برایان سیلوسترو ب ام و ام3 ای را به تازگی خریداری کرده است که نزدیک به نیم میلیون کیلومتر پیموده و حالا از این خرید خود ناراضی نیست.
به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، برایان می گوید تابستان امسال خودروی ب ام و ام3 نسل E46 خریداری کرده که کیلومترشمار آن 284,761 مایل معادل 455 هزار کیلومتر را نشان می داده است و در مقایسه با این شماره،‌ بدنه آن سالم به نظر می آید.
با این حال او می گوید بعد از پیمودن چند کیلومتر متوجه شده است که این خودرو نیاز به انجام چند کار مهم داشته است اما گران ترین بخش این خودرو یعنی قوای محرکه آن از بقیه قطعات و مجموعه ها سالم تر بوده است.
موتور اس54 خطی 6 سیلندر این خودرو با 3.2 لیتر گنجایش هنوز همان 332 اسب بخار را حفظ کرده است و نه به روغن سوزی افتاده و نه صدا یا نویز اضافی پیدا کرده است.
ب ام و M3
اما نمی توان با نگاه کردن به ظاهر قضاوت کرد از این رو برایان نمونه ای از روغن موتور را به آزمایشگاه بلک استون در ایالات ایلینوز فرستاد تا مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.
هر چند با یک آزمایش روغن نمی توان به همه چیز پی برد یا در مورد سلامت موتور قضاوت کرد اما به هر حال می توان تشخیص داد که داخل موتور تا چه حد فرسوده شده است.
ب ام و M3
در گزارش بلک استون ضمن آن که به ویژگی ها و مشخصات روغن از جمله 10w/60 با ویسکوزیته 15.52 cSt اشاره شده، آمده است که فلزات خرده شده از داخل موتور در حد استاندارد جهانی و سرب حاصل از بلبرینگ ها کمی پایین تر از حد متوسط است که نشانه خوبی به حساب می آید.
میزان مس اندازه گیری شده در این روغن بالا گزارش شده که می تواند نشانه شتاب گرفتن فرسودگی در قطعات برنزی باشد البته می تواند به دلیل تعمیرات جدید هم باشد.
ب ام و M3
برایان بعد از این هم کیت خدمات و نگهداری «اف سی پی یورو» FCP Euro را سفارش داد که شامل شمع، فیلتر هوا و فیلتر سوخت بود. این ها همان موارد سرویس های دوره ای به حساب می آیند و باعث می شوند موتور خودرو سالم تر بماند.
بعد از انجام برخی از ایتم های تعمیر و نگهداری خیال برایان از سلامت موتور راحت شد. بعد از موتور جایی که باید خیال آدم از آن راحت باشد، تایرهای خودرو است.
ب ام و M3
برایان می گوید هر چهار چرخ ای خودرو در مقایسه با psi توصیه شده، پایین تر از حد متوسط بود بنابر این شاید بعد از خرید خودروهایی با این اندازه پیمایش، جایی که باید به آن درست فکر شود، تایرها است.
ب ام و M3
معمولاً خودروهایی با عمر بالای 10 سال یا بالای 500 هزار کیلومتر، نیاز به تعویض بعضی از سنسورها از  جمله سنسور چراغ ها،‌ سنسور دما و سنسور سامانه تهویه مطبوع داشته باشد.
در مراحل بعدی باید ترمزهای جلو، سامانه فرمان و سامانه تعلیق مورد بررسی قرار گیرند.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari