سوالات خود را اینجا مطرح کنید
خانه » نکات خرید و فروش خودرو » قبل از خرید لاستیک یزد تایر با عمر مفید و انواع آن آشنا شوید
یزد تایر یکی از برندهای مشهور ایرانی در زمینه تولید انواع لاستیک محسوب می‌شود که از سال 1364 فعالیت خود را در شهر یزد آغاز کرده است. لاستیک یزد تایر فعالیت خود را تنها با تولید تایر و تیوب دوچرخه و موتورسیکلت شروع کرد اما در حال‌حاضر با استفاده از دانش فنی شرکت IRC ژاپن، در زمینه تولید انواع تایرهای رادیال و بایاس سواری و وانت حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و تایرهای دوچرخه، فرغون و اسکوتر نیز از دیگر محصولات آن هستند.
پیش از خرید لاستیک یزد پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع و عمر مفید این محصولات بیشتر آشنا شوید.
برند یزد تایر همواره در تلاش بوده با استفاده از دانش روز دنیا، کیفیت و عمر لاستیک یزد تایر را بهبود ببخشد. در این راستا از سال 1386 با یکی از مراجع بنام اروپایی به‌نام وردشتاین هلند همکاری می‌کند که باعث شده کیفیت تایرهای رادیال این شرکت تا حد زیادی بهبود یابد.
لاستیک های مدل رادیال و بایاس سواری و وانت یزد تایر
همچنین این همکاری منجر به تولید مجموعه جدید محصولات این شرکت شده است که به سری سرعتی V مشهور هستند. این سری به‌دلیل طراحی خاص خود می‌توانند قابلیت رانش تا سرعت 240 کیلومتر بر ساعت را داشته باشند و برای خودروهایی مانند رنو مگان و مزدا3 مورداستفاده قرار بگیرند. کلیه محصولات این شرکت تا سه سال پس از تاریخ تولید دارای گارانتی هستند.
میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو
یکی از بهترین نمونه‌های لاستیک برای خودروهای جدیدی که قادر به حرکت با سرعت‌های بالا تا حد 240 کیلومتر بر ساعت هستند، لاستیک رادیال است چراکه این نوع لاستیک در برابر گرما بسیار مقاوم بوده و طول عمر زیادی دارد. در کارخانه‌های یزد تایر انواع مختلفی از لاستیک رادیال تولید می‌شوند. نمونه‌های مخصوص سواری این محصولات عبارتند از:
لاستیک اورانوس یکی از محبوب‌ترین گل‌های شرکت یزدتایر است که شکل ظاهری اسپرتی دارد. این محصول برای استفاده در مناطق پرباران و شرجی گزینه بسیار مناسبی است زیرا چسبندگی بسیار خوبی به سطح جاده‌های خیس دارد و مانع از سر خوردن در جاده می‌شود.
گل اورانوس همچنین می‌تواند آب را به‌طور موثری از سطح تماس جاده با تایر خارج کرده و کنترل خودرو را آسان‌تر کند. یزدتایر اورانوس دارای طرح متقارن و جهت‌دار است و در انواع مختلفی مانند یزد تایر اورانوس 185، 175، 195، 205 و 215 به بازار عرضه می‌شود. این محصول در دسته تایرهای رادیال سواری قرار می‌گیرد.
لاستیک طرح اورانوس یزد تایر
لاستیک ونوس از جمله لاستیک‌های رادیال تیوبلس و چهارلایه این کمپانی محسوب می‌شود که از قابلیت استفاده در هر 2 محور جلو و عقب بهره می‌برد. این طرح گل لاستیک برای رینگ سایز 13 اینچی در 2 اندازه 70/175 و 65/165 تولید می‌شود و برای خودروهایی مانند خانواده پراید، تیبا، وانت پیکان و ام وی ام 110 کاربرد دارد.
لاستیک ونوس یزد تایر برای کدام ماشین‌ها مناسب است؟
یکی از تایرهای شرکت یزدتایر با طراحی بسیار زیبا که در دسته رادیال سواری قرار می‌گیرد، یزدتایر مرکوری است. این نوع از لاستیک یزد نیز دارای طراحی آج متقارن و جهت‌دار است، به همین دلیل می‌تواند آب را به‌راحتی از سطح تماس تایر با جاده خارج کند. این موضوع باعث شده که بتوان در مناطق مرطوب و شرجی با خیال راحت از این تایر استفاده کرد.
یزدتایر مرکوری دارای پایداری خوبی در سرعت‌های بالا بوده و فرمان‌پذیری خودرو در پیچ‌ها را بهبود می‌بخشد. همچنین قابلیت ترمزگیری خوبی دارد و رانندگی را برای شما لذت‌بخش‌تر خواهد کرد. یزدتایر مرکوری 185 و 205 از انواع محصولات تولیدشده توسط شرکت یزدتایر هستند.
چقدر لاستیک مرکوری یزد تایر را می‌شناسید؟
لاستیک یزد مدل نپتون دارای آج‌هایی متقارن و غیرجهت‌دار است. این نوع از لاستیک از سری سرعتی V شرکت یزدتایر بوده و قابلیت رانش تا سرعت 240 کیلومتر بر ساعت را دارد. نپتون همچنین می‌تواند اصطکاک عالی با جاده ایجاد کند و به این ‌ترتیب ترمزگیری را بهبود ببخشد.
در کنار این‌ ویژگی‌ها توانایی این تایر در خارج کردن آب از سطح تماس تایر با جاده نیز بسیار عالی بوده و برای رانندگی در محیط‌های مرطوب مناسب است.
میخوای بدونی قیمت روز خودرو مورد نظرت چنده ؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. قیمت خودرو
طرح Lunar یکی از انواع تایرهای کم‌صدا از این شرکت است که می‌تواند در همه فصول سال مورد استفاده قرار بگیرد. این طرح به‌صورت متقارن و غیرجهت‌دار طراحی شده است اما در عین‌حال می‌تواند آب را به‌خوبی از سطح تماس میان تایر و جاده خارج کرده و چسبندگی خوبی را با سطح جاده‌های خیس به‌وجود بیاورد. همین امر موجب بهبود فرمان‌پذیری خودرو در زمان رانندگی در جاده‌های خیس و لغزنده خواهد شد.
لاستیک طرح لونار یزد تایر
لاستیک 205 یزدتایر طرح اسکای، از لاستیک‌های سری سرعتی V در این شرکت است. در نتیجه اسکای قابلیت رانش تا سرعت 240 کیلومتر بر ساعت را خواهد داشت. این لاستیک دارای آج‌های متقارن و غیرجهت‌دار است که می‌توانند آب را از سطح تماس تایر و جاده دفع کنند.
با استفاده از این تایر، فرمان‌پذیری خودرو در پیچ‌ها، حتی در سرعت‌های بالا بهبود پیدا کرده و کنترل آن ساده‌تر خواهد شد. همچنین این لاستیک می‌تواند اصطکاک خوبی با سطح جاده ایجاد کند و مانع از سر خوردن ماشین شود. این طرح از لاستیک یزد تایر قابلیت ترمزگیری خوب و شکل ظاهری اسپرتی دارد.
لاستیک 205 اسکای
طرح سان نیز یکی‌دیگر از لاستیک‌های رادیال مناسب برای رانندگی در جاده‌های خیس است. این طرح دارای آج‌های متقارن و غیر‌جهت‌دار بوده و می‌تواند فرمان‌پذیری خودرو را تا حد زیادی بهبود ببخشد. لاستیک طرح سان یزد تایر به‌دلیل مقاومت غلتشی پایین، می‌تواند مصرف سوخت را کاهش بدهد. همچنین بسیار کم‌صدا بوده و آلودگی صوتی ایجاد نمی‌کند.
این تایر می‌تواند اصطکاک بسیار خوبی با سطح جاده ایجاد کند و به این‌ترتیب کنترل خودرو را ساده‌تر کند. همچنین به‌طور موثری آب را از سطح تماس تایر با جاده خارج کرده و چسبندگی خوبی با سطح جاده‌های خیس دارد، درنتیجه مانع از سر خوردن خودرو در این مناطق خواهد شد.
لاستیک رادیال یزد تایز طرح سان
یکی‌دیگر از محصولات شرکت یزدتایر که برای خودروهای باری سبک مناسب هستند، سری رادیال وانتی است. این سری نیز دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
طرح ژوپیتر برای استفاده در هر چهار فصل سال گزینه بسیار مناسبی است. این طرح می‌تواند آب را به‌خوبی به دو سمت جاده منحرف کرده و آن را از سطح تماس تایر با جاده دور کند. همچنین پایداری خودرو را در پیچ‌ها افزایش داده و فرمان‌پذیری آن را بهبود می‌بخشند. ژوپیتر با ایجاد اصطکاک عالی با سطح جاده، مانع از سر خوردن خودرو خواهد شد.
لاستیک‌های رادیال وانتی سبک طرح ژوپیتر
تایرهای طرح Moon می‌توانند تا 950 کیلوگرم بار را تحمل کرده و امکان رانندگی با سرعت 180 کیلومتر بر ساعت را فراهم کنند. این تایرها برای هر چهار فصل مناسب هستند و خواص بسیار ویژه‌ای را در شرایط گل و برف از خود نشان می‌دهند.
تایرهای Moon چسبندگی بسیار خوبی به جاده دارند و به‌دلیل مقاومت غلتشی پایین، مصرف سوخت را کاهش می‌دهند. همچنین فرمان‌پذیری خودرو را بهبود بخشیده و کم‌صدا هستند.
لاستیک‌های رادیال طرح مون یزد تایر
لاستیک یزد تایر طرح پلوتو مناسب رانندگی در شرایط سخت در جاده‌های مختلف است. این تایر دوام و استحکام بسیار خوبی دارد و در هر چهار فصل سال قابل‌ استفاده است. همچنین می‌تواند چسبندگی و کشش فوق‌العاده‌ای را نسبت به سطح جاده‌های خشک ایجاد کند و بهترین گزینه برای استفاده در مناطق کویری است. این تایر می‌تواند به‌طور موثری ترمزگیری را ساده کرده و سرعت آن را افزایش دهد.
لاستیک طرح پلوتو یزد تایر مناسب چه خودروهایی است؟
یکی دیگر از انواع لاستیک‌های رادیال وانتی سبک، طرح ساترن است. این طرح سازگاری خوبی برای رانندگی در جاده‌های زمستانی دارد زیرا نسبت به جاده‌های خیس اصطکاکی بسیار عالی ایجاد کرده و می‌تواند آب را از سطح تماس تایر با جاده دور کند.
همچنین طراحی آج آن برای رانندگی در جاده‌های برفی و گلی بهینه شده است. در کنار این‌ها ساترن می‌تواند تا دمای 7 درجه سانتی‌گراد را تحمل کند و عملکردی بسیار عالی از خود نشان دهد. به همین دلیل بهترین انتخاب برای رانندگی در روزهای سرد زمستان این طرح است.
لاستیک ساترن یزدتایر مناسب رانندگی در روزهای سرد
طرح سولار از میان طرح‌های شرکت یزدتایر گزینه مناسبی برای کار در شرایط سخت است که دوام و استحکامی بسیار عالی دارد. این نوع تایر برای هر چهار فصل سال مناسب بوده و می‌تواند در زمان ترمزگیری، عملکردی بسیار عالی از خود نشان دهد. همچنین چسبندگی فوق‌العاده‌ای به سطح جاده‌های خشک داشته و رانندگی در مناطق کویری را ساده‌تر می‌کند.
لاستیک سولار یزد تایر مناسب مناطق کویری
یکی دیگر از انواع لاستیک یزدتایر که بیشتر در خودروهای قدیمی مانند پیکان مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ تایرهای بایاس است. این نوع از تایرها نسبت به نمونه‌های رادیال مقاومت گرمایی و دوام پایین‌تری داشته و در صورت سوراخ شدن، امکان تعمیر آن‌ها وجود ندارد. در حال حاضر شرکت یزدتایر این محصولات را در سه طرح توربو، YT و YTB روانه بازار می‌کند.
تایرهای سواری و وانتی بایاس یزد تایر
تا بیش از 10 سال پیش معایب لاستیک یزدتایر و سایر برندهای تایرسازی ایرانی را می‌توانستیم مواردی چون وجود ترک‌های ریز در لاستیک، از میان بردن هندلینگ و خوش‌دستی خودروها، سواری خشک، عدم تنوع در ابعاد و گل‌ها و مانند این‌ها بدانیم. اما اکنون با پیشرفت کمپانی‌های تولید لاستیک در ایران، استفاده از دانش روز و ایجاد تنوع در محصولات حتی برای خودروهای رده‌بالای بازار نیز می‌توان محصولات مناسبی در میان برندهای داخلی لاستیک یافت.
تاریخ انقضا لاستیک ماشین‌های سواری را به‌طور کلی 4 تا 6 سال محاسبه می‌کنند اما با توجه به شرایط چهار فصل ایران معمولا عمر مفید لاستیک یزد تایر و سایر تایرهای ساخت صنایع لاستیک‌سازی کشورمان 3 سال یا 60 هزار کیلومتر در نظر گرفته می‌شود.
البته این یک قاعده کلی نیست و بستگی به نوع آج و میزان آن نیز دارد اما برای اینکه عمر مفید لاستیک ماشین خود را افزایش دهید، پیشنهاد می‌کنیم سری به مقاله راهکارهای ساده برای افزایش عمر تایر خودرو بزنید.
در کل برای برخی مدل‌های تولید ایران نیز می‌توان میانگین عمر 5 سال را در نظر گرفت. پس عمر لاستیک یزد تایر نیز برای مدل‌های مختلف متفاوت خواهد بود.
یزد تایر یکی از برندهای مطرح در حوزه تولید انواع لاستیک در ایران است که در این زمینه با شرکت‌های ژاپنی و اروپایی نیز همکاری‌ چشمگیری دارد. این شرکت تایرهای مختلفی را برای خودروهای سواری، وانت و وسایل دیگر مانند دوچرخه و اسکوتر تولید می‌کنند.
لاستیک یزد به‌دلیل کیفیت خوب و تنوع بالا در میان مصرف‌کنندگان محبوب است اما باید دقت کنید که در زمان خرید به مزایا و معایب لاستیک یزدتایر توجه کرده و آن‌ها را با سایر برندها مقایسه کنید تا بهترین گزینه انتخاب شما باشد.
بیشتر بخوانید
امتیاز شما به این مقاله ؟
بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد رای: 1
اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

اخبار خودرو
معرفی خودرو
نکات خرید و فروش خودرو
خدمات ما

source

توسط autokhabari