در دنیای بی‌نقص رانندگان و دوچرخه‌سواران در امنیت و سلامت کامل از مسیرهای رانندگی استفاده می‌کنند. البته که ما در دنیایی بی‌نقص و آرمانی زندگی نمی‌کنیم و رانندگان معمولاً از دوچرخه‌سواران به خاطر ایجاد ترافیک و نادیده گرفتن قوانین گلایه کرده و دوچرخه‌سواران نیز رانندگان را به عجله کردن و نادیده گرفتن حقوق خود متهم می‌کنند. ظاهراً دوچرخه‌سواران مالزیایی باعث ایجاد مشکلاتی در بزرگراه‌ها شده‌اند و مقامات این کشور نیز به همین خاطر دست به کار شده است.

گفته می‌شود هر دوچرخه‌سواری که در مالزی بدون وجود مجوز رسمی از اتوبان برای تردد استفاده کند با حداکثر جریمه ۱۲۰۰ دلاری یا ۱ سال حبس روبرو خواهد شد. این ممنوعیت تردد با استفاده از قانون حمل‌ونقل جاده‌ای سال ۱۹۸۷ و قوانین جاده‌ای سال ۱۹۵۹ مالزی اعمال شده است. در قوانین سال ۱۹۵۹ آمده که دوچرخه علاوه بر داشتن زنگ باید در جلو و عقب دارای چراغ باشد. نداشتن همین تجهیزات خود موجب جریمه ۴۸۰ دلاری و یا حداکثر حبس ۶ ماهه می‌شود. همچنین می‌توان دوچرخه فرد متخلف را نیز توقیف نمود.
اگرچه این قوانین به‌صورت انفرادی هم اعمال می‌شوند اما به نظر می‌رسد مقامات کشور مالزی ابتدا روی گروه‌های بزرگ دوچرخه‌سواران که ظاهراً باعث مشکلاتی برای رانندگان شده‌اند تمرکز دارند. ظاهراً مقامات این کشور پس از مشاهده ویدئوهای گروهی از دوچرخه‌سواران که به‌صورت خطرناکی در بزرگراه‌ها تردد می‌کردند این قانون را اجرا نموده‌اند.
شاید ۱ سال حبس برای راندن دوچرخه در بزرگراه جریمه‌ای بسیار سنگین به نظر آید اما این دسته از افراد مشکلات زیادی را در بزرگراه‌ها ایجاد می‌کنند. گفته شده تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۲۱ حدود ۱۵۰ تصادف برای دوچرخه‌سواران در مالزی رخ داده و ۷۱ نمونه از این تصادفات منجر به فوت حداقل ۱ نفر شده است.
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari