رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال جاری تعداد ۵۰ هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده است که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.
به گزارش تسنیم؛ ناصر سلیمانزاده در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، با ارائه گزارش در خصوص سازماندهی نیروی انسانی اظهار کرد: درخصوص استخدام نیروی انسانی، در حدود 55 هزار و 497 از مشمولین قانون تعیین تکلیف بر اساس مجوزهای سازمان اداری و استخدامی، تبدیل وضعیت شدند.
وی ادامه داد: همچنین تعداد 33 هزار و 548 نفر در قالب مجوزهای سوم و چهارم اجرای قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سودآموزی به دانشگاه فرهنگیان، جذب و به‌کارگیری 22 هزار و 926 نفر از طریق ماده (28) که در سال 1399 در آزمون استخدامی فراگیر پذیرفته شده‌اند، پذیرش تعداد 26 هزار نفر به عنوان متعهد خدمت از طریق کنکور سراسری و معرفی به دانشگاه فرهنگیان (و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی) و تخصیص کد پرسنلی به صورت متمرکز برای تمام همکاران ورودی ماده (28) و متعهدین خدمت از دیگر اقدامات انجام شده در خصوص استخدام همکاران فرهنگی است.
سلیمانزاده با اشاره به آمار پذیرش متعهدین خدمت در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: در آزمون 1391 تا 1395 جمعا به تعداد 39 هزار و 851 نفر وارد آموزش و پرورش شده و اشتغال به کار دارند و ورودی‌های 1396 هم به تعداد 10 هزار و 147 نفر از مهر سال جاری وارد آموزش و پرورش شده و مشغول به کار شدند.
رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری ادامه داد: تنها در سال 1400 تعداد پذیرفته شدگان دو دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی در حدود 26 هزار نفر است.
وی افزود: خوشبختانه تعداد مجوزهای جذب نیروی انسانی در سه سال اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است و در سال جاری نیز تعداد 50 هزار نفر مجوز جذب از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ شده است که فرآیند اجرایی آن در حال انجام است.
سلیمانزاده درخصوص نیروهای بازنشسته بیان کرد: مشمولین بازنشستگی تا آغاز سال تحصیلی 1401-1400 تعداد 95 هزار نفر برآورد شده است که بر اساس اطلاعات پایان مهرماه در پایگاه پرسنلی تعداد بازنشستگان سال جاری 59 هزار و 357 نفر بوده است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: با عنایت به تبدیل وضعیت تعداد 55 هزار و 497 نفر از مشمولین قانون تعیین تکلیف، 22 هزار و 926 نفر جذب نیروی انسانی از طریق ماده (28) و 10 هزار و 147 نفر متعهدین خدمت تعداد نیروهای انسانی رسمی، پیمانی و آزمایشی در مهرماه سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
 
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari