پیشرانه – رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ادعا می‌کند ، آنچه عرضه می‌کند، شرایط و استاندارد‌ها را دارا است، اما طبق بررسی ما، زمانی که بنزین به جایگاه‌های عرضه می‌رسد، دارای کیفیت مورد ادعا نیست.
پیشرانه – رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ادعا می‌کند ، آنچه عرضه می‌کند، شرایط و استاندارد‌ها را دارا است، اما طبق بررسی ما، زمانی که بنزین به جایگاه‌های عرضه می‌رسد، دارای کیفیت مورد ادعا نیست.
به گزارش وب سایت خبری «پیشرانه» در این مورد غلامرضا شریعتی، رئیس سازمان ملی استاندارد درباره اعلام غیر استاندارد بودن بنزین گفت: درباره موضوع بنزین به صورت مجلد نتایج بررسی‌های خودمان را به وزارت نفت و سایر مسئولان مرتبط ارسال کردیم. دادستانی کل کشور هم برای پیگیر این مساله است و چندین جلسه با مسئولان این حوزه برگزار کرده است.
وی افزود: بعد از اعلام نتایج، موضوع اجرای استاندارد بنزین جزء موضوعات مورد پیگیری دادستان کل قرار گرفت.
شریعتی با اشاره به ورود دادستانی به این موضوع وپیگیری آن، تصریح کرد: ارزیابی‌های ما به صورت ۶ ماهه انجام می‌شود و فعلا مبنای ارزیابی ما همان چیزی است که اعلام کردیم. جلسات متعددی برای اجرای استاندارد کامل برگزار کردیم و ادامه خواهد داشت.
رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر اینکه بنزین و گازوئیل برای رسیدن به استاندارد باید در برخی شاخص‌ها بهبود کیفیت داشته باشند، گفت: در این مدت بنزین روند رو به بهبود داشته اما هنوز به طور کامل استاندارد‌های ما را پاس نمی‌کند. در موضوع گازوئیل اوضاع از بنزین بدتر است و بنا شده در این حوزه هم به سمت اصلاح حرکت کنند.
شریعتی گفت: نحوه ارزیابی ما نمونه گیری از سطح جایگاه‌های عرضه است، البته پالایش و پخش باید نمونه‌های لازم برای ارزیابی را خودش برای ما بفرستد، اما این کار را نکرده و به آنچه طبق قانون بر عهده داشته، عمل نکرده است. با این وجود ما از موضوع بنزین غافل نشدیم و با نمونه گیری از جایگاه‌ها فرایند ارزیابی بنزین را پیگیری کردیم.
وی با اشاره به تعهدات قانونی شرکت پالایش و پخش برای ارائه نمونه آزمایشی بنزین و نتایج بررسی های شرکت از کیفیت بنزین، تاکید کرد: یکی از بحث‌هایی که شرکت پالایش و پخش دارد این است که ادعا می‌کند، آنچه که ما عرضه می‌کنیم شرایط و استاندارد‌ها را دارد، اما بنزین زمانی که به جایگاه عرضه می‌رسد در آن کیفیت نیست.
به گزارش فارس ، رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه برای ما نمونه‌های ادعایی را نفرستادند تا این ادعا را ارزیابی کنیم، گفت: از طرفی قانون محل عرضه را مبنای سنجش استاندارد اعلام کرده است، پس باید پالایش و پخش بر این موضوع نظارت کند. اگر این ادعا درست است نباید اجازه بدهد که در فرایند عرضه اختلال ایجاد شود و کیفیت بنزین اُفت پیدا کند. در مجموع، مسئولیتی از این شرکت‌ها کم نمی‌کند.
پست قبلی

پست بعدی

یزدتایر “واحد تولیدی نمونه کشوری” از دیدگاه سیستمی و کیفی
خضری مدیرعامل بهمن دیزل و محمدی مدیرعامل سیبا موتور شد
مدیرعامل ایساکو تغییر کرد
طرح واردات خودرو در انتظار نظر نهایی شورای نگهبان

ارسال یک پاسخ


آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شاهین سایپا
پربازدیدترین خبرها
شاهین محصول جدید سایپا؛ مشخصات فنی، قیمت و رقبا
قیمت سایپا شاهین چه قدر خواهد بود؟
معرفی تصویری سایپا شاهین
شاهین سایپا یا دنا پلاس توربو
ام وی ام ۳۱۵ پلاس ؛ مشخصات فنی، قیمت احتمالی + عکس های لو رفته
گارانتی خودرو و نکاتی بسیار مهم درباره آن!
تعمیر و نگهداری
سوپرشارژر و توربوشارژر چه عملکردی داشته و چه تفاوت‌هایی باهم دارند؟
پیشرانه با تنفس مضاعف
بررسی عواملی که منجر به جوش آوردن پیشرانه می‌شود
وقتی پیشرانه جوشی می‌شود!
۶ اقدام اساسی برای سالم نگه داشتن خودرو
دلایل استارت نخوردن خودرو
تنظیم موتور خودرو چه زمانی لازم است؟
روغن ترمز مناسب خودرو را چگونه انتخاب کنیم؟
تلاش ما انتشار اخبار و مطالب روز حمل و نقل و وسایل نقلیه در ایران و جهان برای بازدیدکنندگان علاقه‌مند و ارائه و تبادل اطلاعات مفید و صادقانه در محیطی جذاب و دوستانه است. همچنین مایلیم تجربیات، دانسته‌ها و نظرات شما را که برای همگی ما مفید و راه‌گشاست، بدانیم.
افتخار می‌کنیم که همراه ما هستید.
پربازدیدترین خبرها
شاهین محصول جدید سایپا؛ مشخصات فنی، قیمت و رقبا
قیمت سایپا شاهین چه قدر خواهد بود؟
معرفی تصویری سایپا شاهین
اخبار داخلی
ششمين شماره نشريه الكترونيكي مركز ارتباطات گروه سایپا منتشر شد؛
تعهدات معوق سايپا به خط پايان رسيد
هشدار به مخاطبان درخصوص مطالب غیرواقع فضای مجازی
اخبار ایران‌خودرو را از مبادی رسمی…
انتقاد رئیس استاندارد از بنزین و گازوئیل
ورود دادستانی به موضوع کیفیت بنزین
یزدتایر “واحد تولیدی نمونه…
خضری مدیرعامل بهمن دیزل و محمدی…
مدیرعامل ایساکو تغییر کرد
سلام! به اکانت کاربری خود وارد شوید
بازیابی پسورد
پسورد شما به ایمیل شما ارسال خواهد شد

source

توسط autokhabari