آتنه فقیه نصیری متولد ۲۳ آبان ۱۳۴۷ در تهران بازیگر ایرانی سینما است، مدتی از دوران کودکی خود را در چالوس بوده. مدرک لیسانس زبان اسپانیایی را از دانشگاه آزاد سال ۱۳۷۲ دریافت کرده است.
بیوگرافی آتنه فیه نصیری همسر آتنه فیه نصیری اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بازیگران سریال شمعدونی بیوگرافی بازیگران عکس جدید بازیگران مجله بازیگران
خصوصیات آتنه فقیه نصیری
بیشتر اوقات خود را در تنهایی شعر میگوید و کتاب میخواند.به قالی بافی علاقه خاصی دارد و گاهی اوقات به آن می پردازد.دوست نداره کسی اون رو از حال خودش بیرون بیاره و کاری به کارش داشته باشه.به مجله و مطبوعات علاقه ای نداره و بر این باور هست که مطبوعات فقط باعث درگیر کردن ذهن به مطالب بیهوده و الکی می شود.و نمی گذارد به هدفش متمرکز شود.هیچ وقت خانواده را فدای سینما نکرده و همیشه بین سینما و خانواده تعادل برقرار کرده و مرز مشخصی برای هر دو دارد.
از خصوصیات بارزش اراده و پشتکار قوی است و از شکست هایش راهی برای موفقیتش می سازد.برای پیشکسوتان و بزرگان احترام ویژه ای قائل هست چه در سینما چه بیرون از سینما.از بودن در کنار بزرگان سینما لذت می برد و به بزرگان خانواده افتخار میکند.
بیوگرافی آتنه فیه نصیری همسر آتنه فیه نصیری اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بازیگران سریال شمعدونی بیوگرافی بازیگران عکس جدید بازیگران مجله بازیگران
همسر سابق آتنه فقیه نصیری
او همسر سابق رفیع پیتز(کارگردان) و فریبرز عرب نیا(بازیگر) میباشد. خانم نصیری و فریبرز عرب نیا در فیلم های سال های بیقراری-کاکادو-من زمین را دوست دارم-آهوی وحشی با هم همکاری داشتند.
بیماری آتنه فقیه نصیری
در فروردین ۱۳۹۵ او اعلام کرد به ام اس مبتلا شده است. آتنه فقیه نصیری با اشاره به بیماری خود گفت:مبتلا به بیماری ام اس شده ام اما خوشبختانه این بیماری پیشرفته نیست و تحت درمان هستم. وی ادامه داد:هنگام بازی در مجموع شمعدونی به کارگردانی سروش صحت متوجه بیماری ام اس شدم و مدت دو سال است که در حال مداوا هستم البته بیماری پیشرفته نیست و می توانم راه بروم و کارهای روزانه را انجام بدهم.
بیوگرافی محمد نادری همسر محمد نادری اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بهترین بازیگران ایرانی بازیگران سریال شمعدونی عکس جدید بازیگران
آتنه فقیه نصیری در سریال شمعدونی
وی ادامه داد:بدلیل شرایط بیماری و اینکه پزشکان تاکید کردند نباید عصبی بشوم و فعالیتی هم نداشته باشم که دچار خستگی شوم؛ فعلا فعالیتهای هنری را تعطیل کرده ام. فقیه نصیری افزود:امیدوارم با ادامه درمان و کسب سلامتی کامل بتوانم بزودی به فعالیت های فرهنگی بازگردم.
آتنه فقیه نصیری در مورد انتشار خبر بیماری اش در رسانه های خبری می گوید:«اصلا دوست نداشتم خبر بیماری من رسانه ای شود و واقعا نمی دانم در چه شرایطی قرار داشتم که این خبر را دادم. همین امروز که به آن فکر می کنم، نمی دانم به کدام خبرگزاری و خبرنگاری این خبر را دادم؛ شاید به این خاطر که از دروغ خوشم نمی آید و دوست داشتم توضیح منطقی برای ناتوان بودنم در راه رفتن داشته باشم. هر چند که واقعیت این است که علاقه ای به این فضای ترحم و دل سوزی نداشتم و دوست نداشتم توجه ها را به سمت خودم جلب کنم.»
بیوگرافی آتنه فیه نصیری همسر آتنه فیه نصیری اخبار بازیگران ازدواج بازیگران اینستاگرام بازیگران بازیگران سریال شمعدونی بیوگرافی بازیگران عکس جدید بازیگران مجله بازیگران
فعالیت بازیگری آتنه فقیه نصیری
اولین فیلم سینمایی را در تابستان ۱۳۶۸ با نام جیب برها به بهشت نمی روند بازی کرد و به دلیل این که هم از لحاظ چهره وهم نوع بازی با سایرین تفاوت زیادی داشت و در کل چهره جدید به حساب می آمد مورد توجه بسیاری از کارگردانان قرار گرفت.
او اواسط ۱۳۷۰ با بازی در سریال خاله سارا توانست خود را به مردم بشناساند و در ادامه با بازی در سریال خانه سبز به محبوبیت رسید.
برای بازی در فیلم در کمال خونسردی کاندیدای بهترین بازیگر زن شد. در سال ۱۳۸۲ داور جشنواره بود. او بین سالهای ۷۰تا۷۵ جزء پر کارترین بازیگران بوده است.
فیلم شناسی آتنه فقیه نصیری
آتنه فقیه نصیری در سینما
۱۳۸۶ – آن مرد آمد (حمید بهمنی)
۱۳۸۳ – هشت پا (علیرضا داوودنژاد)
۱۳۸۲ – مزرعهٔ پدری (رسول ملاقلی پور)
۱۳۸۰ – سفر به فردا (محمدحسین حقیقی)
۱۳۸۰ – قارچ سمی (رسول ملاقلی پور)
۱۳۷۶ – مُهره (محمدعلی سجادی)
۱۳۷۴ – سال های بی قراری (مسعود نوابی)
۱۳۷۴ – من و پنجره و دیگر هیچ (کوتاه)
۱۳۷۳ – کاکادو (تهمینه میلانی)
۱۳۷۳ – غنچه های باغ پردیس (ویدئویی)
۱۳۷۳ – در کمال خونسردی (سیامک شایقی)
۱۳۷۲ – بلوف (ساموئل خاچیکیان)
۱۳۷۲ – من زمین را دوست دارم (ابوالحسن داودی)
۱۳۷۱ – بندر مه آلود (امیر قویدل)
۱۳۷۱ – آهوی وحشی (حمیدخیرالدین)
۱۳۷۰ – جیب برها به بهشت نمی روند (ابوالحسن داودی)
۱۳۷۰ – دو نفر و نصفی (یدالله صمدی)
تله فیلم های آتنه فقیه نصیری
۱۳۹۰ – جنایت و مکافات (عباس رافعی)
۱۳۸۸ – قصه ها و واقعیت ها (حجت قاسم زاده اصل)
؟ – نسخهٔ خطی (حسن فتحی)
۱۳۸۸ – حباب (بیژن شکرریز)
۱۳۸۸ – آیین دلبری (محسن دامادی)
؟ – پرستار
۱۳۸۸ – دلتنگی (حجت قاسم زاده اصل)
۱۳۸۸ – نامادری (اصغر نعیمی)
۱۳۸۶ – مادر صدامو می شنوی (کامبیز کاشفی)
۱۳۸۵–۱۳۸۶ – قربانی (کاظم معصومی)
؟ – از شنبه تا پنج شنبه (حجت قاسم زاده اصل)
آتنه فقیه نصیری در مجموعهٔ تلویزیونی
چشمه زندگی ۱۳۷۱
خاله سارا
شلیک نهایی ۱۳۷۳
داستان یک شهر ۱۳۷۴
خانهٔ سبز ۱۳۷۵
عید آن سال ها ۱۳۷۷
کت جادویی ۱۳۷۷/۷۸
داستان یک شهر ۱۳۷۸
دختران ۱۳۷۹
گمگشته ۱۳۸۰
سرنوشت ۱۳۸۲
بیگانه ای میان ما
نشانی
مثل هیچ کس
مهر خاموش
۱۰۱ راه برای ذله کردن پدر و مادرها ۱۳۸۴
مدار صفر درجه ۱۳۸۶
آسمان همیشه ابری نیست ۱۳۸۸
جراحت ۱۳۸۸/۸۹
شیدایی ۱۳۹۰
حیرانی
مهرآباد ۱۳۹۲
شمعدونی ۱۳۹۴source

توسط autokhabari