کارشناس داوری فوتبال کشور به تحلیل صحنه‌های مهم مسابقه آلومینیوم و پرسپولیس پرداخت.
به گزارش خبرورزشی، حسین عسگری در خصوص داوری دیدار دو تیم آلومینیوم اراک و  پرسپولیس اظهار داشت: داور عملکرد خوبی داشت و جای هیچ بهانه و ایرادی را به جا نگذاشت. او از تحرک و سرعت خوبی برخوردار بود که کمک می‌کرد به صحنه‌ها مسلط باشد.
وی افزود: نکته کلیدی بازی اخطار اولی بود که در دقیقه ۱۶ به سیدجلال حسینی داد. این مسئله باعث شد تا بتواند بازی را تا پایان به خوبی مدیریت کند. کمتر داوری را دیده‌ام که نترس و شجاع باشد و به درستی تصمیم بگیرد. اگر این اخطار را نمی‌داد در زمره داوران بی‌شهامت قرار می‌گرفت. در این صحنه حسینی حمله خوب را از حریف گرفت و داور به موقع و شجاعانه و به درستی به او اخطار داد.
کارشناس داوری در خصوص صحنه‌ای که ارسال بازیکن آلومینیوم در محوطه جریمه  پرسپولیس به دست بازیکن این تیم خورد و این صحنه مورد اعتراض باشگاه اراکی قرار گرفت، گفت: در این صحنه وضعیت و شرایط توپ واضح نبود. توپ به دست بازیکن خورد اما باید به صورت دقیق بررسی شود. البته اگر هم هند شده باشد روی نتیجه بازی تأثیر نداشته و تیمی ضرر نکرده است. در کل باید این صحنه به صورت دقیق بررسی شود.
عسگری در مورد تکل سیدجلال حسینی روی پای بازیکن آلومینیوم پیش از به ثمر رسیدن گل این تیم، عنوان کرد: در این صحنه ماهیت تکل اخطار نداشت چون از روبه‌رو بود؛ داور به درستی آوانتاژ داد و توپ تبدیل به گل شد. اگر در این صحنه سوت می‌زد و خطا می‌گرفت تیم آلومینیوم شانس کمی برای رسیدن به گل پیدا می‌کرد. یکی از نقاط قوت داور این است که تصمیمی می‌گیرد تا بازی خراب نشود و جریان داشته باشد. این تصمیم داور باعث شد بازی زیباتر شود و شاهد گل باشیم.
وی در مورد کارت‌هایی که داور در این مسابقه داد، گفت: کارت‌ها درست بود. در مورد اخطار به سیامک نعمتی؛ خطای او اخطار نداشت اما چون حمله حریف را گرفت داور به درستی به او کارت زرد داد. 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari