والتری بوتاس مسابقه فرمول یک مکزیک را از خط اول و با کسب پول پوزیشن آغاز کرد اما همه امیدهای او برای پیروزی در این مسابقه تنها به‌اندازه چند ثانیه دوام داشت زیا این راننده فنلاندی توسط مک لارن دنیل ریکاردو از پشت سر مورد اصابت قرار گرفته و اسپین شد.

این برخورد، مجموعه‌ای از وقایع را به راه انداخت که اجتناب‌ناپذیر بودند و در این میان تسونودا و شوماخر خیلی زود ناچار به ترک مسابقه شدند. با این حال کسی که از اتفاقات دراماتیک برای بوتاس بیشترین سود را برد، مکس ورشتاپن بود که توانست خود را از رده سوم به رده نخست برساند.

راننده هلندی ردبول پس از پشت سر گذاشتن بوتاس در پیچ یک، از همیلتون نیز پیشی گرفت و دیگر اجازه نزدیک شدن رقیب مرسدس را به خود نداد. سرجیو پرز که در خانه و در حضور تماشاگران پرشور هم‌وطن خود مسابقه می‌داد نیز در پشت سر همیلتون قرار داشت.

بوتاس در نیمی از مسابقه هم پشت سر ریکاردو گیر کرده بود و البته بدشانسی او با پیت‌استاپ بالای ۱۱ ثانیه‌ای او تکمیل شد.

جریان مسابقه به نحوی کسل‌کننده ادامه داشت و تنها امید به نزدیک شدن پرز به همیلتون در دورهای آخر امید به هیجان بیشتر را زنده نگاه می‌داشت. پرز در دو دور مانده به پایان مسابقه به فاصله DRS همیلتون هم رسید اما توانایی عبور از حریف را نداشت. چکو توانست با حمایت مکزیکی‌ها، به‌عنوان بهترین راننده این مسابقه هم انتخاب شود. بوتاس هم در دور آخر سریع‌ترین دور مسابقه را به دست آورد.
مکس ورشتاپن با پیروزی نسبتاً آسان در این مسابقه، فاصله امتیازی خود را با لوئیس همیلتون افزایش داد. با این وجود واقعه بدتر از از دست رفتن قهرمانی همیلتون، از دست رفتن قهرمانی مرسدس خواهد بود که با فرصت سوزی‌های بوتاس در حال شکل‌گیری است.

ویدئوی این مسابقه به‌محض آماده شدن به همین مطلب افزوده خواهد شد.
 
 
محمدرضا
ورشاپن داره به شوماخر پدر نزدیک میشه.
راستی کسی از اوضاع مایکل شوماخر خبر داره؟
imamenzo
سوپر مکس
ehsan fa
جدا این مکزیکی ها چرا اینجورین . یعنی یه ماشین شست و شوی پیست نداشتن پیست رو بشورن دیروز هوا گرم بود خشک میشد سریع. آدم حس میکرد داره رالی صحرا نوردی نگاه میکنه از بس گرد و خاک داشت
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *آیا حساب کاربری ندارید؟

source

توسط autokhabari