جستجو در خودروبانک

پس از اینکه تسلا به دلیل عدم جلوگیری از رفتار نژادپرستانه علیه یکی از کارگران پاره‌وقت خودش در کارخانه فریمانت محکوم به پرداخت ۱۳۷ میلیون دلار غرامت شد، ورکمن رئیس بخش نیروی انسانی تسلا با اشاره به اینکه این محاکمه ناعادلانه بوده است گفت دیاز به تسلا پیشنهاد داده بود که پسر و دخترش نیز در کنار او مشغول به کار شوند، آن هم در حالی که سایر کارگران رفتاری نژادپرستانه با او داشته‌اند.
ورکمن همچنین گفته بود که تسلا هر سه باری که دیاز نژادپرستی در این شرکت را گزارش کرده بود اقداماتی را در این باره انجام داده است، اما این اقدامات به نتیجه نرسیده است. دیاز مدعی شده بود که تسلا قصد داشته است تحقیقات در این زمینه را متوقف کند.
ورکمن در گزارش خود نوشته است که دیاز تا زمانی که تسلا تصمیم گرفت او را به صورت تمام‌وقت استخدام نکند شکایتی درباره رفتار نژادپرستانه نداشته است. این نشان می‌دهد که این مرد به دنبال حقوق برابر نبوده و فقط قصد دریافت غرامت مالی از این شرکت را داشته است.
چند ماه پیش نیز ملوین بری کارگر تسلا به دلیل رفتار نژادپرستانه سایر کارکنان غرامت ۱ میلیون دلاری دریافت کرد، که فقط ۲۶۶ هزار دلارش به او رسید و مابقی صرف پرداخت حقوق وکلایش شد. بری به دلیل اینکه کارمند رسمی تسلا بود نمی‌توانست به صورت مستقیم از این شرکت شکایت کند، اما دیاز که کارگر پاره‌وقت بوده است منعی برای شکایت مستقیم از این شرکت نداشته است.
با وجود تمام این شکایات، تسلا از سهامداران خود خواست تا علیه طرح‌های جدید برای گزارش‌دهی بیشتر در مورد حقوق بشر، تنوع کارکنان و تلاش‌های فراگیر رأی دهند. این شرکت گفت که تا چهار روز پس از نشست سالانه سهامداران اعلام خواهد کرد که با کدامیک از این طرح‌ها موافقت شده است.

گروه خودروبانک با شعار “دسترسی به بهترین انتخاب” تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.
خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران
هر گونه نقل مطلب از هر قسمت این سایت بدون اجازه کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه خودرو بانک می باشد – ©2021

source

توسط autokhabari