رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری سارقان خودرو که با نیسان آبی خودرو‌های سرقتی را بکسل می‌کردند، خبر داد.
سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری تهران اظهار کرد: ساعت ۱۹:۱۰ دوم آبان ماه ماموران گشت انتظامی کلانتری ۱۲۸ تهران نو در محدوده خیابان دماوند در حال گشت زنی بودند که متوجه حمل مشکوک یک دستگاه خودروی سواری بنز توسط راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی نیسان شدند.
وی افزود: سرنشین خودروی نیسان که خود را مالک خودروی بنز به ماموران معرفی می‌کرد، اظهار می‌کرد که خودرواش هنگام حرکت خراب شده است و به همین علت از راننده خودروی نیسان خواسته است تا خودرواش را به این مکان انتقال دهد.
رئیس پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: ماموران برای رفع ظن پلاک انتظامی خودرو را استعلام کردند که در همین حین یکی از متهمان از محل متواری و عملیات دستگیری متهم آغاز شد و ماموران در یک عملیات پلیسی موفق شدند از فرار متهم جلوگیری و به تحقیقات پلیسی ادامه دهند.
وی افزود: در ادامه بررسی‌های پلیسی مشخص شد که خودروی بنز سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت از کلانتری ۱۴۰ باغ فیض دارد.
سرهنگ موقوفه‌ای ادامه داد: متهمان که چاره‌ای جز به اعتراف نداشتند، در بازجویی اولیه اعلام کردند که با انتقال خودرو به این مکان قصد داشتند با همکاری همدست دیگرشان ارکان آن را تغییر دهند.
سرهنگ موقوفه‌ای اظهار کرد: ماموران برای تکمیل تحقیقات پلیسی پس از هماهنگی‌های قضائی از مخفیگاه متهمان بازدید کردند و در بررسی‌های بیشتر یک دستگاه خودروی سواری پراید که سابقه ثبت سرقت در کلانتری ۱۳۹ مرزداران داشت را کشف کردند.
این مقام انتظامی به دستگیری عضو سوم این باند اشاره کرد و گفت: متهمان به همراه ۲ دستگاه خودروی سواری سرقتی به کلانتری انتقال و کشف جزئیات پرونده و سایر جرائم احتمالی متهمان ادامه دارد.source

توسط autokhabari