مربیان اگر اصل بازی گرفتن از بازیکنان آماده را زیرپا بگذارند، هیچ شانسی برای موفقیت و کامیابی نخواهند داشت. فرهاد مجیدی نیز از این قاعده مستثنی نیست و چنانچه تیمش را براساس نام‌ها چیدمان کند و چشم ببندد روی نا‌آمادگی و نا‌هماهنگی برخی بازیکنان بدون شک راهی به موفقیت نخواهد داشت.
به گزارش ایران ورزشی، در بازی با ذوب‌آهن سرمربی استقلال ترکیبی را وارد میدان کرد که تا حد زیادی با پیش‌بینی‌ها در تضاد بود. مجیدی حتی کوین یامگا را به خط آتش برد که این تصمیم او نیز بسیار شگفت‌آور بود که البته به یکی از دلایل مهم پیروزی‌اش در این بازی نیز تبدیل شد.
درواقع سرمربی استقلال تلاش کرد ترکیب تیمش را براساس آمادگی و هماهنگی مهره‌هایش مقابل ذوب‌آهن چیدمان کند که مزد این تفکر را هم گرفت و توانست با بردی دیگر میدان بازی با ذوب‌آهن را ترک کند و به امتیاز شش برسد.
تردیدی نیست اگر سرمربی استقلال تا پایان لیگ همین رویه را دستمایه گزینش تیم اصلی کند، احتمال موفقیتش فزونی خواهد گرفت. حال ممکن است به زودی همه بازیکنان نیز به شرایط آمادگی صد‌درصد نیز دست یابند اما به هرشکل سرمربی استقلال باید قادر باشد عالی‌ترین بازیکنان را از میان مردانش برگزیند و به ترکیب اصلی وارد کند.
در بازی با ذوب‌آهن علاوه برآنکه بازیکنانی همچون بابک مرادی و احمد موسوی در لیست نهایی قرار نگرفتند، روزبه چشمی، امین قاسمی‌نژاد، عارف آغاسی به رغم آنکه در لیست حضور داشتند اما حتی یک دقیقه هم برای استقلال به میدان نرفتند.
غیبت این بازیکنان در ترکیب اصلی نشان می‌دهد که سرمربی استقلال بنا دارد بازیکنانی را وارد ترکیب اصلی تیمش کند که از آمادگی مطلوب‌تری سود می‌برند. شاید پیش از لیگ بیست و یکم تصور بود که قاسمی‌نژاد یا چشمی به طور قطع در ترکیب استقلال قرار می‌گیرند اما سرمربی استقلال در بازی دوم لیگ از چشمی استفاده نکرد.
قاسمی‌نژاد نیز به رغم آنکه در بازی با هوادار دقایقی اقبال حضور در ترکیب اصلی را یافت اما دوباره از ترکیب دور شد. تصمیم مجیدی در قبال هر دو بازیکن کاملاً درست بود؛ چون به گواه آمار نه چشمی توانست در بازی با هوادار عملکرد درخشانی داشته باشد و نه قاسمی‌نژاد در دقایقی که در ترکیب بود کار خاصی کرد.
احتمالاً دلیل نیمکت‌نشینی عارف آغاسی نیز که در میان خریدهای جدید استقلال قرار دارد و پیش از شروع لیگ در میان ملی‌پوشان هم دیده شد، همین ماجرا است.
البته باید توجه داشت که نیمکت‌نشینی این بازیکنان نیز همیشگی نیست و چه بسا سرمربی استقلال در بازی با تراکتور تصمیم بگیرد این نفرات را به میدان فرستاده و بازیکنانی که شاید در بازی با ذوب‌آهن انتظارات را برآورده نکردند از ترکیب اصلی خارج کند. برای مثال مهدی‌پور به دلیل نمایش نه چندان اطمینان‌بخش خود ممکن است مقابل تراکتور در ترکیب اصلی نباشد و جایش را یکی از همین هافبک‌های بیرون مانده پرکند.
در حقیقت باید به ماجرای نیمکت‌نشینی دانه درشت‌ها در بازی با ذوب‌آهن به دیده مثبت نگریست و مهر تأیید زد بر دکترین سرمربی استقلال که از همین ابتدای لیگ ملاک بازی گرفتن از بازیکنان را آمادگی می‌داند نه سوابق…
استقلال بدون شک با این حربه می‌تواند در هر بازی لیگ برتر تیمی آماده و درخور نامش را به میدان‌های لیگ برتر رهسپار کند و مزد این ترفند را هم بگیرد. 
هرچند که مطلوب‌ترین حالت ممکن این است که دایره بازیکنان آماده استقلال به همان ترکیب 11 نفره‌ای که از ابتدا وارد میدان می‌شود، خلاصه نشده و همه بازیکنان در اوج آمادگی قرار بگیرند و فرهاد مجیدی نیز کاملاً دستش برای انتخاب تیم باز باشد تا استقلال تیمی کامل را در اختیار بگیرد؛ که این موجب افزایش شانس پیروزی در لیگ جاری و درنهایت موفقیت بزرگ خواهد شد.
گزارش از : حمیدرضا عرب
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari