از صبح دوشنبه چهارم آبان ماه، سامانه هوشمند سوخت دچار مشکل شد و اکنون دو روز است برخی از پمپ‌ بنزین‌ها تعطیل است و بقیه هم فقط امکان عرضه بنزین آزاد را دارند. اما حالا وزیر نفت گفته احتمالا تا روز جمعه مشکل جایگاه‌های سوخت حل می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از تجارت نیوز:‌ دو روز پیش سامانه هوشمند سوخت از دسترس خارج شد. از ساعاتی بعد از بروز این مشکل، وزارت نفت اعلام کرد فقط امکان تهیه بنزین سهمیه‌ای فراهم نیست اما امکان سوخت‌گیری با بنزین آزاد ۳۰۰۰ هزار تومانی وجود دارد.
بعد از آن، اعلام شد که جایگاه‌های سوخت یکی یکی از حالت آنلاین خارج شده و به صورت آفلاین فعالیت می‌کنند تا بتوانند سوخت‌رسانی را انجام دهند. حالا وزیر نفت گفته از ۳۷۰۰ جایگاه سوخت، ۳۰۰۰ جایگاه در مدار تولید قرار گرفته و مردم می‌توانند از این جایگاه‌ها استفاده کنند. اما همچنان بعد از دو روز فقط امکان خرید بنزین آزاد وجود دارد و امکان استفاده از سهمیه سوخت فراهم نیست.
جواد اوجی البته گفته «تلاش می‌شود ظرف دو روز آینده با نصب نرم‌افزار، امکان سوخت‌گیری با استفاده از کارت و بنزین سهمیه‌ای هم فراهم شود.» او این وعده را چهارشنبه پنجم آبان ماه اعلام کرده و انتظار می‌رود حداقل تا جمعه هفتم آبان مشکل جایگاه‌های سوخت و استفاده از بنزین سهمیه‌ای فراهم شود.
اختلال و یا حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت در ابتدای ماه رخ داد. درست زمانی که تنها چند روز از سهمیه بنزین آبان ماه گذشته بود. حالا یکی از نگرانی‌های مردم این است که مبادا سهمیه سوخت آنها از بین رفته باشد.
اما وزیر نفت اعلام کرده که مشکل ایجاد شده هیچ خللی در سهمیه سوخت خودروها ایجاد نکرده است. سهمیه سوخت خودروها حذف نشده و به قوت خود باقی است و به محض برطرف شدن مشکل، مردم می‌توانند از سهمیه سوخت خود با قیمت ۱۵۰۰ تومان استفاده کنند.
اما در شرایط فعلی فقط امکان استفاده از بنزین آزاد وجود دارد. با این همه انتظار می‌رود طبق وعده وزیر نفت، نهایتا تا جمعه، هفتم آبان ماه مشکل سامانه سوخت حل شود و سوخت‌گیری به روال قبل ادامه پیدا کند.
نگرانی دیگر، افزایش قیمت بنزین است. همزمان با بروز مشکل و تعطیلی برخی از پمپ بنزین‌ها در کل کشور، این سوال پیش آمد که آیا این ماجرا مقدمه افزایش قیمت بنزین است و آیا دولت قصد دارد بنزین را گران کند؟
اما وزارت نفت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیچ برنامه‌ای برای افزایش و تغییر قیمت بنزین وجود ندارد و بنزین همچنان به روال قبل و به صورت دو نرخی به مردم عرضه می‌شود. بنزین سهمیه‌ای همچنان با قیمت ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد با قیمت ۳۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.در هفتمین قسمت از فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی ایران خودرو تارا در نسخه دنده ای رفته ایم و این سدان ملی جدید را به چالش کشیده ایم. همچنین در بخش دوچرخه، به سراغ تست و بررسی یاماها WR155 رفته ایم و این موتورسیکلت به نسبت آفرودی را تست کرده ایم. […]
در این قسمت از فصل هفتم اسب بخار، تست و بررسی سدان جدید FMC 511 را انجام داده ایم. در ادامه برنامه به سراغ مقایسه پژو ۲۰۷i دنده ای و دنا پلاس دنده ای رفته ایم و یاماها ان مکس را هم در بخش بررسی موتورسیکلت ها تست نموده ایم.
در قسمت پنجم فصل هفتم اسب بخار به سراغ تست و بررسی ام وی ام ۳۱۵ پلاس رفته ایم. همچنین در بخش خودروچی، به بررسی مزدا ۳ قدیمی و هیوندای آوانته در بازار کارکرده ها پرداخته ایم. در آیتم تیپ کار هم به سراغ کیت های زیربندی ارتقا یافته خودروهای دو دیفرانسیل رفته ایم و […]
در قسمت چهارم از فصل هفتم اسب بخار به تست و بررسی هیوندای آزرا مدل ۲۰۰۸ و ۲۰۱۸ و مقایسه بین دو اسکوتر شهری هوندا کلیک و وسپا VX-L پرداختیم.
قسمت سوم فصل هفتم اسب بخار «ارتفاع پَست» نام دارد و در قالب یک ویژه برنامه تهیه شده است. در این برنامه دو خودروی یواز پاتریوت و یواز پیکاپ مورد تست و بررسی قرار گرفته اند.
در قسمت دوم فصل هفتم اسب بخار، به سراغ تست و بررسی آفرودی پیکاپ KMC T8 کرمان موتور رفته ایم و این خودرو را به یک چالش کوهستانی دعوت کرده ایم. همچنین در این برنامه موتورسیکلت سری تریل T2 شرکت کویر موتور هم توسط مجریان این برنامه تست شده و در آیتم خودروچی هم نگاهی به پژو پارس LX و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ انداخته ایم.
بالاخره انتشار اولین قسمت فصل هفتم اسب بخار با تست و بررسی فیدلیتی گروه بهمن و یاماها ایروکس آغاز شد. بالاخره پخش فصل هفتم اسب بخار در تیر ۱۴۰۰ آغاز شد و قرار است تا پایان سال جاری، در این برنامه خودروها و موتورسیکلت های مختلفی مورد تست و بررسی قرار بگیرند. قسمت اول فصل […]


source

توسط autokhabari