پس از تولید نسخه‌های پیش‌تولیدی از خودروهای الکتریکی، سرانجام رولزرویس از اواخر سال ۲۰۲۳ وارد بازی خودروهای بدون آلایندگی خواهد شد. اخیراً تصاویری تیزری از خودروی الکتریکی این شرکت با نام اسپکتر منتشر شده هرچند با این تصاویر نمی‌توان قضاوتی درباره طراحی نهایی خودروی موردبحث داشت.

البته به نظر می‌رسد حداقل یکی از جنبه‌های طراحی این خودرو نسبت به مدل‌های درون‌سوز فعلی رولزرویس تغییر چندانی نخواهد کرد. تورستن مولر اوتوس مدیرعامل رولزرویس اخیراً اظهار داشته جلوپنجره بزرگ خاص محصولات این برند در مدل الکتریکی اسپکتر نیز دیده خواهد شد. البته واضح است که این جلوپنجره همان نقش موجود در مدل‌های درون‌سوز را نخواهد داشت اما خب جایی هم نخواهد رفت.

او گفته است:
این فضا را تماشا کنید. من نمی‌خواهم چیزی را رها کنم اما می‌توانم یک‌چیز را به شما بگویم و آن اینکه اسپکتر یک رولزرویس واقعی خواهد بود. این خودرو شایسته چنین نامی را خواهد داشت و مشتریان آن را دوست خواهند داشت. اول از همه اینکه ما در حال تولید یک رولزرویس هستیم و دوم اینکه این خودرو دارای قوای محرکه الکتریکی خواهد بود.
اگرچه مدیرعامل رولزرویس به‌صورت مستقیم وجود جلوپنجره سنتی در اسپکتر را تائید نکرده اما اتوکار می‌گوید طراحی سنتی رولزرویس به این سادگی‌ها محو نخواهد شد. با توجه به تیزرهای قبلی خیلی نمی‌توان درباره صحت این ادعاها قضاوت کرد اما دماغه مرتفع پروتوتایپ یاد شده به وضوح به وجود جلوپنجره سنتی رولزرویس اشاره می‌کند.
این برند بریتانیایی فعلاً جزئیات اولین خودروی الکتریکی خود را منتشر نکرده اما اتوکار به نگرانی‌های مولر اوتوس درباره میزان صدای اسپکتر اشاره داشته است. مرد شماره یک رولزرویس معتقد است نبود صدای پیشرانه باعث خواهد شد صدای جاده و باد در کابین برجسته‌تر شود هرچند او مطمئن است تیمش تجربه‌ای فوق‌العاده زیاد در کنار آمدن با این چالش دارد.
Reza Waffen SS
زیبایی رولزرویس به همین جلوپنجرشه
ممد ژانگولر
هر چی مولر بگه 👏
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari