مالکان خودروهای خاص و گران‌قیمت همیشه دوست دارند پلاک خاصی هم روی خودروی خود نصب کنند و به تازگی، پلاکی خاص در آمریکا قیمت گذاری شده است که در صورت فروش گران ترین پلاک دنیا خواهد شد.
مالکان خودروهای خاص و گران‌قیمت همیشه پول زیادی را صرف خرید پلاک های منحصربه‌فرد می کنند. بعضی از این پلاک ها در آمریکا معانی بدی می دهند که متناسب با مالک آن خودروست، بعضی از پلاک ها از آن جا که بسیار کمیاب هستند ارزش زیادی دارند. قیمت پلاک های خاص و کمیاب گاه با قیمت سوپرکارهای گران قیمت برابری می کند، اما به تازگی یک پلاک کالیفرنیا به‌صورت NFT (توکن غیرقابل معاوضه) در سایت OpenSea قیمت گذاری شده است که ارزشی بیش از ۲۰ سوپرکار گران‌قیمت دارد. قیمتی که برای این پلاک خاص در نظر گرفته شده ۲۴٫۴ میلیون دلار است! بله رقم را درست خواندید و در صورت فروش این پلاک گران ترین پلاک دنیا خواهد شد.
این پلاک تنها دو کاراکتر دارد که هر دو هم حرف M لاتین هستند. در کالیفرنیا تا به‌حال بیش از ۳۵ میلیون پلاک ثبت شده است که از دو تا هفت کاراکتر دارند. پیش‌تر بوگاتی شیرون و لافراری را با پلاک های سه کاراکتری دیده بودیم که خود این پلاک ها گران قیمت هستند، اما پلاک های دوکاراکتری در آمریکا بسیار نادر هستند، به‌خصوص اگر هر دو کاراکتر یکسان باشند. جالب است بدانید در آمریکا تنها ۳۵ پلاک دوکاراکتری با کراکترهای یکسان داریم و همین باعث می شود این پلاک قیمت بسیار بالایی داشته باشد. علاوه بر این، این پلاک به‌صورت NFT (توکن غیرقابل معاوضه) هم ثبت شده است که همانند اثرهای هنری دیجیتال اثبات اصالتش فراهم باشد. در پشت این پلاک بارکد QR به‌صورت لیزری هک شده است تا شناساییِ ارزشی و اصالتی این پلاک به سادگی انجام شود.
بخش لوکس و اسپرت صنعت خودرو در طول تاریخ رقم های بالای زیادی به خود دیده است. خودرو همیشه یکی از المان هایی بوده که میزان ثروت یک فرد متمول را نشان داده است و رقم هایی نجومی برای خرید یک خودرو پرداخت می شود. ثروتمندان اما علاوه بر خرید خودروهای گران قیمت همیشه تمایل دارند با یک پلاک خاص خودروی خود را متمایز سازند. تصور کنید کسی میلیون ها دلار پول رولزرویس یا بوگاتی تولید محدود خود را داده است و دوست دارد خودرویش را خاص تر از این کند. با خرید تنها پلاک MM در جهان خودروی شما بدون شک خاص ترین خودروی دنیا خواهد شد.
تا امروز در آمریکا گران‌قیمت ترین پلاک با عدد ۱۱ با قیمت ۶۷۵ هزار دلار به‌فروش رسیده است، اما گران قیمت ترین پلاک در ابوظبی به‌فروش رسیده است که با عدد ۱ و به قیمت ۱۴٫۸ میلیون دلار در سال ۲۰۰۹ به‌فروش رسید و حالا اگر این پلاک جدید به‌فروش برسد تبدیل به گران قیمت ترین پلاک خودرو در دنیا می شود. در سال های قبل در ایران هم پلاک های رُند را روی خودروهای خاص دیده بودیم که مشخص نبود چگونه تعویض پلاک این خودروها انجام شده بود، اما بخشی از خاص بودن آن خودروها به پلاک رند و جالب آن ها برمی گشت. البته گویا داستان پلاک های رند در ایران تمام شده است و دیگر خبری از پلاک های رند روی خودروهای خاص و گران نیست.
محمدرضا پاداش
پایگاه خبری اسب بخاردر این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari