سرعت مسابقه خودروسازان در الکتریکی سازی محصولات خود بسیار بالاست. ما حتی ۵ سال پیش هم فکر نمی‌کنیم چنین چیزی اتفاق بیفتد اما خودروسازان بزرگی همچون جنرال موتورز تعهد خود به حذف پیشرانه‌های درون‌سوز را اعلام کرده‌اند. برای مثال این غول خودروسازی می‌خواهد تا سال ۲۰۳۵ برنامه‌های الکتریکی سازی خود را با شدت تمام جلو ببرد هرچند این امر می‌تواند تغییر یابد. البته دولت‌ها به ویژه در اروپا استانداردهای زیست‌محیطی و آلایندگی سخت گیرانه ای را وضع کرده‌اند و به دنبال منع تولید و عرضه خودروهای درون‌سوز هستند اما خب خودروسازان باید خود را برای چنین سناریویی آماده کنند.

رویترز می‌گوید اولیور زیپس مدیرعامل ب‌ام‌و هفته پیش اعلام کرده این کمپانی تا سال ۲۰۳۰ آماده هرگونه منع فروش خودروهای درون‌سوز خواهد بود. او گفته است:
ما آماده منع فروش خودروهای درون‌سوز خواهیم بود. فرقی نمی‌کند که این اتفاق در یک منطقه، شهر، کشور و یا جای دیگری بیفتد، ما محصولاتی برای ارائه خواهیم داشت. گروه ب‌ام‌و دراین‌باره نگران نیست. البته اینکه منع فروش درون سوزها ایده خوبی است یا خیر سؤال دیگری خواهد بود… اما ما محصولاتی خواهیم داشت.
زیپس جزئیات چندانی را ارائه نکرده اما ب‌ام‌و به شدت برنامه‌های الکتریکی سازی خود را دنبال می‌کند. ب‌ام‌و i4 و iX جدید به زودی روانه بازار خواهند شد. البته i4 همچنان بر پایه پلتفرم CLAR که در مدل‌های درون‌سوز بکار رفته تولید می‌شود. سری ۵ و سری ۷ نیز از همین معماری استفاده می‌کنند اما خب پلتفرم i4 به‌طور قابل‌توجهی تغییر یافته است. ب‌ام‌و تا سال ۲۰۲۵ پلتفرم خاص خودروهای الکتریکی را تولید نخواهد کرد.

البته ب‌ام‌و برخلاف جنرال موتورز و فولکس‌واگن زمان دقیقی برای تبدیل شدن به برندی تمام الکتریکی اعلام نکرده است. این یک تصمیم هوشمندانه است زیرا صنعت خودرو آبستن حوادث گوناگون است.

بهتر است درباره الکتریکی شدن یک برند انعطاف نشان داد و درعین‌حال اهدافی مشترک با رقبا را اعلام کرد. ب‌ام‌و انتظار دارد تا سال ۲۰۳۰ حداقل ۵۰ درصد محصولاتش از نوع الکتریکی شده باشند.

طرفداران پر و پا قرص ب‌ام‌و به ویژه آن‌هایی که هنوز درباره الکتریکی‌ها به قطعیت نرسیده‌اند احتمالاً از شنیدن سخنان زیپس خیلی خرسند نیستند. آن‌ها گزینه دیگری ندارند و باید با آینده کنار بیایند.
🔥A.H MOTORS🔥
خداحافظM4 2016
حداحافظ ای file:///C:/Users/ASUS/Desktop/unnamed.jpg
لعنت بر تو ای file:///C:/Users/ASUS/Desktop/carpixel.net-2020-bmw-m4-coupe-competition-101158-wide.jpg
.
.
.
.
.
🙁
مزدا
قلبم شیجست
$ᏗᏰᏖᎥᏁ$
حالا مگه شما دستت به کدومشون رسیده که غصه میخوری؟ توصیه میکنم بجای های و هوی الکی یه تلاشی از جانب خودمون برای خودروسازی خودمون انجام بدیم تا اینکه برای ماشینی که از نزدیک هم دیدنش نصیبمون نشده غصه بخوریم…
علی
وات د فاز ؟
Mad.z.Max
داداشی اینایی که گذاشتی لینک نیست، مسیر عکسیه که توی سیستمت سیو کردی…
ما نمیتونیم ببینیم 🙂
Reza Waffen SS
داداش آدرس فایل دستگاه خودتو شِیر کردی ؟ 😂😂😂
Reza Waffen SS
رحم الله من یقرا فاتحه مع الصلوات
$ᏗᏰᏖᎥᏁ$
آماده بودن،با این همه مدل برقی جدید که زدن دیگه اظهار تلخی نداره…
علی
امیدوارم فکر همه جاش رو کرده باشه برای روزی که خیابانهای آمریکا پر بشه از ماشینهای برقی
واقعا جایگاه شارژ کافی به اندازه پمپ بنزین دارین ؟
بعد پمپ بنزین سریع بنزین میزنی تموم میشه
ولی موقع شارژ کردن برق تو یه جایگاه کلی ماشین منتظر میمونن !
یا فاصله یه جایگاه شارژ با یه جایگاه شارژ دیگه چقدر خواهد بود ؟
علی-کیوج
البته همه که نمیان بیرون شارژ کنن
اکثرا شب تو خونه خودشون میزنن شارژ
این خودشم یه مزیت نسبت به بنزینیها
حسین
خوبه که آماده شده.قبلا هم اشاره کرده کرده بود درون سوزهارو حالاحالاها توسعه میده.الان هم آماده شده و چه بهتر که آماده باشه که یک وقت قانون منع فروش درون سوز اومد به مشکل نخوره.
رضا
بزرگترین مشکل آلودگی در شهرها خودروهای سوخت فسیلی هستن ، امیدوارم هر چه زودتر تردد و فروش کلیه وسایل نقلیه بجز الکتریکی ممنوع بشه
( Amirreza ) 🇩🇪 Mercedes Benz : Engineered to move the human spirit 🇩🇪
الکتریکی ها بعد از ۳۰ هزار کیلومتر آلایندگی بیشتری نسبت به بنزینیا تولید میکنن پس بهترین گزینه هیدروژنه
Amir Enzo
تو اگه انقدر از الکتریکی خوشت میاد اینجا چیکار میکنی
از این سایت برو بیرون
AMG GT R
خدانگهدار بهترین انجین های جهان
خدانگهدار سازنده موتور مکلارن f1
خدانگهدار
پارسا
سال ۲۰۳۰ ما به درون سوز ها :
رفیقم کجایی دقیقا کجایی
کجایی تو بی من، تو بی من کجایی
حسین دهمرد
یه جور خط و نشون کشیدنه وگرنه ب ام و بیشترین افتخاراتش رو بخاطر موتور درونسوز داره. احتمال میدم بخاطر همین حرفا هم ارزش سهامش بره بالا.
افشار
بی ام و خاک برسر شد رفت 👎👎
M.K karimi
(( البته اینکه منع فروش درون سوزها ایده خوبی است یا خیر سؤال دیگری خواهد بود…)) 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️
یعنی از این جمله نارضایتی می‌باره …. 😫
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari