سرمربی پرتغالی الهلال تیمش را با چه سیستمی به مصاف قرمزها خواهد فرستاد؟
به گزارش فوتبالی، زمان زیادی تا برگزاری دیدار حساس پرسپولیس-الهلال باقی نمانده است. دو تیمی که در سال‌های گذشته بازی های خوبی از خود در لیگ قهرمانان آسیا از خود به نمایش گذاشته و به مراحل بالاتر نیز رسیده اند.یکی از این دو تیم در دیدار شنبه شب راهی مرحله نیمه نهایی می شود و تیم دیگر نیز از دور رقابت ها کنار خواهد رفت.
با نگاهی به بازی های گذشته الهلال نشان می دهد که ژاردیم سرمربی پرتغالی الهلال علاقه وافری به سیستم 1-3-2-4 دارد و این تیم معمولا از دو سیستم 1-3-2-4 و 3-3-4 استفاده می‌کند.
اما یکی از نکاتی که باعث می شود تا این سوال مطرح شود چرا الهلال از سیستم 1-3-2-4 استفاده می کند به استراتژی آنها در جذب بازیکنان خارجی باز می گردد. آنها موسی مارگا را از پورتو خریده‌اند که در سیستم 2-4-4 به عنوان یکی از دو مهاجم بازی می‌کرد اما در الهلال با حضور گومیس مجبور شده در نقش وینگر و در سیستم 1-3-2-4 بازی کند که این مسأله تا حدود زیادی از کارآیی این بازیکن درشت اندام کاسته است هر چند مارگا به خاطر کیفیت فردی حتی در آن پست هم می‌درخشد.
در واقع مالکان باشگاه‌های عربستانی و در رأس آنها الهلال بدون در نظر گرفتن نیاز فنی سرمربی تیم‌شان هر فصل دوست دارند فقط تعدادی بازیکن خارجی گرانقیمت و مطرح خریداری کنند و چهار تا از آنها را در ترکیب آسیایی‌شان داشته باشند فارغ از اینکه به جزئیات ریز فنی توجه کنند.
آنچه از بازی های گذشته الهلال مشخص است و پیش بینی که رسانه های عربستانی از این تیم دارند، ژاردیم در خط دروازه معمولا از عبدالله معیوف کهنه کار استفاده می کند، جانگ هیون سو به همراه علی آل بلیهی مثل سایر بازی های این تیم در قلب دفاع مقابل پرسپولیس به میدان می روند، بریک و الشهرانی نیز مدافعان کناری سعودی ها خواهند بود.
کمربند میانی این تیم را معمولا 2 نفر از بین سلمان الفرج ، محمد کنو و ناصر الدوسری تشکیل خواهند داد.
در صورتی که مصدومیت سالم الدوسری برطرف شود قطعا او انتخاب ژاردیم برای بازی در پست وینگر چپ بازی خواهد بود ، موسی مارگا نیز در وینگر راست ، پریرا در پست پشت مهاجم و گومیس در نوک خط حمله الهلال توپ خواهد زد.
نکته مهم دیگر درخصوص الهلالی ها، این است که آنها یک منهاجم نوک خطرناک دیگر به نام صالح الشهری در اختیار دارند که احتمال دارد در زمانی که گومیس در گلزنی ناکام باشد به جالی او وارد زمین شود.
الهلال در بحث مالکیت توپ به مانند پرسپولیس تیم قدرتمندی است و ژاردیم نیز به مانند یحیی گل محمدی علاقه زیادی به بازی مالکانه دارد.
باید منتظر ماند و دید که سرمربی پرتغالی الهلال تیمش را با چه استراتژی به مصاف قرمزها خواهد فرستاد.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari