سوالات خود را اینجا مطرح کنید
خانه » نکات فنی و آموزشی » استعلام موجودی کارت سوخت خود را چطور انجام دهیم؟
استعلام موجودی کارت سوخت دغدغه بسیاری از کسانی است که از خودروی‌شان استفاده روزمره دارند. به‌هر حال سهمیه سوخت در نظر گرفته‌شده برای خودروهای مختلف معمولا پاسخگوی نیاز آنها نیست و به همین علت رانندگان معمولا یک باک یا حتی چند باک در میان از شارژ کارت سوخت خود استفاده می‌کنند؛ موضوعی که موجب می‌شود با توجه به مشغله‌های روزانه میزان سهمیه باقیمانده در کارت خود را فراموش کرده و برای استعلام مانده کارت بنزین اقدام کنند.
اگر هم رمز کارت سوخت خودرو خود را فراموش کرده‌اید، مقاله رمز کارت سوخت جدید چیست و در صورت فراموش کردن آن چکار کنیم؟ پاسخ تمامی سوالات شما را در این زمینه خواهد داد. 
استعلام موجودی کارت سوخت متاسفانه جز مراجعه حضوری به پمپ‌های بنزین، قرار دادن کارت درون دستگاه و وارد کردن رمز که به‌صورت پیش‌فرض 4 رقم سمت راست کد ملی مالک خودرو است، راه دیگری ندارد.
استعلام مانده کارت بنزین چگونه است؟
برخلاف روند پیگیری صدور کارت سوخت که از 3 راه مراجعه به سایت‌های www.epolice.ir و www.post.ir، ارسال پیامک به سامانه ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ و تماس تلفنی با شماره‌های پلیس ناجا، شرکت پست و مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران امکان‌پذیر است.
به این ترتیب برای استعلام مانده کارت بنزین چاره‌‌ای جز مراجعه به جایگاه‌های توزیع سوخت وجود ندارد. در حالت اول می‌توانید هم‌زمان سوخت‌گیری کنید و استعلام موجودی کارت سوخت خود را نیز انجام دهید. راه دیگر نیز استفاده بین نوبت با اجازه متصدی جایگاه و سایر رانندگان از دستگاه کارت‌خوان پمپ‌ بنزین جهت اطلاع از مانده سهمیه سوخت است.
بدون رنج تا دنده پنج کنارتیم!

حین استعلام موجودی کارت سوخت باید به این نکته توجه داشته باشید که مانده سهمیه شما از ماه‌های گذشته تنها تا 9 ماه در کارت‌تان حفظ می‌شود. به این معنا که اگر بیشتر از 9 ماه از کارت سوخت سواری شخصی خود استفاده نکنید، حداکثر بنزین کارت سوخت شما 540 لیتر خواهد بود.
خیر. چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و به‌نظر نمی‌رسد شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برنامه‌ای در این راستا داشته باشد. گاهی ممکن است به‌هر علتی ذخیره اضافه در کارت سوخت خود داشته باشید اما 9 ماه‌تان رو به پایان باشد. در این شرایط چاره‌ای جز مصرف یا اهدای موجودی کارت سوخت‌تان به دیگران ندارید و در قالب سیستمی نمی‌توانید سهمیه ذخیره شده را به کارت سوخت دیگر حتی اگر به نام خودتان باشد، منتقل کنید.
انتقال شارژ کارت سوخت به دیگران امکان پذیر است؟
برای استعلام موجودی کارت سوخت راه‌های متنوعی وجود ندارد اما اگر در این خصوص پرسش‌های بیشتر و جزئی‌تری داشته باشید، می‌توانید با شماره تلفن 09627 متعلق به مرکز پاسخگویی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران تماس بگیرید.

میخوای بدون نگرانی، خودروی کارشناسی شده، با 100% ضمانت بدنه بخری؟ از همراه مکانیک کمک بگیر. خرید خودرو
بیشتر بخوانید
امتیاز شما به این مقاله ؟
بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد رای: 0
اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

اخبار خودرو
معرفی خودرو
نکات خرید و فروش خودرو
خدمات ما

source

توسط autokhabari