی» کار می کرد.
 بیوگرافی علی رضوانی همسر علی رضوانی خبرنگاران جوان بیوگرافی مجری تلویزیون بیوگرافی بازیگران اخبار صدا و سیما گفتگوی ویژه خبری
علی رضوانی و آمنه سادات ذبیح پور
گاهی زیاده روی کردم
اعتراف می کنم بعضی اوقات در گزارش ها زیادی روی کرده و بیشتر از حد مته به خشخاش گذاشتم ، گاهی هم گاف دادم و مجبور به عذرخواهی هم شدم.
از خارج از گود تا بدون تعارف
علی رضوانی بعد از گزارش های «خارج از گود» اجرای گزارش های گفتگو محور بنام «بدون تعارف» را با همکار خود حمید امامی شروع کرد.
آنها در قامت خبرنگار در این برنامه به گفتگو با چهره های سیاسی ، نظامی و گاهی اوقات زندانیان سیاسی و در معرض اعدام می پردازند.
 بیوگرافی علی رضوانی همسر علی رضوانی خبرنگاران جوان بیوگرافی مجری تلویزیون بیوگرافی بازیگران اخبار صدا و سیما گفتگوی ویژه خبری
پرسپولیسی یا استقلالی ؟!
می گوید طرفدار هیچ تیمی نیست، نه آبی و نه قرمز ، اما عکسی از او لو رفته که با نشان دادن عدد ۶ برای طرفداران استقلال کری خوانی می کند ! با این حال خودش می گوید عدد ۶ را بخاطر حرمت عمو موسی (جانباز) طرفدار پرسپولیس نشان داده است.
تصادف
این خبرنگار پرحاشیه در دی ماه ۱۳۹۵ ساعت ۴ صبح در یکی از اتوبان های خود با خودروی شخصی دچار سانحه شد که خوشبختانه میزان جراحات خیلی جدی نبود.
ابتلا به سرطان
یکبار بعد از سرماخوردگی شدید و مراجعه به پزشک و انجام چند آزمایش به او گفته می شود به سرطان مبتلاست و باید شیمی درمانی را شروع کند. با این حال با مراجعه به دکتر دیگر و بررسی دوباره مدارک و آزمایشات متوجه اشتباه پزشکی می شوند.
آیفون ۱۱ پرو مکس
علی رضوانی در اغلب خبرهایش حتما علیه آمریکا و سیاست های اروپا صحبت می کند با این حال خودش از گوشی آیفون ۱۱ پرو مکس ساخت آمریکا استفاده می کند این استفاده از گوشی سوپر لوکس آمریکایی که به پول ایران نزدیک ۴۰ میلیون تومان می باشد حتی مورد انتقاد همفکرانش نیز می باشد.
ماجرای بازجو – خبرنگار
بعد از پخش مستند «مظنونین همیشگی» از ۲۰:۳۰ درباره فعالیت بازداشت شدگان محیط زیستی ، رامین سید امامی مدعی شد علی رضوانی بازجو بوده است این خبر بعدا بارها توسط خود آقای خبرنگار تکذیب شده است ، همکارش خانم آمنه سادات ذبیح پور هم به همین عنوان شناخته می شود.
ابتلا به کرونا
بعد از فوت مهرداد میناوند و علی انصاریان او هم با ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شد و بعد از طی دوره درمان ، توانست بر این بیماری غلبه کند.
 بیوگرافی علی رضوانی همسر علی رضوانی خبرنگاران جوان بیوگرافی مجری تلویزیون بیوگرافی بازیگران اخبار صدا و سیما گفتگوی ویژه خبری
ازدواج
علی رضوانی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است او یکسال قبل از ترور سردار سلیمانی در گفتگویی به وی قول داده بود سر سال ازدواج کند.
بچه ننه بودم
تفریحات دوران کودکی ام همش تو کوچه و بیشتر گل کوچیک و هفت سنگ ، عکس برگردون و بعدا با آتاری و میکرو و ماریو قارچ خوره گذشت. دوران مدرسه من عجیب و غریب بود ، چون مقطع آمادگی رو نرفتم و به شدت بچه ننه بودم و از مادرم دور نمی شدم ، حتی در روز اول از مدرسه فرار کردم. کار به جایی رسید که مادرم ۱۰ روز با من به مدرسه می آمد و در کلاس درس می نشست تا اینکه دیگه عادت کردم.
متن گزارش ها را خودم می نویسم
تا الان محکم و صد در صد می گم تا حالا یادم نمی آید متنی را نوشته باشند و بهم بدهند بگویم ، همیشه خودم متن و تحلیلم را می نویسم و می دهم چک کنند.
منبع:فوتوکدهsource

توسط autokhabari