جستجو در خودروبانک
پس از اینکه یک گروه حامی محیط ‌زیست آلمانی ادعا کرد که 8 چیپ جدید را برای کمتر نشان دادن آلایندگی در یک مرسدس‌ بنز E کلاس یورو ۶ پیدا کرده‌اند، دایملر متهم به تقلب در نمایش میزان آلایندگی موتورهای دیزلی شد.
سازمان اقدام زیست محیطی آلمان کشف کرد که در طول آزمایش مرسدس‌ بنز E350d بلوتک ۲۰۱۶ انتشار گازهای سمی اکسید نیتروژن تا ۵۰۰ درصد افزایش یافته است.
شرکت دایملر قبلاً مجبور شده بود به دلیل کشف دستگاه‌های شکست آلایندگی غیرمجاز در موتورهای دیزلی چهارسیلندر خودش توسط انجمن صنعت خودرو آلمان ۷۷۴،۰۰۰ خودرو را فراخوانی کند.
دایملر در آن زمان استدلال کرد که سازندگان به منظور افزایش طول عمر موتور مجاز به خاموش کردن فیلتر SCR در موتورهای دیزلی هستند. با این حال، منتقدان استدلال کردند که خودروسازان از حفره‌های قانونی استفاده کرده‌اند تا خودروها را در زمان آزمایش پاک نشان دهند، در حالی که در واقعیت آلودگی خیلی بیشتری تولید می‌کنند.
سازمان اقدام زیست محیطی آلمان ادعا کرد که 6 چیپ برای نمایش کمتر آلایندگی پیداشده مربوط به موتور شش سیلندر E350d سیستم فیلتر SCR بودند که میزان سیال تمیزکننده مورد استفاده را کاهش می‌دهد، در حالی که دو دستگاه دیگر سیستم چرخش گاز اگزوز خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهند.
این سازمان گفت که نتایج آزمایش‌های انجام‌شده مربوط به یک مدل خاص هستند، اما می‌توان آن‌ها را به تمام خودروهای دارای همان موتور تعمیم داد. مدل‌های دارای موتور OM642 با فیلتر SCR شامل E کلاس، GLC، GL و G کلاس هستند.
سازمان اقدام زیست محیطی آلمان آمار دقیقی از تعداد خودروهای تحت تأثیر اعلام نکرده است، اما برآورد می‌کند که احتمالاً اکثریت مدل‌های دیزلی با موتور شش سیلندر یورو ۵ و نسخه‌های ابتدایی یورو ۶ باید فراخوانی شوند.
رسوایی دیزل‌گیت که در سال ۲۰۱۵ افشا شد تاکنون زیان ۳۰ میلیارد یورویی را برای فولکس واگن در پی داشته است.
گروه خودروبانک با شعار “دسترسی به بهترین انتخاب” تلاش دارد از طریق این وبسایت به هموطنان عزیز کمک کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشند. این وبسایت به هیچ گروه یا حزبی تعلق ندارد و تنها از طریق علاقه مندان به صنعت خودروی کشور اداره میشود. همچنین در تمامی زمینه ها صمیمانه پذیرای انتقادها و پیشنهادهای شما خواهیم بود تا بتوانیم خدماتی بهتر را ارائه دهیم.
خودروبانک بهترین سایت خودرویی منتخب مردم در هشتمین و نهمین جشنواره وب ایران
هر گونه نقل مطلب از هر قسمت این سایت بدون اجازه کتبی از مدیریت سایت ممنوع می باشد
کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه خودرو بانک می باشد – ©2021

source

توسط autokhabari