وزیرانی تاکید زیادی روی شاخص ضریب درگ Ekonk داشته که یکی از پایین ترین ضریب درگ های کلاس خود در جهان محسوب می شود.
به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران –   وزیرانی اتوموتیو نام یک استارت آپ هندی است که اخیرا خودرویی نام Eknok را معرفی کرده است. این محصول به سرعت 2 رکورد را به نام خود ثبت کرده است. اول به عنوان سریع ترین خودروی تولید هند تا به امروز و دوم به عنوان سبک ترین خودروی الکتریکی جهان.
Ekonk برابر با 738 کیلوگرم وزن دارد که حتی از پراید 111 با 850 کیلوگرم وزن نیز سبک تر است! اما این موفقیت در مدیریت وزن با توجه به طبیعت و ارائه یک خلاقیت دست یافتنی شده است. بدین ترتیب که Ekonk بر خلاف اکثر محصولات الکتریکی مدرن که از مایع برای خنک سازی باتری ها استفاده می کنند، با جریان هوا خنک می شود. این فناوری برپایه تقارن زیستی و توجه به عملکرد برخی جانوران برای کنترل دمای بدن خود، شکل گرفته است.
به آنچه گفتیم، استفاده از پنل های فیبرکربن را نیز اضافه کنید تا راز 738 کیلوگرمی آن آشکار شود.
اما سریع ترین خودروی هند چه ویژگی هایی در بخش پیشرانه دارد؟ براساس اطلاعات ارائه شده توسط وزیرانی اتوموتیو، میزان خروجی پیشرانه الکتریکی برابر با 722 اسب بخار است. خودرو طی 2.54 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. همچنین وزیرانی تاکید زیادی روی شاخص ضریب درگ Ekonk داشته که یکی از پایین ترین ضریب درگ های کلاس خود در جهان محسوب می شود.
بیشینه سرعت خودرو نیز برابر با 309 کیلومتر برساعت محاسبه شده است.
جزئیات بیشتر در رابطه با نوع و ظرفیت باتری و سایر موارد مرتبط با بخش فنی ارائه نشده است.
وضعیت و تصمیم کمپانی برای تولید انبوه این رودستر تک نفره هنوز مشخص نشده اما بعید به نظر می رسد که اکونک به عنوان یک خودروی عادی مورد توجه مصرف کننده قرار بگیرد. به اعتقاد کارشناسان، اکونک در واقع تجربه ای از سوی وزیرانی برای استفاده از فناوری های جدید در محصولات متعارف آینده خواهد بود.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari