از آمار اعلامی، 702 هزار دستگاه خودرو مربوط به مراجعات اول بوده که 14 درصد از آن در آزمون آلایندگی گازهای خروجی از اگزوز،9 درصد در آزمون همراستایی چرخ ها،4درصد کمک فنر،11 درصد تست ترمز و 14درصد عیوب ظاهری مردود شده‌اند.در مجموع 31 درصد از خودروها به علت نقص فنی موفق به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده‌اند.
به گزارش خودروتک به نقل از فارس، مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای شهر تهران ادامه داد: در هفت ماهه سال 667 هزار گواهی معاینه فنی صادر شده که از این تعداد، 138هزار گواهی مربوط به معاینه فنی برتر است.در مجموع در حدود 20 درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران دارای معاینه فنی برتر است.
وی گفت: در مهر ماه حدود 8 هزار دستگاه خودرو با استفاده از سامانه نوبت دهی اینترنتی و با تعیین وقت قبلی به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه و تقریبا شهروندان از 34 درصد ظرفیت پذیرش اینترنتی استفاده کرده اند.
مقدم گفت: در خصوص فعالیت واحدهای سیار کنترل کنار جاده ای وضعیت آلایندگی خودروهای سنگین در حال تردد در سطح شهر تهران ، امسال  2167 دستگاه خودرو مورد ارزیابی قرار گرفته که 77  درصد دارای معاینه فنی و  23  درصد فاقد معاینه فنی بوده اند. همچنین پس از آزمون مجدد آلایندگی کلیه خودروها  19 درصد در آزمون آلایندگی مردود شده اند. شایان ذکر است این طرح در راستای کاهش آلودگی هوا و پایش مضاعف وضعیت آلایندگی خودروهای سنگین در سطح شهر با مشارکت پلیس بنا بر تدبیر مدیریت شهری از آبان ماه1397 اجرا شده و از ابتدای سال تا کنون جهت  645 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه صادر شده است.
مقدم خاطرنشان کرد: هزینه مراجعه اول معاینه فنی خودروهای سبک مبلغ 47 هزار تومان بوده و خودروهای تاکسی با عمر 10 سال و کمتر طبق قانون و مصوبات دولت باید هر 6 ماه یکبار و خودروهای تاکسی با عمر بالای 10 سال هر سه ماه یکبار نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.ضمنا تاکید می‌شود پذیرش خودروهای تاکسی  در سایر مراکز معاینه فنی شهر تهران انجام می گردد و رانندگان محترم تاکسی در صورت تمایل به استفاده از طرح رایگان تنها بایستی به یکی از پنج مرکز اعلامی مراجعه کنند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari