محمود فکری گفت: من به عنوان یک هوادار و نه پیشکسوت از ستاره‌های تیم ملی خواهش می‌کنم در این شرایط حساس فقط و فقط به شادی دل مردم و صعود به جام جهانی فکر کنند و بس.
به گزارش خبرورزشی، اختلافات سرمربی کروات تیم ملی و ستاره ایرانی پورتو به هر دلیلی اوج گرفت و حالا کار به قطع همکاری رسیده است. برخی‌ها معتقدند دراگان اسکوچیچ کار درستی کرده و شأن سرمربی تیم ملی را حفظ کرده است و برخی دیگر غیبت مهدی طارمی را به ضرر منافع ملی می‌دانند و … در همین ارتباط بد ندیدیم نقطه نظرات محمود فکری بازیکن سابق تیم ملی ایران و استقلال تهران را جویا شویم. او در گفت و گوی اختصاصی با خبرورزشی حرف‌های جالبی زد:
مهدی طارمی ستاره پورتو از لیست تیم ملی خط خورد. تعجب نکردید؟
ببینید من همین ابتدا این نکته را باید بگویم که بازی‌های مهدی طارمی در پورتو را مرتب پیگیری کرده و احساس غرور می‌کنم. این حرف من در مورد سردارآزمون و گل‌هایی که برای زنیت روسیه می‌زند یا علیرضا جهانبخش و حتی سامان قدوس که همین چند روز قبل گل زیبایی در انگلیس زد هم صدق می‌کند. بنابراین اگر حرفی می‌زنم بر مبنای واقعیت است و سعی می‌کنم قضاوت احساسی یا عجولانه نداشته باشم.
بسیار خوب، شما فکر نمی‌کنید مصاحبه دراگان اسکوچیچ و تاکتیک ناپذیر خواندن بازیکنان ایرانی نادرست بوده است؟
شاید این طور به نظر برسد اما واقعیت چیست؟ من خودم بازیکن فوتبال بودم و مربی هم هستم. متأسفانه یک واقعیت را باید بپذیریم که ما ایرانی‌ها فرهنگ کار گروهی و تیمی‌نداریم و شما می‌بینید در ورزش هم معمولا در رشته‌های انفرادی مثل کشتی، تکواندو یا وزنه برداری و کاراته مدال آور هستیم. دراگان اسکوچیچ حرف بدی نزده است و یک واقعیت را بیان کرده است.
خود شما هم تا به حال این موضوع را جایی گفته اید که بازیکنان من تاکتیک پذیر نیستند؟
نه ولی همیشه در تمرینات و داخل رختکن مسابقات به بازیکنانم گوشزد می‌کنم که شما حسن یزدانی نیستید!
حسن یزدانی؟!
بله، همیشه می‌گویم حسن یزدانی روی تشک تنها می‌رود، حریف را ضربه فنی می‌کند و قهرمان دنیا می‌شود اما بازیکنان فوتبال باید به کمک هم برنده شوند. باید کارگروهی قوی داشته باشند و این معضل متأسفانه نزد اغلب بازیکنان ایرانی دیده می‌شود.
ما دو بازی نسبتا سخت در زمین حریفان برابر لبنان و سوریه داریم؛ فکر نمی‌کنید غیبت مهدی طارمی به تیم ملی ایران ضربه بزند؟
طارمی تا جایی که من در این چند سال دیده و شنیده‌ام بازیکن پرحاشیه‌ای نیست. معمولا سرش توی کار خودش است و امیدوارم مسئولان و نزدیکان تیم ملی به ویژه آقای عزیزی خادم رئیس فدراسیون این موضوع را مدیریت کنند اما این دو بازی باید اجازه داد اسکوچیچ کارش را انجام دهد. اگر الان اصرار بیش از حدی برای بازگرداندن طارمی انجام شود فشار زیادی به سرمربی تیم ملی وارد شده و صلابت اسکوچیچ زیر سئوال می‌رود. بعد از دو بازی ایران با لبنان و سوریه باید دنبال فیصله دادن اختلاف این دو رفت. مهدی طارمی بازیکن خوبی است و می‌تواند در دیدارهای سخت‌تر به ویژه برابر کره جنوبی در سئول و بازی برگشت با عراق کمک حال تیم ایران باشد.
به نظر شما چرا کار به اینجا کشیده شد که سرمربی تیم ملی و بازیکن تیم ایران با هم به مشکل بخورند؟
من به عنوان یک هوادار و نه پیشکسوت از ستاره‌های تیم ملی خواهش می‌کنم در این شرایط حساس فقط و فقط به شادی دل مردم و صعود به جام جهانی فکر کنند و بس.
در پایان حرف ناگفته‌ای ندارید؟
به نظر می‌رسد دلالانی که امثال مارک ویلموتس را به ایران آوردند و حتی تلاش کردند جریمه شکایت او از فوتبال کشورمان دو یا سه برابر شود مدت‌هاست به دنبال آوردن یک مربی سرشناس هستند تا دوباره جیب‌های خود را پُر کنند. این دلالان با نقشه جلو آمده و ابتدا عنوان کردند اسکوچیچ مربی کوچکی برای تیم ملی است. در ادامه وقتی دیدند نتیجه گرفته است دنبال مسائل دیگری رفتند تا حاشیه سازی کنند تا آب گل آلود شود. حالا هم اختلاف بین مهدی طارمی و اسکوچیچ می‌تواند بهترین فرصت را در اختیار این دلالان بگذارد تا دوباره امثال ویلموتس را به تیم ملی ما قالب کنند. باید هوشیار باشیم و بدانیم نشاط جامعه و موفقیت تیم ملی ایران از هرچیز دیگری واجب‌تر است. نباید آب به آسیاب دشمنان بریزیم و کمک کنیم تیم ایران با قدرت هر چه تمام‌تر جلو رفته و موفق شود. این آرزوی قلبی همه ما فوتبالدوستان است.
 

تمامی حقوق این سایت متعلق به میباشد و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط autokhabari