نسل فعلی ب‌ام‌و سری ۳ کد G20 از اواخر سال ۲۰۱۸ در خط تولید بوده و هنوز فیس لیفت عادی خود را دریافت نکرده اما به تازگی خبری درباره نسل بعدی این خودرو منتشر شده است. درحالی‌که نسخه به‌روز آتی دارای نسخه الکتریکی خواهد بود اما این مدل از همان پلتفرم CLAR برادران درون‌سوز استفاده خواهد کرد؛ اما ظاهراً قرار است نسل بعدی سری ۳ با استفاده از یک پلتفرم الکتریکی ویژه و در سال ۲۰۲۵ روانه بازار شود.

اتوکار می‌گوید ب‌ام‌و نام پلتفرم جدید خود را Neue Klasse گذاشته و سری ۳ بدون آلایندگی را نیز در کارخانه با کد NK1 صدا می‌کند. این خودرو جایگزین نسخه درون‌سوز نخواهد بود زیرا سدان اسپورت ب‌ام‌و همچنان در نسل جدید نیز با پیشرانه‌های بنزینی و دیزلی عرضه خواهد شد و باواریایی ها خواهند توانست پاسخگوی نیاز تمامی سلایق باشند. پورشه نیز همین کار را با ماکان انجام خواهد داد و نسخه‌های درون‌سوز و الکتریکی آن را تولید خواهد کرد.

سری ۳ الکتریکی از همان روز اول به عنوان خودرویی الکتریکی طراحی شده و فاصله بین محوری بیشتر و کف تخت خواهد داشت تا به این ترتیب کابین آن کاملاً جادارتر از مدل استاندارد باشد. این خودرو با یک پیشرانه و پیکربندی دیفرانسیل عقب مهندسی خواهد شد اما نسخه قوی‌تر دو موتوره و چهار چرخ محرک نیز در دسترس خواهد بود.
ظاهراً قرار است در طراحی این خودرو از اورهنگ های جلو و عقب کوتاه‌تر استفاده شود تا حداکثر فاصله بین محوری در دسترس بوده و فضای کابین و بار زیاد مختص خودروهای الکتریکی ایجاد گردد. به منظور کاهش حداکثری وزن این خودرو ب‌ام‌و به‌صورت گسترده از آلومینیوم و فیبر کربن استفاده خواهد کرد.

فعلاً جزئیات چندانی از کابین سری ۳ الکتریکی در دسترس نیست اما گزارش‌هایی درباره تمرکز ژرمن‌ها روی کابین دوستدار محیط‌زیست و استفاده از متریال بازیافتی به گوش رسیده است. اتوکار در توصیف این خودرو فقط به نسخه سدان اشاره کرده اما احتمال دارد نسخه تورینگ نیز به‌صورت الکتریکی عرضه شود.

ب‌ام‌و در حال توسعه پیشرانه‌های الکتریکی خود بوده و گفته می‌شود این پیشرانه‌ها قوی‌تر و کاراتر از مدل‌های الکتریکی کنونی خواهد بود. توانایی شارژ سریع و شعاع حرکتی فراتر از ۷۰۰ کیلومتر برای سری ۳ الکتریکی نیز جزو دیگر ویژگی‌های این محصول است.

مدیر بخش تحقیق و توسعه ب‌ام‌و قبلاً گفته که پلتفرم یاد شده برای محصولات پرفورمنس مهندسی شده و بنابراین احتمال تولید سری ۳ الکتریکی با نشان M هم وجود دارد.
علی
یعنی ب ام کی همه ماشیناش رو الکتریکی میکنه ؟
Sina10
احتمالا بعد از سال ۲۰۴۰
خودشون گفتن تا اون زمان درونسوز ها رو ادامه میدن
علی
تا اونموقعه کی زندست کی مرده ؟
Nima RST
مگه جهان سومه؟
اروپایی ها برای صد ها سال آینده هم برنامه دقیق دارن، ۲۰۴۰ که همین نوزده سال دیگست
همین الان که اکثریت ما با الکتریکی ها مخالفیم، اونا دنبال تبدیل کردن عصر الکتریکی سازی خودرو ها به رنسانس خودروسازی هستن
MOHAMADREZA
(((((اما گزارش‌هایی درباره تمرکز ژرمن‌ها روی کابین دوستدار محیط‌زیست و استفاده از متریال بازیافتی به گوش رسیده است)))))
ب ام و !!!!
داری کجا میری برادر ؟؟؟؟؟!!!!!!
محمدرضا
این بازیافتی اون بازیافتیه آفتابه نیست که😐
Clean Energy
هر گردی که گردو نیست
این بازیافت فرق میکنه
akrh78
این m3 تورینگ (استیشن) چی شد پس خیلی ساله گفتن میاد
فرید
خدا کنه قیافش دقیقا همین رندر بالای صفحه باشه
اردشیر
فکر نمیکنم در دنیا معادن لیتیوم و کادمیوم و فلزات آلکالاین انقدر باشه که در آینده بتونن همه ماشینها الکتریکی بشن. همین الان بحران میکروچیپ ها جدی شده و قیمتش ۷۰ درصد رفته بالا. استخراج این فلزات بسیار سمی و خطرناک برای محیط زیست است. مگر اینکه راه دیگری برای تولید باتری پیدا بشه. من که هنوز موتور بنزینی و دیزلی رو قابل اعتمادتر میتوانیم.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari