تویوتا ادعا کرده این باتری پس از 10 سال استفاده نرمال معادل 240 هزار کیلومتر کارکرد تنها 10 درصد از عملکرد خود را از دست خواهد داد.
به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران-   همانطور که اشاره شد؛ کراس اوور الکتریکی تویوتا در اواسط سال 2022 روانه بازار هدف خواهد شد. این محصول در 2 نسخه با توجه به تعداد موتورهای الکتریکی فعال در بخش پیشرانه ارائه می شود که نمونه تک موتور در ارتباط با محور جلو برابر با 201 اسب بخار خروجی و 195 نیوتن متر گشتاور دارد.
این تریم طی 8.4 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت نیز برابر با 160 کیلومتر برساعت است.
نمونه مجهز به 2 موتور الکتریکی روی هر محور یک موتور دارد که مجموع خروجی آن برابر با 215 اسب بخار و گشتاور برابر با 336 نیوتن متر است. این تریم طی 7.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت می رسد. بیشینه سرعت همان 160 کیلومتر نمونه تک موتور است و تفاوتی ندارد.
نکته جالب اینکه نمونه دو موتوره حاصل همکاری تویوتا با کمپانی سوبارو است.
هر دو مدل از باتری 71.4 کیلووات ساعت خنک شونده با آب استفاده می کنند. برد حرکتی در مدل تک موتور برابر با 450 کیلومتر محاسبه شده است. یک ویژگی جالب در رابطه با باتری به میزان پایداری و عمر آن مربوط می شود زیرا تویوتا ادعا کرده این باتری پس از 10 سال استفاده نرمال معادل 240 هزار کیلومتر کارکرد تنها 10 درصد از عملکرد خود را از دست خواهد داد.
کراس اوور bZ4X اولین محصول تولید انبوه تویوتا است که آپشن " فرمان با سیم " را پیش روی مشتریان قرار می دهد. در این سیستم فرمان هیچگونه اتصال مکانیکی با چرخ ها ندارد. مهمترین ویژگی این فناوری بهبود فرمان پذیری خودرو و کاهش انتقال لرزش به فرمان است.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari