سوبارو سپتامبر سختی را در آمریکا تجربه کرده زیرا فروش سال به سال این خودروساز در آمریکا نسبت به مدت مشابه سال پیش ۳۰ درصد افت داشته است. سوبارو دلیل این افت فروش فاحش را کمبود جهانی نیمه‌رساناها ذکر کرده است. البته ژاپنی‌ها می‌توانند به خاطر حضور دو خودرو در بین خوش فروش ترین های ماه سپتامبر بازار آمریکا جشن کوچکی برای خود برگزار نمایند.

 
جدیدترین داده‌های iSeeCars نشان می‌دهد سوبارو کراس ترک خوش فروش ترین خودروی صفرکیلومتر بازار آمریکا در ماه سپتامبر بوده و برای فروش آن به‌طور متوسط به ۷.۸ روز زمان نیاز بوده است. مدل‌های فروخته شده قیمت متوسط ۲۹۲۳۰ دلاری داشته‌اند درحالی‌که قیمت مدل پایه از ۲۲۲۴۵ دلار شروع می‌شود.

همچنین سوبارو فارستر هم در رتبه سوم این جدول قرار داشته و برای فروش این خودرو به‌طور متوسط به ۹.۵ روز زمان نیاز بوده است. قیمت متوسط این خودرو ۳۲۷۷۸ دلار ذکر شده درحالی‌که مدل پایه بهای آغازین ۲۵۱۹۵ دلاری دارد.
شورولت کوروت هم با مدت‌زمان فروش ۸.۶ روز در رتبه دوم قرار دارد. قیمت متوسط مدل‌های فروخته شده کوروت در ماه سپتامبر ۹۲۳۶۶ دلار بوده که به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از قیمت پایه ۶۰,۹۰۰ دلاری می‌باشد.
مدیر اجرایی این وب‌سایت می‌گوید:
کمبود نیمه‌رساناها نشانی از کاهش ندارد زیرا اکثر خودروسازان مطرح جهانی به توقف تولید خود ادامه می‌دهند و این امر منجر به کاهش ترسناک میزان موجودی انبارها می‌شود.
جدیدترین مطالعه ماهانه iSeeCars نشان می‌دهد که یک خودروی جدید به‌طور متوسط ۲۴.۶ روز در شوروم ها می‌ماند تا به فروش رود. در ماه آگوست این زمان حدود ۲۶ روز بوده است.

موضوع عجیب اینکه هر دو خودروی کراس ترک و فارستر نسبت به سال پیش کاهش فروش داشته‌اند. کراس ترک فروش ۱۱۸۶۴ دستگاهی داشته که نسبت به سپتامبر سال پیش افت ۰.۷ درصدی را نشان می‌دهد. این افت برای فارستر ۲۷.۴ درصد بوده و به ۱۱۳۶۶ دستگاه رسیده است.

پیکاپ هیوندای سانتاکروز در ماه آگوست خوش فروش ترین خودروی بازار بود و برای فروش تنها به ۸ روز زمان نیاز داشت. کوروت هم رتبه دوم را با مدت متوسط ۸.۳ روز به خود اختصاص داده بود.
محمدرضا
چه بررسیه بی ارزشی
تعداد فروش مهم تره
وگرنه f۱۵۰ فروشش از کل سوبارو بیشتره.
مثلا کروت چون تولیدش کمه زود فروش میره ولی بیشتر از این هم نمیتونه بفروشه.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari